انتشار 2 مجموعه کتاب احکام ویژه دانش آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه

به گزارش وبلاگ مهدی، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست با اعضای هیات مدیره موسسه خیریه توانبخشی و فرهنگی آوای علم و ایمان مهرورزان از مراحل پایانی چاپ دو مجموعه کتاب احکام دانش آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه خبر داد.

انتشار 2 مجموعه کتاب احکام ویژه دانش آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی با اعلام این خبر اضافه نمود: در آموزش و پرورش استثنایی کارگروهی برای تولید محتوای الکترونیکی در حوزه پرورشی تشکیل شده است و تا به امروز محتواهای پرورشی زیادی ویژه طیف های مختلف دانش آموزان استثنایی تهیه و در شبکه شاد بارگذاری شده است.

حسینی با بیان اینکه حکمرانی خوب از طریق سازماندهی مشارکت مردم محقق خواهد شد، اظهار کرد: امروزه برای حکمرانی خوب جهت گیری باید به سمت کوچک سازی دولت ها و بزرگ شدن مردم برود و بزرگ شدن مردم از طریق تشکیلات دادن به آنها میسر است. خدمات دولت ها باید به مردم واگذار شود و هر چه سازمان های مردم نهاد بیشتر و بزرگتر شوند و امور به آنها واگذار شود، توسعه به مبنای واقعی محقق خواهد شد.

معاون وزیر با تقدیر از فعالیت های تشکل های مردمی فعال در حوزه آموزش و پرورش استثنایی اضافه نمود: کار تشکل های مردم نهاد فعال در حوزه دانش آموزان با نیازهای ویژه بسیار ارزنده است و سازمان آموزش و پرورش استثنایی در راستای اسفاده از ظرفیت دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد بسته تحولی توسعه مشارکت ها را تدوین و اجرایی کرده است.

حسینی با تقدیر از موسسه خیریه توانبخشی و فرهنگی آوای علم و ایمان مهرورزان که چند کتاب و یک نرم افزار در حوزه دانش آموزان ناشنوا تولید کرده است، گفت: 16 هزار دانش آموز ناشنوا در کشور داریم که بخش زیادی از این دانش آموزان، استعدادهای ویژه ای نیز دارند و برای این قشر از دانش آموزان باید محتوای آموزشی مناسب تولید شود. یکی از برنامه های بسته تحولی مدرسه انطباقی، نهضت زبان اشاره است که در سال جاری آموزش زبان اشاره به 4 هزار نفر از معلمان، مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی هدف گذاری شده است.

معاون وزیر با اشاره به ابلاغ دستورالعمل صد مدرسه صد دبیرخانه اظهار کرد: در قالب این طرح علاوه بر ایجاد دبیرخانه همکاری مشترک دستگاه های اجرایی در مدارس ، برخی از مدارس می توانند پایگاه مشترک فعالیت سمن های فعال در حوزه آموزش و پرورش استثنایی شوند

منبع: خبرگزاری پانا

به "انتشار 2 مجموعه کتاب احکام ویژه دانش آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار 2 مجموعه کتاب احکام ویژه دانش آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید