بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از سد امند

به گزارش وبلاگ مهدی، امروز سه شنبه، 4 اردیبهشت 97، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سد امند بازدید کرد.

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از سد امند

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه محمد محب خدایی، معاون گردشگری، محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی، قدرت ابراهیمی، مدیرکل حوزه ریاست سازمان میراث فرهنگی، مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران سازمان میراث فرهنگی و استان، از سد امند بازدید کردند و با ظرفیت های این منطقه آشنا شدند.

مونسان از مدیرکل میراث فرهنگی و مسئولان استانی خواهان تسریع در اعتباربخشیدن در حد اختیارات استانی به این طرح شد.

وی پتانسیل های این مجموعه را بیش از طرح فعلی موجود ارزیابی کرد و اعلام کرد:

این منطقه یک منطقه تفریحی بی نظیر است و یک ظرفیت گردشگری مهم برای استان به شمار می آید.

او به سرمایه گذار پروژه عدم فروش ویلاهای اقامتی به صورت جزء و به افراد مختلف را پیشنهاد نموده و به منظور پیشرفت پروژه، در پی جلب مشارکت سرمایه گذاران دیگر است.

طرح دهکده سلامت و تفرجگاه گردشگری منطقه سد امند در کیلومتر 15 جاده تبریز -صوفیان قرار گرفته است، این ناحیه منطقه نمونه گردشگری است که در زمینی به مساحت بیش از 80 هکتار با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساحل دریاچه این سد در حال انجام است.

امکاناتی مانند کمپ های اقامتی کوتاه مدت خانوادگی و آلاچیق های جنگلی و امکانات ورزش های آبی، شامل اسکی روی آب، جت اسکی و قایق رانی در این مجموعه وجود دارد. بعلاوه امکانات دیگری نظیر هتل 5 ستاره، سالن نمایش های بین المللی، سوئیت آپارتمان، باشگاه اسب سواری، زمین های گلف و زمین چمن تمرین فوتبال برای استفاده باشگاه های فوتبال در سطح بین المللی، کافی شاپ های سنتی و مدرن و باغ وحش در فازهای بعدی قرار است ساخته گردد.

تا به امروز 100 نفر به صورت مستقیم به وسیله این مجموعه شاغل شده اند.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از سد امند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از سد امند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید