فروش کتاب بهارانه رشد دوبرابری دارد

به گزارش وبلاگ مهدی، سعید عباس پور مدیر کتابفروشی سون بوک در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به اهمیت طرح های فصلی خرید کتاب گفت: ما حدود یکسال است که کتابفروشی خود را افتتاح کردیم و بهارانه کتاب نخستین تجربه ما برای حضور در طرح های فصلی است اما شاهدیم که مردم نسبت به این طرح ها استقبال نشان می دهند.

فروش کتاب بهارانه رشد دوبرابری دارد

وی اضافه کرد: مردم در این دو روز نسبت به روزها و ماه های گذشته استقبال بهتری داشته اند و حضور مشتریان همچنین فروش کتاب در این مدت حدود دو برابر روزهای دیگر رشد داشته است.

عباس پور با بیان اینکه پیش بینی یارانه خرید از جمله عوامل موثر اقبال جامعه از طرح است، شرح داد: هر یک از مخاطبان و مشتریان ما پس از اطلاع از اجرای طرح از آن استقبال می نمایند زیرا با توجه به بالا رفتن قیمت کتاب این یارانه و تخفیف به اقتصاد آن ها یاری می نماید.

وی تاکید نمود: در روزهایی که طرح اجرا نمی شد مردم معمولا به خرید یک یا دو جلد کتاب بسنده می کردند اما اکنون پس از اطلاع از اجرای طرح حداقل پنج تا شش جلد کتاب می توانند خرید نمایند و حتی به صورت خانوادگی نسبت به خریداری کتاب اقدام می نمایند.

عباس پور با اشاره به تعطیلی کتابفروشی ها به مدت یک ماه گفت: ما یک کتابفروش نوپا هستیم که به سختی یکسال گذشته را سپری کردیم زیرا صنف کتابفروش از نظر فروش و اقتصادی ضعیف تر از بقیه مشاغل است و به دنبال شیوع بیماری کرونا این موضوع آسیب های زیادی به همکاران ما وارد شد و اجرای طرح بهارانه از نظر اقتصادی یاری خوبی به آن ها است.

وی همچنین درباره لزوم افزایش اعتبار کتابفروشی ها، مطرح نمود: اگرچه این یارانه به نسبت هر فروشگاه متفاوت است اما پیش بینی ما این است که تا خاتمه روز سوم اعتبار ما به خاتمه برسد و بهتر است با پیش بینی بودجه بیشتر برای چنین طرح های اثرگذاری به فکر سرمایه گذاری های بلند مدت باشیم.

بهارانه 1400 که از دوشنبه 17 خرداد شروع شده است به مدت یک هفته تا 23 خرداد ماه برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "فروش کتاب بهارانه رشد دوبرابری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش کتاب بهارانه رشد دوبرابری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید