استاندار: 70 درصد ثروت کشور در تهران است

به گزارش وبلاگ مهدی، استاندار تهران با بیان اینکه 70 درصد ثروت کشور در تهران است، گفت: این ظرفیت بسیار خوب مرکز است اما در این سال ها استفاده مناسبی از این ظرفیت ها نشده است.

استاندار: 70 درصد ثروت کشور در تهران است

محسن منصوری عصر سه شنبه در حاشیه برگزاری جلسه خود با مدیران بانک های عامل به خبرنگار ایرنا اضافه نمود: بانک ها مهمترین عامل و منابع برای توسعه کشور محسوب می شوند که در سال های اخیر در این زمینه عملکرد مناسبی نداشتند و شاهد هستیم که مقدار تسهیلات، متناسب با رشد واحدهای فراوریی و حتی جمعیت افزایش پیدا نکرده است.

وی اضافه نمود: علاوه بر اینکه واحدهای فراوریی و صنعتی به علت قوانین سختگیرانه از بانک ها راضی نیستند، مردم نیز در زمینه ارائه تسهیلات در زمینه ازدواج، مسکن و فرزندآوری گلایه دارند و از قوانین سختگیرانه بانک های عامل به شدت ناراضی هستند.

استاندار تهران ادامه داد: در جلسه روز گذشته رئیس جمهور به وزیر اقتصاد تکلیف کرد که در روزهای آینده این موضوع را رسیدگی کند و در این زمینه، بانک ها تسهیلگری نمایند و موجب شوند که مردم و فراوری نماینده در کمترین زمان و بروکراسی اداری به تسهیلات خود دست یابند.

وی یکی دیگر از موضوعات مهم مرکز را فرسودگی حمل و نقل عمومی اعلام نمود و گفت: برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باید بانک های عامل پیشقدم شوند و با ارائه تسهیلات مناسب در کنار دولت و شهرداری در این امر مهم مشارکت نمایند.

منصوری تاکید نمود: بانک ها ابزار مالی حاکمیت محسوب می شوند و باید در زمینه احداث واحدهای فراوریی بعلاوه سایر مسائل در حوزه گردشگری، محیط زیست و کشاورزی مشارکت داشته باشند.

وی اعلام نمود: در این جلسه مقرر شد که مدیران بانک های عامل برای افزایش تسهیلات بانکی به واحدهای فراوریی و مردم کوشش جدی داشته باشند بعلاوه سالانه برای اتمام چند طرح بزرگ مالی مشارکت داشته باشند.

منبع: فرارو

به "استاندار: 70 درصد ثروت کشور در تهران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار: 70 درصد ثروت کشور در تهران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید