جاهای دیدنی اکوادور که هر گردشگری را میخکوب می نماید

به گزارش وبلاگ مهدی، قبل از اینکه به سراغ جاهای دیدنی اکوادور برویم و جاذبه های تاریخی و طبیعی شگفت انگیز این کشور را آنالیز کنیم، می خواهیم اکوادور را به شما معرفی کنیم تا بدانید که مقصد این سفر مجازی کدام قاره است. اکوادور زیبا در آمریکای جنوبی واقع شده. این کشور با سبک های معماری استعماری و جنگل های همواره بارانی اش به معروفیت رسیده. اکوادور زیبا با کلمبیا، پرو و اقیانوس آرام هم مرز است. جالب است بدانید که اکوادور روزگاری تحت سلطه اینکاها بوده و پس ازآن امپراتوری اسپانیا اداره آن را بر عهده داشته است. به همین دلیل وقتی در گوشه و کنار اکوادور و مخصوصا کیتو مرکز این کشور قدم می زنید، هنوز هم رد پای معماری های متعلق به آن دوران به چشم می خورد.

جاهای دیدنی اکوادور که هر گردشگری را میخکوب می نماید

معرفی جاهای دیدنی اکوادور

برای اینکه بهتر بتوانید درباره سفر به اکوادور یا رزرو تور اکوادور تصمیم بگیرید، قصد داریم گوشه و کنار این کشور را در یک تور مجازی اکوادور نشانتان بدهیم. با ما همراه باشید و با دیدنی های خیره نماینده این کشور بیشتر آشنا شوید.

جاذبه های تاریخی و دیدنی اکوادور

در تور مجازی جاهای دیدنی اکوادور، ابتدا به سراغ جاذبه های تاریخی و شهری این کشور رفته ایم. در ادامه این جاذبه ها را برایتان آورده ایم.

1. کیتو؛ مرکز اکوادور (Quito)

برای دیدن یک شهر با معماری استعماری آماده اید؟ کیتو مرکز اکوادور همان جایی است که در گوشه و کنار آن سبک معماری استعماری به چشم می خورد. البته به خاطر این سبک معماری خاص، کیتو به عنوان بزرگ ترین مرکز تاریخی در قلب آمریکای جنوبی شناخته می شود.

نام کیتو با وجود کلیساهای قدیمی، میدان های عمومی مجذوب نماینده و موزه های دنیای اش در بین میراث دنیای یونسکو هم دیده می شود. ازجمله دیدنی های این منطقه می توان به کلیسای سنت فرانسیس، کلیسای جامع عیسی مسیح و میدان زیبای گرند پلازا اشاره نمود.

2. کلیسای سنت فرانسیس (San Francisco Church)

معروف ترین نمونه از جاهای دیدنی اکوادور در کیتو، کلیسای سنت فرانسیس است. قدمت ساخت این کلیسا به نیمه اول دهه 1500 میلادی برمی شود. در نگاه اول به کلیسا دو برج سفیدرنگ دیده می شود که محفل اصلی کلیسای سنت فرانسیس را در برگرفته اند و از آن محافظت می نمایند.

داخل کلیسا که می­ شوید، سبک تزیین های پرزرق وبرق باروک جلب توجه می نماید. کمی که پیش بروید، یک موزه می بینید که در آن نقاشی های مذهبی، مجسمه های مختلف، چوب های حجاری شده، ظروف چینی، پارچه های متنوع و اسباب و اثاثیه ای که هنرِ دست هستند نگهداری می شوند.

3. کلیسای جامع عیسی مسیح (La Compania de Jesus)

کلیسای جامع عیسی مسیح یا La Iglesia de la Compañía de Jesús در قلب شهر کیوتو واقع شده و دومین کلیسای مشهور این شهر است. این کلیسا در اوایل 1600 میلادی ساخته شده و به عنوان یک نمونه بی نظیر از معماری باروک در دنیا امروزی شناخته می شود.

وقتی وارد این کلیسا می شود برق طلا چشمتان را می گیرد. این برق از برگ های طلایی گران قیمتی شبستان مرکزی کلیسا ساطع می شود. با این گفته ها، اگر علاقه مند هستید که یک کلیسای قدیمی باارزش و خاص را دیدن کنید، حتما نام کلیسای جامع مسیح را در فهرست جاهای دیدنی اکوادور یادداشت کنید.

4. کوئنکا (Cuenca)

برای شناخت اکوادور گشت زنی شهری یکی از برترین گزینه ها است. کوئنکا یکی از جاهای دیدنی اکوادور است که زندگی شهری با همه فراز و نشیب ها و سختی و آسانی هایش در آن جریان دارد.

این شهر میزبان یکی از میراث دنیای یونسکو و گنجینه های معماری 400 ساله است. گنجینه هایی که در آن ها رگه هایی از معماری های اسپانیایی و هندی به چشم می خورد.در مرکز شهر کوئنکا بیشتر این گنجینه ها را می توان پیدا کرد. یکی از برجسته ترین آثاری که در این منطقه واقع شده است، کلیسای جامع کوئنکا (Iglesia del Sagrario) است. از دیگر دیدنی های مرکز شهر کوئنا می توان به موزه هنرهای مذهبی و برج ساعت ساخته شده در سال 1751 اشاره نمود.

جاذبه های طبیعی و مجذوب نماینده اکوادور

از هر چه بگذریم سخن طبیعت خوش تر است. طبیعت در اکوادور هم برای خودش تخت پادشاهی دارد و فرمانروایی می نماید. در ادامه جاذبه های طبیعی این کشور را برایتان آورده ایم.

5. کوتوپاکسی (Cotopaxi)

می خواهید طبیعت گردی کنید، نظرتان درباره یک کوه آتشفشانی پوشیده از برف چیست؟ کوتوپاکسی دومین کوه بلند اکوادور با ارتفاع 5 هزار و 897 متر است. این کوه آتشفشانی بیشتر از 50 فوران از سال 1738 داشته است. اما این روزها فعالیت های آن تنها به بخارهایی که از قله کوتوپاکسی بیرون می آید خلاصه می شود.

آن چیزی که این کوه آتشفشانی را به یکی از جاهای دیدنی اکوادور تبدیل نموده، برف های انباشته شده در نوک قله است. به خاطر حجم برف زیادی که در قله کوتوپاکسی انباشته شده، یکی از مجذوب نماینده ترین یخچال های طبیعی استوایی در ارتفاع پنج هزار متری از سطح زمین در این نقطه شکل گرفته است.

6. مجمع الجزایر گالاپاگوس (Galápagos Islands)

مجمع الجزایر گالاپاگوس یکی دیگر از جاهای دیدنی اکوادور است که در قرن شانزدهم کشف شده. از آن موقع تا به امروز جهانگردان لحظه ای از گشت و گذار در این ناحیه از اکوادور دست نکشیده اند و هر روز تعداد دوستداران مجمع الجزایر گالاپاگوس بیشتر از قبل می شود.

جالب است بدانید که این مجمع الجزایر به جای مانده یک فعالیت آتشفشانی بزرگ در دنیا هستند و شکل گیری این آن­ها هنوز هم متوقف نشده و ادامه دارد. در حال حاضر این ناحیه شامل 13 جزیره بزرگ، شش جزیره کوچک و 42 جزیره است که گالاپاگوس را تشکیل را می دهند.

در تور گالاپاگوس می توانید از پنگوئن گالاپاگوس، لاک پشت های غول پیکر و انواع پرندگان نایاب و کمیاب دیدن کنید. یادتان باشد که همه قسمت های گالاپاگوس برای جهانگردان امن نیستند، بنابراین برای رفتن به این مجمع الجزایر حتما از یک راهنمای محلی یاری بگیرید.

8. چشمه های آبگرم Baños

شهر کوچک Baños de Agua Santa ازجمله جاهای دیدنی اکوادور است که هواداران زیادی دارد. این شهر در حاشیه غربی رودخانه آمازون واقع شده و طبیعتش دستِ کمی از جنگل های همواره سرسبز آمازون ندارد. البته جهانگرد هایی که به این شهر سفر می نمایند هدف اولشان چشمه های آبگرم Baños است. درنهایت دیدنی آبشارهای خروشان این شهر، قدم زدن در دل طبیعت بکر و قایق سواری و سرگرمیات آبی است که لذت ماجراجویی را برایشان به ارمغان می آورد.

در کنار همه این شگفتی ها، یک چیز دیگر هم در این شهر کوچک دیده می شود که دوستداران هیجان را شیفته خودش نموده. پل های چوبی ساخته شده از طناب که طبیعت را زیر پایتان می آورد، همان چیزی است که ترشح آدرنالین را در بدنتان به بی نهایت می رساند. حس معلق بودن بین زمین و آسمان، آن هم روی پل چوبی یک طرف و دیدنی طبیعتی که مسحورتان می نماید از طرف دیگر نمی گذارد که به راحتی از روی این پل های چوبی عبور کنید!

9. سواحل Salinas، Bahía و Montañita

اگر دلتان برای حمام آفتاب گرفتن لک زده و هیچ لذتی برایتان بالاتر از قدم زدن روی شن های نرم ساحلی نیست، حتما به سواحل شگفت انگیز اکوادور سر بزنید. شهر ساحلی Salinas که در غرب Guayaquil واقع شده، در تمام روزهای سال گرم است و آفتاب در آن حکم رانی می نماید. بنابراین در هر ماهی از سال که به اکوادور سفر نموده باشید، می توانید در این شهر ساحلی سرگرمیات آبی و شنا را تجربه کنید.

شهر ساحلی Bahía de Caráquez از دیگر جاهای دیدنی اکوادور است که جهانگردان شیفته آن هستند. این شهر ساحلی روی یک شبه جزیره ساخته شده و تا دل اقیانوس پیش می رود. سواحل متعدد این شهر ساحلی و هتل ها و رستوران های آن همان چیزی است که جهانگردان و مخصوصا جوان ها را مجذوب خودش می نماید. این مجذوب نمایندهیت به میزان ای است که برخی از جهانگردان روزهای خاصی از سفرشان به اکوادور را به ماندن در این شبه جزیره و خوش گذرانی در کنار آب های درخشان و شفاف اقیانوسی اختصاص می دهند.

Montañita در منطقه ساحلی جنوب اکوادور واقع شده است. این منطقه ساحلی گزینه ایده آلی برای سرگرمیات خانوادگی است. البته کسانی که در پی سکوت و آرامش هستند هم به Montañita می فرایند. وقتی به این منطقه رسیدید، می توانید کمی به سمت جنوب حرکت کنید و سواحل دنج و آرام را پیدا کنید، یا سری به دهکده ماهیگیری Ayangue بزنید و یک روز آرام و بی دغدغه را آنجا سپری کنید.

10. پارک ایگوانا (Iguana Park)

پارک ایگوانا ازجمله جاهای دیدنی اکوادور است که طبیعت دوستان حتما به دیدنش می فرایند. نام رسمی این پارک کوچک Parque Seminario است. در نگاه اول، پارک ایگوانا یک پارک شهری مانند پارک های دیگر است. اما وقتی سرتان را بلند کنید و به درخت های پارک نگاه کنید، حرکت های مشکوکی توجهتان را جلب می نماید. جلوتر که بروید متوجه می شوید این حرکت ها برای چیست! چون ایگواناها را می بیند که روی درخت های پارک جا خوش نموده اند یا روی نیمکت های پارک نشسته اند.

البته این پارک فقط قلمرو زندگی ایگواناها نیست! بلکه در آبراه های پارک می توانید ماهی ها و لاک پشت ها را هم ببینید. سنجاب هم در گوشه و کنار پارک دیده می شوند. همه این حیوان ها در کنار هم پارک ایگوانا را به یک جاذبه بکر طبیعی و مجذوب نماینده برای جهانگردها تبدیل نموده اند.

11. روستای میندو (Mindo village)

اگر ذاتا ماجراجو هستید و در بین جاهای دیدنی اکوادور در پی مکانی هستید که با روحیات شما سازگار باشد، روستای میندو یکی از برترین انتخاب های پیش رویتان است. روستای میندو یک طبیعت بکر و آرامش بخش دارد و می تواند یک روز خاص را در سفر به اکوادور برایتان رقم بزند. بعلاوه دست جهانگردان برای تجربه انواع ماجراجویی ها در این روستا باز است. اسب سواری، قایق سواری و کوهنوردی ازجمله کارهایی است که می توانید در روستای میندو انجام دهید.

فکر می کنید دیدنی های این روستا فقط در همین چند مورد خلاصه می شود؟ البته که نه! در روستای میندو می توانید فرایند شکلات سازی در El Quetzal del Mindo را ببینید و پرندگان مجذوب نمایندهی که در طبیعت مانور می دهند را دیدن کنید. چندین رودخانه هم در روستا وجود دارد که حاشیه آن­ها محل مناسبی برای سرگرمی خانوادگی و گذراندن یک روز مجذوب نماینده است.

12. پارک ملی ال کاجز (El Cajas National Park)

وقتی حرف از جاهای دیدنی اکوادور به میان می آید، باید نام پارک ملی ال کاجز را هم در فهرست تان یادداشت کنید. این پارک طبیعی در خارج از کوئنکا واقع شده است. وقتی وارد پارک ملی ال کاجز می شوید، چیزی که در برابر چشما­هایتان نقش می بندد باورکردنی نیست!

مجموعه ای از تالاب ها و تپه های پوشیده از گیاهان طبیعی یک چشم انداز شگفت انگیز برای بازدیدنمایندگان این پارک به نمایش می گذارد. به همین دلیل کسانی که در پی آرامش و جدا شدن از شلوغی ها و هرج ومرج شهری هستند، بازدید از پارک ملی ال کاجز را به عنوان بهتری بخش سفرشان به اکوادور یاد می نمایند.

و درنهایت…

در این مقاله جاهای دیدنی اکوادور که هر جهانگردی باید در سفر به این کشور آن ها را ببیند را برایتان آوردیم. اگر این شنیده ها وسوسه تان نموده که هر طوری شده به اکوادور سفر کنید، برای دیدنی این همه دیدنی باید یک برنامه مناسب داشته باشید.

می توانید دیدن زیبایی های اکوادور را با یک تور جهانگردی شهری آغاز کنید و در کوچه و خیابان های مجذوب نماینده اکوادور پرسه بزنید، بعد خودتان را به دیدنی طبیعت هیجان انگیز اکوادور مهمان کنید. همه چیز برای کشف اکوادور به سلیقه شما و مدت زمان اقامت تان در این کشور بستگی دارد.

منبع: علی بابا

به "جاهای دیدنی اکوادور که هر گردشگری را میخکوب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی اکوادور که هر گردشگری را میخکوب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید