مکان هایی که در سفر به لیتوانی باید دید!!

به گزارش وبلاگ مهدی، لیتوانی همچنان کشوری ناشناخته و نسبتاً دور افتاده است. اما دلیلی ندارد که اینطور بماند. گل ها در کشور شوروی سابق آغاز به جوانه زدن نموده اند، با وجود مرکز شهری سنگ فرش شده، شهر بومیان هنرمند، و رستوران هایی که غذاهای خوشمزه و بی نظیری در منطقه سرو می نمایند. وقت رفتن به بالتیک است! کارهایی که باید در سفر به لیتوانی انجام داد؛ برای تماشای مکان های دیدنی لیتوانی با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید چرا که دیدنی های لیتوانی از زیباترین ها در دنیا هستند.

مکان هایی که در سفر به لیتوانی باید دید!!

خلاقیت و نوآوری در یوزوپیس

محله هنری یوزوپیس منطقه بومیان خارج از ویل نیوس است. بعد از اینکه جماهیر شوروی از لیتوانی جدا شد، تعداد کمی از افراد قانون شکن تصمیم گرفتند کشور مستقل خود را بنا نمایند. با 148 قطعه زمین، 120 نفر از اهالی منطقه و رییس جمهور خودشان، کشیش، کلیسا و 4 عدد پرچم رسمی. این کشور به طور غیر رسمی جمهوری انجلز یا جمهوری فرشتگان نامیده شد و اکنون از مکان های تماشای لیتوانی است. بازتماشامایندگان می توانند به وسیله پل زنجیر عشق وارد محله شوند و با عبور از خیابان های پیچ واپیچ، دژ نظامی قدیمی و خانه های ویران قدیمی، حیرت زده شوند. حتی تندیسی از فرانک زاپا، موسیقی دان خلاق وجود دارد. او کسی است که مسئولیت یک مکان قدیمی را به عهده گرفت که مجسمه لنین آن جا قرار داشت.

تپه جادوگرها

علاوه بر این، مجموعه تپه های مشهور شمشیر کورونیان (از لحاظ شکل ظاهری) را می ببنیم که نزدیک دریای بالتیک است. این دنباله قدیمی شما را به این فکر وا می دارد که چوب ها، مجسمه هایی از اژدها، الهه و موجودی بدنام یعنی شیطان را به وجود آورده اند. ساخت مجسمه ها به عنوان یک پروژه عمومی در سال 1979 آغاز شد و 80 اثر حکاکی مختلف نمایان شد. تصور کنید گذر از میان افسانه های تاریخی مردم لیتوانی و اسطوره ها و آمدن به اینجا در عید نیمه تابستان (St Johns Day)، جهت تماشای فستیوال های محلی این سرزمین در حالی که تابستان را جشن می گیرید و مشغول آواز خواندن هستید.

تماشای تپه شمشیر کورونیان

محدوده تپه شمشیر یک شبه جزیره طویل و بلند در سواحل غربی و روشن لیتوانی است. جهت یک دوچرخه سواری آرامش بخش، جنگل های انبوه، تل شن های سفید و روستاهای ساحلی زیبا در تابستان چند روز را به آن جا بروید. اجاره اتاق یا اردوگاه نسبتاً ساده و مقرون به صرفه است. غذا نیز مورد خاصی نیست. اما شما نمی توانید چشم انداز زیبای غروب افتاب هر روز را از دست بدهید.

فضاهای سبز

مردم لیتوانی علاقه خاصی به طبیعت دارند و این عجیب نیست: جنگل های ژرف، دریاچه ها و خط ساحلی که حسادت هر اروپایی را برمی انگیزد.

یکی از برترین مکان های تماشای لیتوانی، صحرای بومی، پارک ملی اکسیتیا است. در 100 کیلومتری ویل نیوس واقع شده است، شامل 126 دریاچه، چندین جزیره و نهر و روستای سنتی و قدیمی می باشد. در روستای استراپی کیا می توانید یکی از موزه های زنبورداری قدیمی را بیابید. برای کشف پارک، تنها یک گام دورتر، به مدت یک روز پیاده روی یا قایق کایاک زمان ضروری است.

قلعه جزیره ترکای

در سفر به لیتوانی به ترکای بروید. دژ تراکای که در قرن 14 ام ساخته شده، می تواند یک سفر یک روزه مفرح از ویل نیوس باشد. چه در روزهای گرم تابستان و چه در روزهای برفی زمستان. قلعه روی یک جزیره در دریاچه گالوی واقع شده که به وسیله پل پیاده رو یا قایق پارویی به راحتی قابل دسترسی است. درون قلعه از زندگی در دوران رنسانس و تاریخ منطقه روایت می نماید. خیره نماینده ترین بخش، کلیسای بازسازی شده است با پرده های قرمز رنگ و لوسترهای سبک رومی.

موزه شیطانی کاوناس

حتی اگر علاقه ای به موزه ندارید، در سفر به لیتوانی، کاوناس، موزه شیطانی، ارزش توقف و تماشا دارد. این ساختمان، مجموعه بی مانندی از 260 مجسمه شیطان را در خود جای داده است که بیشتر آن ها از چوب بوده و متعلق به نقاش آنتانا می باشد. بعد از مرگ او، آثارش به بیش از 3000 مجسمه می رسید. امروزه این موزه 3 گونه از شیاطین را شامل می گردد: شیاطین لیتوانی، جوک ها و شوخی های عجیب شیطانی، شیاطین بیگانه. این بازدید، بسیار خاطره انگیز خواهد بود. شما می توانید همه چیز را درباره هنر بومی، افسانه های مردم و ایده های فرهنگی پیرامون شیطان و اهریمن بدانید.

تپه صلیب ها

بی تردید از معروف ترین تماشای های لیتوانی، تپه صلیب ها می باشد. یک مکان زیارتی مدرن. این تپه دقیقا یک تپه ماهور سبز نزدیک شهر سایولیای می باشد که به وسیله بیش از 100 هزار صلیب از سرتاسر جهان پوشیده شده است.گرچه کسی نمی داند چه زمانی این عمل آغاز شده ولی مردم بر این باورند که که از قرن 19 آغاز شده است. چندین بار به وسیله جماهیر شوروی با بولدوزر پاکسازی شده ولی در نهایت بعد از استقلال در صلح قرار گرفته است. این روزها این منطقه یک مکان های تماشای لیتوانی اما کمی ترسناک و توریستی است. در سفر به لیتوانی از تک تک جاذبه تماشا کنید و لذت ببرید.

برج گدیمیناس

گدیمیناس از تماشای های لیتوانی است. افسانه ای می گویند گدیمیناس دوک داخل دره در حال شکار بوده و وقتی برای برپایی اردوگاه مکث می نماید ناگهان رویای داشتن یک گرگ پیر آهنی آن هم در بالای تپه در فکرش شکل می گیرد. درست در جایگاه امروزی قلعه. او این را یک نشانه دانست. و ویس نیوس را حول این نقطه یافت. بازدید نمایندگان می توانند با طناب از این برج بالا بروند و یا پیاده روی نمایند تا به آن برسند. این مکان امروزه موزه ای است با نمایشگاه کوچکی از ارتش قرون وسطی، با مدل های مینیاتوری و تصاویر زیاد.

موزه کهربا

در شهر کهن ویل نیوس می توانید بی نهایت فروشگاه کهربا بیابید که مشتاق فروش کالای خود هستند. و حتی یک گالری موزه بی نظیر از کهربا از زیباترینتماشای های لیتوانی در پایین شهر وجود دارد. در واقع برای دستیابی به مرکز تجارت کهربا در لیتوانی به هر حال ناچارید به موزه کهربا پالانگا در ساحل دریای بالتیک بروید. این موزه در سال 1963 تاسیس شده و ویترینی با 4500 قطعه، مشهور و یکتا، با بیش از 15 اتاق در قلعه زیبای تیسکیوسیای دارد.

منبع: همگردی

به "مکان هایی که در سفر به لیتوانی باید دید!!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان هایی که در سفر به لیتوانی باید دید!!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید