لوکیشن های فیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت در سرتاسر دنیا

به گزارش وبلاگ مهدی، سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال پردازی حماسی است که از پرفروش ترین مجموعه داستان های فانتزی نویسنده ای به نام جرج آر. آر. مارتین یعنی داستان های ترانه یخ و آتش برگرفته شده است. داستان سریال در قاره های خیالی وستروس و اسوس اتفاق می افتد و چندین خط داستانی را دنبال می نماید. اولین داستان به جنگ بین خانواده های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین پادشاهی هفت اقلیم مربوط می گردد. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه ای از شمال را توضیح می دهد و سومین خط داستانی مجموعه، کوشش بچه ها شاه مخلوع، برای بازپس گیری تاج و تخت است. این سریال، رکورد دار تعداد بیننده در شبکه HBO می باشد و در کشور های مختلف هواداران زیادی دارد. این ماجرای هیجان انگیز از خون و خیانت و درگیری های خانواده های اصیل، در تنها 6 فصل، 1243 شخصیت مجزا را به بینندگان خود معرفی نموده است. با وجود یکسان نبودن درجه اهمیت این شخصیت ها، بعضی سایت ها و رسانه ها مرگ تک تک شخصیت های کشته شده از این گروه را که به دلیل خشونت موجود در این سریال، کم هم نیستند به تصویر کشیده اند. اما به لطف فیلمبرداری در لوکیشن های بسیار زیبا و استثنایی، این سریال با این همه مرگ، اصلا هولناک به نظر نمی رسد. لوکیشن های بازی تاج و تخت که بسیار خیره کننده اند، از شهر سویل در اسپانیا، تا بخش های مختلف کشور های کرواسی، ایسلند و ایرلند شمالی، فوق العاده شگفت انگیز و به طرز غیر قابل باوری متفاوت هستند. در این مطلب خبرنگاران به معرفی لوکیشن های فیلمبرداری بازی تاج و تخت در سرتاسر جهان می پردازیم. در این مطلب ممکن است اسپویلر هایی از داستان سریال و آنچه اتفاق می افتد نیز وجود داشته باشد؛ پس اگر سریال را هنوز به طور کامل مشاهده ننموده اید، خواندن این مطلب جالب و غافلگیر کننده را به بعد از تماشای سریال موکول کنید. چه اکنون و چه در آینده، با مجله خبرنگاران همراه باشید:

لوکیشن های فیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت در سرتاسر دنیا

دراگن استون Dragonstone : ساحل ایتزورون Itzurun Beach، زومایا Zumaia در اسپانیا

کشور اسپانیا در فصل های آخر سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones حضور قابل توجهی داشته است. آخرین صحنه های قسمت اول فصل هفتم را در نظر بگیرید : دنریس تارگرین بعد از گذراندن چندین فصل متوالی در دریای باریک Narrow Sea به دراگن استون می رسد، در حالی که جنگجویان دوتراکی، وارس و تیریون هم همراه او هستند. در این صحنه ها، جزیره سن خوان دو گازتلوگاتکس San Juan de Gaztelugatxe در برگیرنده پلکان پر پیچ و خم قلعه می باشد و ساحل ایتزورون در استان باسک، نقطه ورودی ملکه اژدهایان به وستروس به شمار می رود.

شهر سانسپر، مرکز دورن Dornes Sunspear : قصر آلکازار Alcázar در سویل اسپانیا

از زیباترین لوکیشن های بازی تاج و تخت اینجاست. لوکیشن اندلسی فیلمبرداری در این سریال، قصر آلکازار Alcázar، قصر باشکوه سلطنتی در مرکز شهر سویل اسپانیا می باشد. با وجود این که این قصر بزرگ ترین جاذبه گردشگری شهر سویل به شمار می رود، عوامل سریال اجازه پیدا کردند که بخشی از مهم ترین صحنه های مربوط به دورن Dorne، جنوبی ترین بخش پادشاهی وستروس Westeros، را در این قصر فیلمبرداری کنند. قصر آلکازار Alcázar در این سریال، با عنوان قصر آبی سانسپر Water Palace of Sunspear در دورن Dorne، قصر تابستانی خانواده سلطنتی مارتل ، شناخته می گردد.

جنگ اژدها با لنسترها Loot Train Attack : لوس باروسس Los Barruecos در اسپانیا

قسمتی از فیلمبرداری بازی تاج و تخت در اسپانیا در فاصله سه ساعته از مادرید و در نزدیکی شهر کاسرس Cáceres، منطقه حفاظت شده لوس باروسس Los Barruecos به عنوان پس زمینه یکی از به یاد ماندنی ترین قسمت های فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones استفاده شده است. در میان دشت ها و صخره های همین منطقه بود که دنریس برای اولین بار از اژدهایش بر علیه خانواده لنستر استفاده کرد. فیلمبرداری این قسمت از سریال به یکی از خیره کننده ترین جنگ های این سریال و بهانه ای برای استفاده از آتش اژدهایان بر روی زمین منتهی شد.

کوه اروهد Arrowhead Mountain : کرکژوفل Kirkjufell در ایسلند

فصل هفتم اولین جایی نیست که طرفداران سریال، کوه اروهد Arrowhead Mountain را می بینند. بچه ها جنگل در یک فلاش بک (بازگشت به گذشته) در فصل ششم، اولین وایت واکر را در سایه این کوه خلق می کنند. اما این کوه ایسلندی سرفراز به عنوان پس زمینه نبرد جان اسنو، تورس، بریک داندریون، سندور کلگین (هاوند یا سگ)، گندری وادرز، سر جوراه مورمنت و تورموند با شاه شب در فصل هفتم خود نمایی می نماید. این منطقه، یک مکان جادویی برای تماشای نور های شمالی (شفق قطبی) می باشد و پر عکس ترین کوه ایسلندبه شمار می رود. امتیاز ویژه سفر به این منطقه این است که اگر در زندگی واقعی به اینجا سفر کنید، مجبور نخواهید بود با یک خرس قطبی زامبی روبرو بشوید.

دراگن پیت در قلمرو پادشاهی Kings Landing Dragonpit : شهر رومی ایتالیکا Itálica در اسپانیا

بزرگ ترین گردهمایی شخصیت های محبوب سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones تا به امروز در ویرانه های شهر رومی ایتالیکا صورت گرفته است. تیم فراوری سریال، یک سکو ساختند تا از بخش مرکزی این آمفی تئاتر باستانی که زمانی 25 هزار تماشاگر را در خود جای می داده است محافظت کنند. هم اکنون این مکان بخاطر میزبانی کردن از سه فرد از خانواده لنستر، دو نفر از خانواده تارگرین، دو فرد از خانواده کلگین، دو نفر از خانواده گری جوی، دو اژدها، تعدادی از دوستان، تعدادی از دشمنان و یک مرد مرده متحرک (وایت واکر) بسیار مشهور تر شده است.

قلمرو پادشاهی Kings Landing : شهر قدیم دوبرونیک Dubrovnik در کرواسی

سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones با استفاده از شهر قدیم دوبرونیک Dubrovnik به عنوان قلمرو پادشاهی از فصل دوم به بعد، یک تاثیر ابدی روی گردشگری دوبرونیک Dubrovnik گذاشته است. بازدید کنندگان از این شهر می توانند پیاده روی ننگ آمیز سرسی از آغاز آن در پله های جلوی کلیسای Church of St. Ignatius of Loyola تا پیچاپیچ کوچه ها را باز آفرینی کنند یا از دروازه Pile Gate که به عنوان ورودی شهر قدیم قلمرو پادشاهی Kings Landing مورد استفاده قرار می گرفت عبور کنند.

جزایر آهن Iron Islands : بندر بالینتوی Ballintoy Harbor در ایرلند شمالی

بندر بالینتوی Ballintoy Harbor در این سریال با عنوان جزایر آهن Iron Islands که تیان گریجوی برای اولین بار با خواهرش یارا دیدار می نماید شناخته می گردد. در دو فصل آخر سریال، این سواحل صخره ای شمال ایرلند را بیشتر خواهیم دید؛ چرا که گریجوی ها در این دو فصل، با کسی که تاج و تخت آنها را غصب کرده است به مشکل بر می خورند و در جهت بازپس گرفتن آن کوشش می کنند.

برج شادی Tower of Joy : قلعه زافرا یا کاستیلو دو زافرا Castillo de Zafra در اسپانیا

برج شادی Tower of Joy که نقشی اساسی و مهم در خط داستانی مربوط به لیانا استارک (خواهر ند استارک) بازی می نماید و ترجیح می دهیم بیشتر از این به شرح در خصوص آن نپردازیم تا هیجان فصل هفتم را از بین نبریم، در حقیقت، قلعه زافرا یا کاستیلو دو زافرا Castillo de Zafra در اسپانیا می باشد؛ جایی بین دو شهر زیبا و محبوب مادرید و بارسلونا.

برج نگهبانی شرقی ساحل Eastwatch-by-the-Sea : ویک Vík در ایسلند

ساحل ماسه سیاه رینیسفجارا Reynisfjara در ویک Vík، در این سریال به عنوان پس زمینه ای برای قلعه ای در دورترین بخش شرقی دیوار به نام Eastwatch-by-the-Sea نمایش داده می گردد. این اولین باری نیست که از این ساحل در فیلم و سینما استفاده شده است. فیلم برداری بخش های سیاره ایدو Planet Eadu در فیلم Star Wars Rogue One نیز در این منطقه که در نزدیکی جنوبی ترین نقطه ایسلند و در فاصله دو ساعت و نیمه از Reykjavik واقع شده، صورت گرفته است.

های گاردن Highgarden : کاستیلو دو آلمادووار دل ریو Castillo de Almodóvar del Río در اسپانیا

قلعه اسپانیایی دیگری که در فصل هفتم این سریال و بعنوان های گاردن Highgarden، از دیگر لوکیشن های بازی تاج و تخت است. در این قلعه خانه خانواده تایرل دیده می گردد، کاستیلو دو آلمادووار دل ریو Castillo de Almodóvar del Río می باشد. این قلعه که در 15 مایلی (24 کیلومتری) بیرون شهر کوردوبا قرار گرفته است، تنها چند دقیقه بعد از این که در سریال دیده می گردد، به تصرف خاندان لنستر در می آید.

غار ابراز عشق جان اسنو Jon Snow : غار گرژوتاژا Grjótagjá در ایسلند

از دیگر لوکیشن های بازی تاج و تخت در نزدیکی دریاچه Lake Mývatn در شمال شرقی ایسلند، غار گرژوتاژا Grjótagjá یک غار کوچک آتشفشانی است که دمای آب آن در فصل بهار به 100 درجه فارنهایت می رسد. این غار، همان غاری است که در آن، عشق جان اسنو Jon Snow به ایگریت ابراز عشق می نماید.

براووس Braavos : سیبنیک Šibenik در کرواسی

با این که خانه سیاه و سفید House of Black and White که آریا برای مدتی در آن اقامت داشت، تماما به وسیله جلوه های ویژه کامپیوتری خلق شده است، بیشتر گشت و گذار های آریا استارک در براووس Braavos، در کوچه ها و میدان های سنگی شهر قدیم سیبنیک Šibenik در کرواسی فیلمبرداری شده است.

آن سوی دیوار Beyond the Wall : واتناژوکول Vatnajökull در ایسلند

واتناژوکول Vatnajökull، بزرگ ترین یخچال طبیعی اروپا در شرق در ایسلنداز دیگر لوکیشن های بازی تاج و تخت است. این منطقه در سریال، در صحنه های هیجان انگیز زندگی آن سوی دیوار Beyond the Wall و ماجرا های وایت واکر ها دیده می گردد. اگر با تورهای ویژه ای به ایسلند سفر کنید، حتا می توانید مانند بازیگران سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones لباس بپوشید.

خانه نامیرایان House of the Undying : برج مینستا Minčeta Tower در دوبرونیک Dubrovnik در کرواسی

این برج که به عنوان نمای خانه نامیرایان House of the Undying در کارث Qarth و در فصل دوم دیده می گردد، مرتفع ترین نقطه دیوار های شهر دوبرونیک Dubrovnik در کرواسی می باشد. دنریس تارگرین در جستجوی اژدهایانش به درون این برج می رود؛ اما به وسیله جادوگران ناآگاه داستان به گروگان گرفته می گردد. جادوگرانی که به وسیله اژدهایان هدف آتش قرار می گیرند و می سوزند.

قلعه سیاه Castle Black و شمال دیوار North of the Wall : منطقه Magheramorne Quarry در ایرلند شمالی

از دیگر لوکیشن های بازی تاج و تخت در ایرلند شمالی منطقه Magheramorne Quarry، مکان فیلمبرداری صحنه های مربوط به قلعه سیاه Castle Black در فصل اول بود؛ البته کلی جلوه های ویژه استفاده شده بود تا به نظر بیاید یک دیوار 700 پایی (214 متری) در این مکان وجود دارد. در فصل دوم، این منطقه به عنوان صحنه جنگ در قلمرو پادشاهی Kings Landing استفاده شد. در فصل پنجم، در این منطقه یک روستای ماهی گیری ساخته شد که مثلا در شمال دیوار قرار داشت؛ روستایی که وحشی ها Wildlings در آن زندگی می کردند، وایت واکر های زامبی شکل در آن جولان می دادند و تمامی قوانین و وفاداری ها فراموش شده بود. در حقیقت، بازی تاج و تخت در این منطقه و بین وحشی ها Wildlings و وایت واکر ها White Walkers معنا و مفهومی نداشت.

باغ های قصر قلمرو پادشاهی Kings Landing Palace Gardens : ترستنو Trsteno در کرواسی

وقتی به تصاویر این باغ نگاه می کنید، به آسانی می توانید اولنا تایرل را تصور کنید که در باغ های قصر قلمرو پادشاهی Kings Landing Palace Gardens قدم می زند. اما چیزی که در حقیقت در حال مشاهده آن هستید، Trsteno Arboretum می باشد که در فاصله 20 دقیقه ای از شمال دوبرونیک Dubrovnik قرار گرفته است. که فیلمبرداری بازی تاج و تخت در آنجا صورت گرفته است.

دریای دوتراکی Dothraki Sea : باردناس رئالس Bardenas Reales در اسپانیا

به این تصویر نگاه می کنید و تصور می کنید تصویری از یک سیاره دیگر است؛ اما اینطور نیست. باردناس رئالس Bardenas Reales با مساحت 104 هزار جریب (420 هزار کیلومتر مربع) یک اقلیم نیمه خشک ناحیه طبیعی یا بد بوم است که خاک آن از رس، گچ و ماسه سنگ تشکیل شده است و بر اثر آب و باد به این شکل در آمده است. در بعضی بخش های این منطقه، تعداد کمی گیاه وجود دارد که برای فیلمبرداری صحنه های دریای دوتراکی Dothraki Sea بسیار مناسب است. فیلمبرداری بخش هایی از این صحنه ها در فصل ششم که فضای پر گیاه تر و سرسبز تری دارند، در منطقه Glens of Antrim در ایرلند انجام گرفته است.

جاده پادشاهی Kings Road : جاده دارک هجز Dark Hedges در بالی مانی Ballymoney در ایرلند شمالی

درختان راش بی شماری که در قرن هجدهم میلادی در این جاده در ایرلند شمالی کاشته شده اند، طوری با یکدیگر رشد کرده اند که یک شکل اسرار آمیز و خیره کننده پیدا کرده اند که دلیل فیلمبرداری بازی تاج و تخت در این قسمت ایرلند شده است. این جاده آنچنان شگفت انگیز است که تایید و تحسین تهیه کنندگان سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones و تماشاگران این سریال را کسب کرده است. این جاده در سریال به عنوان جاده پادشاهی Kings Road به نمایش در می آید و از زمان پخش سریال، آنچنان جاذبه گردشگری محبوبی شده است که دولت ایرلند در تصمیمی جالب، در اکتبر سال 2017، عبور هر گونه وسیله نقلیه از این جاده را ممنوع کرده است. اما این قانون نو مانع از این نمی گردد که در این جاده زیبا توقف کنید و با قدم زدن در میان درختان راش، به تحسین زیبایی آن بپردازید.

یونکای Yunkai : آیت بن حدو Ait Ben Haddou در مراکش

شهر یونکای Yunkai، یکی از شهر های خلیج بردگان Slavers Bay در سریال، در دنیای واقعی، دژ آیت بن حدو Ait Ben Haddou در مراکش می باشد. اگر سریال را دیده باشید، این شهر همان شهری است که دنریس مردم آن را به یاری سربازان آنسالید Unsullied آزاد کرد و زنجیر های بردگی آنان را شکست. این دژ باشکوه قرن هفدهمی که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است، بین شهر مراکش و صحرا Sahara واقع شده است و نقطه توقف مهمی برای کاروان هایی که به صحرا وارد یا از آن خارج می شدند به شمار می رفته است.

دازناک پیت Daznaks Pit : اوسونا Osuna در اسپانیا

بخشی دیگر از فیلمبرداری بازی تاج و تخت در فاصله یک ساعته از شرق شهر سویل در اسپانیا، شهر کوچک تاریخی اوسونا Osuna صورت گرفته است که جمعیتی در حدود 18 هزار نفر دارد. میدان گاوبازی تاریخی این شهر، همان مکانی است که صحنه های جنگ گلادیاتور ها در حضور دنریس تارگرین و در حین خیانت اربابان میرین Meereen به او فیلمبرداری شده است. براساس گفته های معتبر، فیلمبرداری این صحنه 12 روز طول کشیده است و نزدیک به 500 سیاهی لشگر در آن حضور داشته اند.

منبع: همگردی

به "لوکیشن های فیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت در سرتاسر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکیشن های فیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت در سرتاسر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید