تصاویر نمایشنامه های شکسپیر با هوش مصنوعی بازسازی شدند

به گزارش وبلاگ مهدی، نمایشنامه های ویلیام شکسپیر نه تنها به علت ویژگی های دراماتیک و زبانی ذاتی شان ماندگار بوده اند، بلکه به این علت که در هر دوره راه خود را برای تجسم و بازبینی دوباره بازیافته اند. (درست مانند شعر حافظ و سعدی که کهنه نمی شوند.)

تصاویر نمایشنامه های شکسپیر با هوش مصنوعی بازسازی شدند

البته، فناوری درگیر در تجسم آنها در طول 4 قرن گذشته تغییر نموده است چند سال پیش آرشیوی از 3000 تصویر از آثار کامل شکسپیر را که به اواسط قرن نوزدهم بازمی شود،گدرآوری شد. این کار پروژه دکتری مایکل گودمن از دانشگاه کاردیف بود که اخیراً پروژه شکسپیر دیجیتالی دیگری را با استفاده از هوش مصنوعی به خاتمه رسانده است. نام این پروژه تصویر را با کلمه نقاشی کنید، است.

گودمن در صفحه درباره این پروژه نو می نویسد: هر تصویر این پروژه به وسیله Stable Diffusion ، یک هوش مصنوعی قدرتمند تبدیل متن به تصویر، فراوری شده است . برای ایجاد یک تصویر با استفاده از این فناوری، کاربر به سادگی توضیحی از آنچه می خواهد ببیند را در یک کادر متنی تایپ می نماید و هوش مصنوعی سپس چندین تصویر مطابق با آن دستور متنی اولیه فراوری می نماید، دقیقاً مشابه با هوش مصنوعی DALL-E .

هر یک از تصاویر متعددی که گودمن خلق نموده از نمایشنامه شکسپیر الهام گرفته شده است. بعضی از تصاویر اکسپرسیونیستی هستند (شاه جان ، ژولیوس سزار)، در حالی که بعضی تحت اللفظی تر هستند (همسران شاد ویندزور).

گودمن با انتخاب یکی از بسیاری از تصاویر فراوری شده خود در هر نمایش، یک نمایشگاه دیجیتال کامل ایجاد نموده است که آثار آن هرگز یک سبک یا متد ندارد، شرکت های تئاتر به سختی می توانند به پتانسیل این تصاویر به عنوان پوسترهای تبلیغاتی توجه نکنند.

نمایش های شکسپیر مدت هاست که هوش انسان را تحریک می نماید، اما معلوم شد که روی هوش مصنوعی نیز تاثیرگذار هستند.

منبع

منبع: یک پزشک

به "تصاویر نمایشنامه های شکسپیر با هوش مصنوعی بازسازی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر نمایشنامه های شکسپیر با هوش مصنوعی بازسازی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید