زیباترین روستاهای فرانسه؛ تلفیقی از طبیعت، معماری و تاریخ

به گزارش وبلاگ مهدی، روستاهای قرون وسطایی فرانسه گویی از دل تاریخ سر بر آورده اند. برج های کلیسا، استحکامات مشرف به روستا، خیابان های سنگفرش و کوچه های پیچ درپیچ آن ها در کنار طبیعت چشم نواز منطقه صحنه هایی تماشایی خلق کرده اند.

زیباترین روستاهای فرانسه؛ تلفیقی از طبیعت، معماری و تاریخ

کتاب جدیدی به نام زیباترین روستاهای فرانسه منتشر شده که 150 روستا در نقاط مختلف این کشور را براساس میراث فرهنگی، معماری و زیبایی های طبیعی آن شایسته این لقب دانسته است. این کتاب به ابتکار انجمن زیباترین روستاهای فرانسه (Les Plus Beaux Villages de France) منتشر شده است. این انجمن، نهادی مستقل است که در راستای تشویق روستاهای زیبا و کوچک برای تقویت جاذبه های گردشگری خود فعالیت می کند. نقشه ها، شاهکارهای برجسته معماری و خوشمزه ترین غذاهای هر منطقه در این کتاب آمده است.

پاریس یکی از پرطرفدارین مقاصد گردشگری خارجی در ایران است. برای سفر به فرانسه و بازدید از جاهای دیدنی پاریس، وبلاگ مهدی در کنار شما است تا بتوانید ارزان ترین تورهای فرانسه و تور پاریس را از فهرست تورهایی که آژانس های مختلف در وبلاگ مهدی عرضه می کنند، پیدا و سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

در ادامه این مقاله از وبلاگ مهدی با برخی از چشم نوازترین و زیباترین روستاهای فرانسه آشنا می شوید:

روستای گوردس (Gordes)

روستای چند لایه گوردس، واقع در حاشیه پارک ملی منطقه ای لوبرون (Luberon Regional Natural Park) و در دل کوه های ووکلوز (Vaucluse)، از زیبایی و شکوه ویژه ای برخوردار است. این روستا زمانی مسئولیت حفاظت از شهر کووایلون (Cavaillon) را به عهده داشت و پناهگاه مردمی بود که از جنگ ها و درگیری ها فرار می کردند.

قصر دگوردس (Chateau de Gordes) که مشرف به این روستا ساخته شده است، یکی از جاهای دیدنی و مجذوب کننده این روستا به شمار می آید. انبوه پشت بام های سفالی، برج های کلیسا و کوچه های پیچ درپیچ این روستا، احیای خود را مدیون نویسنده و نقاشی به نام آندره لوته (1940) هستند.

روستای روسیلون (Roussillon)

روستای زیبای روسیلون که در زمین های پایین کوه دووکلوز (Monts de Vaucluse) قرار گرفته است، با زمین های ییلاقی بسیار خوش منظره ای احاطه شده است. معروفیت این روستا به خاطر صخره های قرمزرنگ و باشکوه آن، خرمن های انبوه گل اخری و سایه های زرد و قرمز و قهوه ای رنگی است که در تقابل با درختان سرسبز کاج، صحنه ای زیبا و نفسگیر خلق کرده اند. چندین استودیو و گالری هنری و تعدادی رستوران عالی در این روستا مشغول فعالیت هستند.

روستای فلاویگنی سور ازراین (Flavigny-sur-Ozerain)

قدمت روستای فلاویگنی سور ازراین، واقع در ناحیه بورگاندی، به قرن هشتم می رسد. تاریخ قرون وسطایی این روستا را می توان از باروها، دروازه های مستحکم، خیابان های سنگفرش شده، خانه ها و هتل های آن خواند. شیرینی ها خانه ها و هتل های آن می گوید. شیرینی های معطر از عطر رازیانه این روستا هنوز هم در صومعه های قدیمی پخته می شوند و رایحه اشتهابرانگیز آن ها، مسافران را به درون خانه ها فرا می خواند. هنرمندان و صنعتگران مختلفی در این روستا خانه دارند و به همین علت، اینجا تبدیل به یک مقصد پرطرفدار در میان مسافران شده است.

روستای ویلافرانش دکانفلوئنت (Villefranche-de-Confluent)

ویلافرانش دکانفلوئنت، روستایی محصور در میان برج و باروهای مستحکم است که نام آن نیز در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو ثبت شده است. اهمیت فرهنگی این روستا به خاطر استحکامات آن است که در قرن هفدهم میلادی از طریق دو ووبان، نظامی اهل فرانسه، ساخته شد. بازدیدکنندگان این روستا که در پای کوه کانیگو (Mount Canigou) بنا شده است، می توانند از ساختمان های قدیمی، خیابان های تماشایی، گالری های هنری و فروشگاه های صنایع دستی محلی روستا بازدید کنند و لذت ببرند. قلعه های این روستا مشرف به دره ساخته شده اند و می توانید در امتداد باروهای این شهر محصور در میان دیوارها قدم بزنید.

روستای کاستلنیو (Castelnou)

روستای کاستلنیو، در فاصله حدودا 20 کیلومتری در جنوب غربی پرپینیان (Perpignan)، روستایی قرون وسطایی است که از آن به خوبی در برابر تخریب محافظت شده است. گردشگران در زمان بازدید از این روستا با خیابان های کوچک و در خور به تصویر کشیدنی روبه رو خواهند شد که با گل های بسیار آراسته شده اند و اطراف آن ها را خانه هایی سنگی احاطه کرده اند. قصر ویکومتال (Château Vicomtal) مشرف به روستا ساخته شده و شکل پنج ضلعی آن در تطابق کامل با صخره های شیب دار و نامنظمی است که آن را به روستا متصل می کنند.

منبع: کجارو / lonelyplanet

به "زیباترین روستاهای فرانسه؛ تلفیقی از طبیعت، معماری و تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین روستاهای فرانسه؛ تلفیقی از طبیعت، معماری و تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید