انتشار مجموعه شعر تازه محمود پوروهاب برای بچه ها

به گزارش وبلاگ مهدی (ایبنا)، این مجموعه حاوی 10 شعر در خصوص تجربه ها و دیده های محمود پوروهاب از گردش در طبیعت و لذت حضور در کنار رودخانه است که او در این مجموعه شعر، هر بار از زاویه دید مختلف به رودخانه نگریسته و اندیشمندانه میان مخاطب کودک و طبیعت پیوند برقرار می نماید.

انتشار مجموعه شعر تازه محمود پوروهاب برای بچه ها

خانه سنگ، شانه، بلبل، تمشک، دعا، دست دریا، آبشار، رستوران، قورباغه و اشتباه عنوان های شعر این مجموعه از اشعار غنایی است که با زبان و بیان ساده و روان می کوشد با استفاده از موسیقی کلام و اشعار آهنگین، زیبایی های طبیعت و رودخانه را به کودک بنمایاند، ذوق هنری او را پرورش دهد و بچه ها را تشویق کند که با دیدی تازه و خیال انگیزتر به دنیای پیرامون خود نظر نمایند.

در شعر شانه می خوانیم:

رفته بودم رودخانه

یافتم یک دانه شانه

شانه دندان شکسته

داشت از مویی نشانه

خسته و تنهای تنها لابه لای سنگ و شن بود

سرد و بی رحم و خشن بود

شستم من آن را به دقت

توی آب رودخانه

زرد و زیبا بود و چوبی

با خود آوردم به خانه

دیگر الان نیست تنها

شانه دندان شکسته

در کنار خاطراتم

روی میز من نشسته.

کتاب شعرهای رودخانه در قطع رحلی، شمارگان 2هزار نسخه با تصویرگری سحر فرهادروش از سوی به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شده و با قیمت 35هزار تومان در فروشگاه های این انتشارات در مشهد و سراسر کشور در اختیار بچه ها قرار گرفته است.

محمود پوروهاب داستان نویس و شاعر بچه ها و نوجوانان و برگزیده جشنواره های مختلف در کشور است که در سال 1340 در خطه سرسبز شمال دیده به دنیا گشود و سال هاست در قم ساکن است. از پوروهاب بیش از 150 کتاب در زمینه داستان های مذهبی، شعر و زندگی نامه منتشر شده و مقاله های بسیاری درباره شعر و نقد ادبی دارد. زبان گنجشک ها را بلد است، آخرین مهاجر، آن روی زیبا، تنها زندگی می کنی و سال های بردگی از دیگر آثار محمود پوروهاب است که در به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شده اند.

علاقه مندان برای مشاهده این کتاب یا سایر آثار به نشر می توانند به سایت اینترنتی فروش کتاب به نشر به آدرس www.behnashr.com مراجعه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "انتشار مجموعه شعر تازه محمود پوروهاب برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار مجموعه شعر تازه محمود پوروهاب برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید