رشد دلار و افت طلا در معاملات چهارشنبه ، چرا فلز زرد افت کرد؟

به گزارش وبلاگ مهدی، نگرانی ها از واکنش ایالات متحده به چین برای اجرایی کردن قانون امنیت ملی در هنگ کنگ موجب شد، تقاضا برای دارایی های امن افزایش یافته و شاخص دلار رشد کند.

رشد دلار و افت طلا در معاملات چهارشنبه ، چرا فلز زرد افت کرد؟

به گزارش وبلاگ مهدی، لری کودلو، مشاور مالی کاخ سفید اعلام کرده: چین در زمینه اقداماتش در مورد هنگ کنگ اشتباه بزرگی می کند. همه تلاش خود را انجام می دهیم تا شرکت های آمریکایی از چین و هنگ کنگ برگردند.

شاخص دلار که نرخ برابری آن را در مقابل سبدی از ارزهای جهانی اندازه گیری می کند، در معاملات روز چهارشنبه با رشد 0.22 درصدی در سطح 99.12 قرار گرفت.

قیمت یورو هم در برابر دلار آمریکا و پوند انگلیس افزایش یافت. امروز همچنین قرار است جزئیات صندوق نجات مالی یورو امروز منتشر شود.

هر یورو در معاملات بازارهای آسیایی به ازای 1.0983 دلار مبادله شد.

برخی سرمایه گذاران بر این باورند که با ازسرگیری فعالیت های مالی پس از مهار ویروس کرونا، شرایط عادی می شود؛ درحالی که برخی دیگر نگران تحریم ها و تعرفه های جدید آمریکا علیه چین هستند.

به این ترتیب، سرمایه گذاران و معامله گران میان خوش بینی و بدبینی مانده اند و این فرایند پیش بینی بازارها را به شدت سخت کرده است.

به گفته برخی کارشناسان، ادامه فرایند فعلی موجب افزایش تقاضا برای دارایی های امن شده و در نتیجه قیمت دلار آمریکا افزایش خواهد یافت.

هر دلار آمریکا روز چهارشنبه به ازای 107.51 ین ژاپن مبادله شد.

قیمت جهانی طلا امروز اندکی کاهش یافت. درحالی که انتظار می رود، تنش ها میان پکن و واشینگتن موجب رشد قیمت فلز زرد شود، اما خوش بینی ها به بازگشایی فعالیت های مالی، افت قیمت ها را به دنبال داشته است.

هر اونس طلا روز چهارشنبه با قیمت هزار و 706 دلار و 94 سنت مبادله شد و به این ترتیب افت 0.3 درصدی را تجربه کرد.

رشد دلار از دیگر دلایل قیمت جهانی طلا بوده است.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا وبلاگ مهدی ملاحظه کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "رشد دلار و افت طلا در معاملات چهارشنبه ، چرا فلز زرد افت کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد دلار و افت طلا در معاملات چهارشنبه ، چرا فلز زرد افت کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید