محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی ترکیش

به گزارش وبلاگ مهدی، با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می نمایند. برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی ها می توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی ترکیش

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ترکیش را به همراه فهرست آزمایشگاه های مورد تایید این هواپیمایی برایتان فهرست نموده ایم. خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اخیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات نو از سمت هواپیمایی ترکیش مداوم به روز خواهد شد.

بخش اول؛ اطلاعیه ها و بخشنامه های هواپیمایی ترکیش - سفر به مقصد ایران

کلیه مسافرین بالای 12 سال جهت ورود به ایران ملزم به ارائه تائیدیه دوز دوم واکسن کرونا که از آخرین نوبت آن 14 روز گذشته و بعلاوه تست PCR منفی به زبان انگلیسی در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز می باشند.

اصل بخشنامه

فرم اعلامیه و فرم تعهد

کلیه مسافرانی که به ایران وارد می شوند باید قبل از سوار شدن فرم خود اظهاری را در فرودگاه مبدا تکمیل کنند و آن را به کننده شرکت هواپیمایی تحویل دهند. مسافر با تکمیل این فرم متعهد می شود که در صورت لزوم، در معرض غربالگری یا آزمایش مجدد Covid-19 در فرودگاه مقصد، قرنطینه خانگی و پرداخت هزینه های مربوطه شود.

غربالگری پس از ورود

تمام مسافرانی که وارد ایران می شوند بدون در نظرگرفتن نوع گواهی سلامت، هنگام ورود غربالگری می شوند. افراد علامت دار تحت آزمایش RT-PCR قرار می گیرند و باید در مکان هایی که به وسیله وزارت بهداشت ارائه می شود قرنطینه شوند یا (در صورتی که فرد ایرانی تبار باشد) تعهد کتبی برای قرنطینه خانگی را تا زمان نتیجه آزمایش انجام دهند.

بخش دوم؛ اطلاعیه ها و بخشنامه های هواپیمایی ترکیش - سفر به سایر کشورها

در ادامه به بخشنامه های ترکیش برای سفر به مقاصد کشورهای دیگر نگاهی داریم.

مسافرین باید هنگام ورود به فرودگاه از همراه داشتن کارت واکسیناسیون فیزیکی به همراه QR کد خود اطمینان حاصل کنند یا قبل از مراجعه به فرودگاه نسبت به ذخیره سازی نسخه دیجیتال آن در گوشی خود اقدام کنند.

استرالیا

جهت اطلاع از آخرین شرایط سفر در دوران پاندمی کرونا لطفا به لینک یاتا مراجعه نمایید.

ترکیه

عدم احتیاج به ارائه تست PCR در صورت ارائه کارت واکسیناسیون(بروزرسانی 14 دی 1400)

احتراما به استحضار می رساند شهروندان ایرانی که قصد ورود به ترکیه را دارند در صورت دریافت دوز کامل واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی(Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, Sinopharm BIBP, Moderna, Janssen, CoronaVac, Covaxin and Novavax.) و گذشت 14 روز از تاریخ دریافت دوز دوم واکسن می توانند بدون احتیاج به ارائه تست PCR، فقط با ارائه کارت واکسیناسیون معتبر (به زبان انگلیسی و دارای QR CODE) وارد این کشور شوند. بدیهی است که در صورت عدم ارائه کارت واکسیناسیون معتبر، مسافرین ملزم به ارائه تست PCR منفی خواهند بود شایان ذکر است که واکسن V Sputnik نیز مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه بوده و مشمول شرایط فوق الذکر می باشد.

  • نتیجه تست فقط به زبان انگلیسی، با تاریخ میلادی و با توجه به محدودیت کشورهای مقصد قابل پذیرش است.

مشاهده اصل بخشنامه

کانادا

بخشنامه هواپیمایی ترکیش در مورد سفر به کانادا (17 فروردین 1401)

  • از تاریخ یکم آوریل 2022 مسافران واکسینه شده 5 ساله و بالاتر از انجام تست PCR قبل از ورود معاف خواهند بود. در غیر این صورت، همه مسافران (5 ساله و بالاتر) باید بین 10 تا 180 روز قبل از پرواز به کانادا، تست PCR/Antigenمنفی یا تست PCR مثبت (فقط نتیجه آزمایش مثبت مولکولی پذیرفته می شود) ارائه دهند. آزمایش و واکسن های پذیرفته شده همچون قبل خواهند بود.همه مسافران همچنان ملزم به ارائه اطلاعات ضروری خود در برنامه ArriveCAN (برنامه تلفن همراه یا وب سایت رایگان) قبل از ورود به کانادا خواهند بود.برای اطلاعات جامع تر می توانید به این سایت مراجعه نمایید.
  • IOS
  • Android

ضرورت تکمیل فرم های آنلاین و دریافت کد رفرنس برای راستاهای کانادا و بریتانیا

با توجه به اینکه تکمیل فرم آنلاین به وسیله وب سایت و یا اپلیکیشن ArriveCAN و دریافت کد رفرنس برای مسافرین راستا کانادا و تکمیل فرم Online Locator Form و دریافت کد رفرنس برای مسافرین راستا بریتانیا (UK) الزامی است، به استحضار می رساند ارائه کد رفرنس مربوطه در زمان Check-in برای مسافرین راستاهای مذکور الزامی بوده و بدیهی است که بدون ارائه کد رفرنس مذکور از پذیرش مسافرین ممانعت به عمل خواهد آمد.

بخش سوم؛ آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.

صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

منبع: علی بابا

به "محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی ترکیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی ترکیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید