معرفی فرودگاه بین المللی نانت فرانسه

به گزارش وبلاگ مهدی، فرودگاه بین المللی نانت آتلانتیک | Nantes Atlantique Airport

در ادامه معرفی فرودگاه های ایران و دنیا امروز قصد داریم سری به کشور فرانسه بزنیم و فرودگاه شهر نانت را به شما معرفی کنیم. فرودگاه نانت آتلانتیک (Aéroport Nantes Atlantique) فرودگاهی بین المللی در 8 کیلومتری شهر نانت فرانسه است و یکی از بزرگ ترین و مهم ترین فرودگاه های فرانسه است. در این مطلب همراه خبرنگاران باشید تا در خصوص فرودگاه بین المللی نانت و اطلاعات ، امکانات و گزینه های حمل و نقل آن با شما صحبت کنیم.

معرفی فرودگاه بین المللی نانت فرانسه

اطلاعات کلی فرودگاه نانت

فرودگاه بین المللی نانت آتلانتیک با کد یاتا NTE و کد ایکائو LFRS که سابقا فرودگاه شاتو بوگون نامیده می شد فرودگاه اصلی و بین المللی شهر نانت فرانسه است. این فرودگاه در منطقه بوگنه (Bouguenais) واقع شده و با شهر نانت حدود 8 کیلومتر فاصله دارد. فرودگاه نانت در حال حاضر سومین فرودگاه بزرگ غرب فرانسه (بعد از فرودگاه تولوز و فرودگاه بوردو) به شمار میرود. در سال 2017 نزدیک به شش میلیون مسافر از فرودگاه نانت برای جابجایی استفاده نموده اند که این رقم نسبت به سال گذشته با 14.9% رشد همراه بوده است. فرودگاه نانت دارای یک ترمینال L شکل دو طبقه است. پروازهای ورودی در طبقه همکف و پروازهای خروجی در طبقه بالای ترمینال انجام می شوند. ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی معتبری مثل ایرفرانس، بریتیش ایرویز، ایزی جت، کی ال ام و لوفت هانزا پروازهای منظم و فصلی متعددی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند.

خدمات و امکانات فرودگاه

 • اینترنت: در فرودگاه بین المللی نانت می توانید از اینترنت وای فای رایگان و نامحدود بهره ببرید. برای استفاده از این سرویس کافیس نام شبکه Vinci Airports WiFi را جستجو کنید و با وارد کردن آدرس ایمیل و کشور محل اقامتتان از اینترنت بهره ببرید.
 • اطلاعات فرودگاه: اگر در خصوص هر موضوعی احتیاج به هدایت و یاری دارید می توانید به بخش اطلاعات فرودگاه مراجعه کنید. اطلاعات فرودگاه در سالن 1 وجود دارد و مسافران را در امور مختلف هدایت می نمایند.
 • صرافی و خدمات مالی: شرکت ICE خدمات تبادل ارز و صرافی را در این مکان به مسافران ارائه می نماید. ساعات کاری این دفتر روزهای دوشنبه و آدینه از ساعت 8:15 تا 8:45 دقیقه بعدازظهر، روزهای سه شنبه، چهارشنبه، شنبه و یکشنبه از ساعت 8:15 صبح تا 5:45 دقیقه بعدازظهر و در روزهای پنج شنبه از ساعت 8:15 تا 7:45 دقیقه بعدازظهر است.
 • خورد و خوراک: در فرودگاه بین المللی نانت کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارند که البته تا تاریخ نگارش این مطلب، هیچ کدامشان به صورت 24 ساعته باز نیستند. علی ایحال از جمله امکانات و گزینه های خوبی که دارید می توان به رستوران لا بریوش دوره (La Brioche Dorée) در سالن شماره 3، رستوران لو گراند کومتوآر (Le Grand Comptoir) در سالن 1، طبقه اول، رستوران لا تراس (La Terrasse) در سالن 3، رستوران بار در سالن 1 و نیوز کافه در سالن شماره 3، طبقه اول اشاره نمود.
 • خرید: اگر برای خرید سوغاتی یا … احتیاج به خرید در فرودگاه دارید می توانید از امکانات و گزینه های متعددی مثل فروشگاه دیوتی فری و چندین فروشگاه سوغاتی فروشی بهره ببرید. این فروشگاه های در سالن های شماره 2 و 3 در طبقه همکف و اول ترمینال قرار گرفته اند. فروشگاه دیوتی فری که محصولات مختلف را بدون احتساب هزینه مالیات محاسبه می نماید یکی از گزینه های خوب برای خرید است. این فروشگاه حوالی ساعت 5 صبح باز می گردد و تا ساعت 9:30 شب باز است.
 • خدمات درمانی و اورژانسی: اگر بنا به هر علت به خدمات درمانی و پزشکی احتیاج پیدا کردید می توانید به سالن شماره 3، ایستگاه یاری های اولیه مراجعه کنید و از امکانات درمانی آن جا بهره ببرید.
 • پارکینگ: در سرتاسر فرودگاه بین المللی نانت آتلانتیک ده پارکینگ وجود دارد که بعضی از آن ها مخصوص پارک کوتاه مدت و بعضی دیگر به پارک بیش از 5 روز اختصاص پیدا نموده اند. پارکینگ های کوتاه مدت در نزدیکی ساختمان ترمینال واقع شده است و پارکینگ های طولانی مدت در فاصله کوتاه و با کمی پیاده روی قابل دسترس هستند.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه بین المللی نانت

 • تاکسی: تاکسی راحت ترین و سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه نانت است. اگرچه کرایه تاکسی به نسبت سایر گزینه ها بالاتر است اما به علت راحتی و رفاه و آسایشی که دارد بسیاری از مسافران آن را ترجیح می دهند. از خروجی شماره 3 ترمینال که خارج بشوید می توانید ردیف تاکسی های فرودگاه را ببینید که منتظر مسافر هستند. تاکسی های فرودگاه در مقایسه با تاکسی های متفرقه قابل اعتمادتر هستند و کرایه منصفانه تری از شما دریافت می نمایند. این تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می نمایند و برای رسیدن به مرکز شهر در حدود 20 الی 35 یورو باید بپردازید (تاریخ 2 اردیبهشت 98). شما به وسیله سایت های آنلاین مثل TaxiTender هم می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه به صورت آنلاین تاکسی رزرو کنید. گفتیم که فاصله فرودگاه بین المللی نانت تا مرکز شهر در حدود 8 کیلومتر است و با استفاده از تاکسی در مدت زمان 20 دقیقه می توانید به شهر و مقصدتان برسید.
 • اتوبوس شاتل فرودگاه: اتوبوس هایی به نام ناوت ائروپورت (Navette Aéroport) که به نام تان ایر (Tan Air) هم شناخته می گردد در فرودگاه حضور دارند و یکی از پرطرفدارترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه نانت هستند. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه بین المللی نانت سوار می نمایند و به سمت ایستگاه راه آهن مرکزی شهر می برند. اتوبوس ها از روز دوشنبه تا شنبه هر 20 دقیقه یکبار و در روز یکشنبه هر 30 دقیقه یک بار حرکت می نمایند. مسافران با استفاده از اتوبوس می توانند در مدت زمان حدودا 20 دقیقه به ایستگاه قطار و در مدت زمان 30 دقیقه به مرکز شهر برسند. قیمت بلیط اتوبوس در حال حاضر (2 اردیبهشت 98) 9 یورو است و به علت قیمت پایینی که دارد هواداران زیادی در بین مسافران پیدا نموده است. بلیط اتوبوس را می توانید از شخص راننده بخرید و این بلیط تا 60 دقیقه اعتبار خواهد داشت.
 • اتوبوس عمومی: اگر کرایه اتوبوس های شاتل فرودگاه برایتان گران است و در پی راهی مقرون به صرفه تر و مالی تر می گشت به این ترتیب عمل کنید: سوار اتوبوس شماره 48 به مقصد Neustrie شوید و از آن جا سوار خط 3 تراموا شوید که به سمت مارسل پول حرکت می نماید. قیمت بلیط این اتوبوس تنها 1.6 یورو خواهد بود که به این ترتیب مقرون به صرفه ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بین المللی نانت محسوب خواهد شد. ایستگاه Neustrie تنها 5 دقیقه با فرودگاه فاصله دارد و ایستگاه تراموا در مرکز شهر که باید پیاده شوید کامرس (Commerce) نام دارد. بلیط اتوبوس را می توانید از راننده بخرید. با استفاده از این شیوه، در کل در مت زمان 35 دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید.
 • کرایه اتومبیل: اگر دوست دارید در سفر به نانت از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. در فرودگاه بین المللی نانت شرکت های کرایه اتومبیل مختلفی وجود دارند که خدمات و امکانات متنوعی را به مسافران ارائه می نمایند. شرکت های بین المللی و معتبری مثل هرتز، اینترپرایز، سیکست، یوروپکار، تریفتی، آلامو، باجت و نشنال در فرودگاه دفتر دارند و اطلاعات لازم را به مسافران ارائه می نمایند. با استفاده از اتومبیل می توانید در مدت زمان 20 دقیقه خود را به مرکز شهر برسانید. البته توجه داشته باشید که برای رانندگی در نانت (مانند هر شهر خارجی دیگری) به گواهینامه بین المللی احتیاج خواهید داشت.

منبع: airport-nantes.com

منبع: الی گشت

به "معرفی فرودگاه بین المللی نانت فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی فرودگاه بین المللی نانت فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید