بازار تهران؛ چهره ای متفاوت در ایام سوگواری

به گزارش وبلاگ مهدی، در ایام سوگواری همه جای کشورمان رنگ و بویی دیگر می گیرد و علاوه بر حال و هوای مردم، رنگ و رخ شهرها نیز عوض می گردد. بازار تهران از نقاطی است که حال و هوای سوگواری در ایام گذشته خود را حفظ نموده است. با هم گشتی در بازار تهران می زنیم تا با حال و هوای آن در این روزها بیشتر آشنا شویم. با خبرنگاران همراه باشید.

بازار تهران؛ چهره ای متفاوت در ایام سوگواری

بازار تهران یکی از پر رفت و آمدترین نقاط شهر است که همه روزه مردم برای خرید و گشت و گذار به آن مراجعه می نمایند. اما در ایام سوگواری چهره بازار کاملا فرق دارد. از گذشته های دور و زمان قاجار که در نزدیکی بازار تکیه دولت ساخته شده بود و در آن مراسم تعزیه برگزار می شد و مردم از سراسر شهر برای تماشا آن به این تکیه بزرگ و معروف می رفتند، تا امروز که قدیمی های بازار همچنان طبق سنت و آیین های قدیمی به عزاداری می پردازند، این نقطه از شهر در روزهای سوگواری معصومین حال و هوایی خاص داشته است. حجره ها بسته می شوند و مردم در تکایا حضور پیدا می نمایند، دسته های عزاداری که با دسته های سطح شهر تفاوت دارند به نوحه خوانی و سینه زنی می پردازند و هر کسی که توان دارد به تهیه و پخش کردن غذا و نوشیدنی های نذری یاری می نماید. شاید در روزهای دیگر سال بخش هایی از بازار را به این خلوتی نبینید و برخی از خصوصیات معماری آن هم فقط در همین روزها به چشم بیایند. پس با تصاویر اختصاصی وبلاگ مهدی همراه باشید تا با هم ببینیم که بازار تهران در این روزها چه حال و هوایی دارد.

آیا شما هم در بازار شهر خود در این ایام حضور داشته اید؟ از حال و هوای این بازارها در ایام سوگواری برای وبلاگ مهدی و خوانندگان بنویسید. منتظر نظرات شما هستیم.

منبع: کجارو

به "بازار تهران؛ چهره ای متفاوت در ایام سوگواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار تهران؛ چهره ای متفاوت در ایام سوگواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید