آیا آمریکا سلاح های زیستی را روی مردم خودش هم آزمایش نموده است؟

به گزارش وبلاگ مهدی، یک دانشمند سلاح های زیستی نوشت: بیماری لایم ساخته دست بشر بوده و آمریکا برای حمله به کشور های رقیب آن را ساخته است.

آیا آمریکا سلاح های زیستی را روی مردم خودش هم آزمایش نموده است؟

به گزارش خبرنگار، تیرماه سال 1398، یک سناتور مجلس نمایندگان آمریکا برای نخستین بار از وزارت دفاع این کشور خواسته تا درباره بیماری لایم که سالانه 300 تا 427 هزار نفر را مبتلا می نماید جوابگو باشد.

کریست اسمیت نماینده ایالت نیوجرسی این اتهام را وارد نموده و می خواهد مطمئن گردد که آیا این بیماری را ارتش آمریکا قبلا روی مردم خودش آزمایش نموده است یا نه؟

او این اتهامات را پس از آن وارد کرد که متوجه شد یک دانشمند سلاح های زیستی در کتابش نوشته بود بیماری لایم ساخته دست بشر است و آمریکا برای حمله به کشور های رقیب آن را ساخته و روی مردم خودش آزمایش نموده است.

نام این کتاب گزش و نام نویسنده اش ویلی برگ دوفر است.

----

بیماری لایم عبارت است از یک بثور پوستی که پس از هفته ها یا ماه ها، علائم آن بر روی دستگاه عصبی مرکزی، دستگاه قلب و عروق و مفاصل اثر می گذارد. این بیماری یک بیماری محدود است و معمولاً بدون درمان رفع می گردد.

بورگدورفری با گاز دریافت از یک حشره سیاه و یا گوزن نر آلوده به انسان ها منتقل می گردد. کنه و ساس بعد از غذا خوردن از گوزن یا موش آلوده، آلوده می شوند. یک کنه باید 24 تا 48 ساعت روی پوست بماند تا عفونت را منتقل کند.

بیشتر افرادی که مبتلا به بیماری لایم هستند، هیچ خاطره ای از یک نیش کنه را ندارند. این بیماری در سال 1975 در محله اُلد لیم، کانکتیتوت گزارش شد. شایع ترین بیماری کنه در اروپا و شمال غربی ایالات متحده آمریکا است.

----

البته پس از آنالیز های صورت گرفته، این موضوع از سوی سایر دانشمندان مردود اعلام شد چراکه به گفته آنان هیچ مدرکی دال بر این ادعا پیدا نشده است.

این اولین بار نیست که چنین اتهامی به وزارت دفاع آمریکا وارد شده، معمولا در بازه های زمانی معین بعضی نهاد های خصوصی و یا دولتی این کشور بعضی از اسناد را عمدا فاش می نمایند. برای مثال می توان به گزارش ساحلی که جان ادوارد را گرفت استناد کرد.

علاوه بر ماجرای ادوارد و سواحل شمالی سانفرانسیسکو، در سال 1950 آمریکا آزمایش دیگری انجام می دهد.

سازمان ملی پژوهش ایالات متحده در سال 1997 فاش نموده که کشورش در 1950 با هواپیما مواد شیمایی روی کادمیوم سولفید را روی شهر های سنت لوئیس در میزوری و مینیاپولیس در مینسوتا اسپری می نماید.

پس از افشای این آزمایش مقامات آمریکایی ادعا کردند که هیچ آسیبی به افراد ساکن دراین شهر ها وارد نشده تا اینکه در سال 2012 پروفسور لیزا مارتینو تیلور مدعی شد نرخ ابتلا به سرطان در میان افراد ساکن در این مناطق افزایش داشته است.

پس از مدتی نیز معین شد که این دو شهر در ایالات متحده از نظر ناهمواری، آب و هوا و جمعیت شباهت های زیادی به مسکو و بعضی اهداف در شوروی سابق داشته است.

موضوعی که پیش از افشا شدنش بوسلیه سازمان ملی پژوهش آمریکا، در سال 1954 از سوی مقامات شوروی مطرح شد، اما آمریکایی ها آن را رد کردند.

گزارش از پوریا سلیمان زاده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آیا آمریکا سلاح های زیستی را روی مردم خودش هم آزمایش نموده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا آمریکا سلاح های زیستی را روی مردم خودش هم آزمایش نموده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید