مکان هایی که هرگز اجازه ورود به آنجا را ندارید!

به گزارش وبلاگ مهدی، با این که همواره برای سفر، گزینه های متنوعی پیش رو است، اما نقاط جالب توجهی در دنیا وجود دارد که گردشگران اجازه ورود به آنجا را ندارند.

مکان هایی که هرگز اجازه ورود به آنجا را ندارید!

به گزارش وبلاگ مهدی به نقل از نشنال، فضای مجازی شاید مملو از تصاویر کسانی باشد که برای تابستان به نقاط عجیب و غریبی سفر نموده اند، اما مکان های مشخصی در کره زمین وجود دارد که مردم اجازه ورود به آن ها را ندارند.

دلایل مختلفی باعث شده است نقاط بسیار زیادی در دنیا به طور دائمی به روی عموم مردم بسته باشند؛ برخی از این مکان ها به علت وجود موجودات سمی و انتقال بیماری، برخی دیگر به علت مقدس بودن و برخی از عجایب طبیعی هم با احتمال تخریب، در لیست مکان های ممنوعه قرار گرفته اند. غاری 17 هزار ساله و جزیره ای که بازدیدنمایندگانش به دست ساکنان آن جزیره کشته می شوند، از جمله این مکان ها هستند.

در ادامه با ده مکانی که هرگز اجازه ورود به آن ها را نخواهید داشت آشنا می شویم.

جزیره مارها، بزریل

جزیره مارها زمانی خانه کسانی بود که در دهه 20 میلادی، پس از به کار افتادن ناگهانی و اتومتیک وارِ فانوس دریایی، آن را ترک کردند. از آن موقع تا به امروز ورود عموم مردم به این جزیره ممنوع شده است؛ چراکه تخمین زده می شود در هر متر مربع این جزیره 430 هزار متر مربعی، یک مار وجود داشته باشد.

این جزیره، زیستگاه افعی سرنیزه ای زرین و سایر مارها است و درحال حاضر فقط نیروی دریایی برزیل و تیم های تحقیقاتی بیومدیکال اجازه ورود به آن را دارند.

غارهای لاسکو، فرانسه

از سال 1963 تا به امروز، از ورود بازدیدنمایندگان به مجموعه غارهای لاسکو در جنوب غربی فرانسه جلوگیری شده است.

این مکان که در لیست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته است، از طریق چهار نوجوان در سال 1940 میلادی کشف شد و هشت سال بعد به روی بازدیدنمایندگان باز شد تا امکان بازدید از هنر ماقبل تاریخ که روی دیوارهای آن نقش بسته است، وجود داشته باشد. قدمت نقاشی های این غار به بیش از 17هزار سال پیش باز می شود.

در این غار حدود شش هزار نقاشی با استفاده از رنگ های معدنی و زغالِ چوب وجود دارد که به شدت تحت تاثیر دی اکسید کرین و دمای هوا قرار گرفته بودند که از طریق بازدیدنمایندگان غار فراوری می شد.

غارهای دیگری که براساس غارهایی شبیه لاسکو بازآفرینی شده اند، هرساله هزاران جهانگرد را جذب می نمایند.

جزیره هرد و جزایر مک دونالد، استرالیا

جزیره هرد و جزایر مک دونالد، از جمله دورافتاده ترین مکان های کره زمین هستند که دسترسی به آن ها فقط از طریق قایق ممکن است. برای سفر به این مکان باید دو هفته از استرالیا به سمت جنوب غربی دریانوردی کرد.

این جزایر که در بین جنوبگان و ماداگاسکار واقع شده اند، نخستین بار در اواسط قرن نوزدهم میلادی کشف شدند و خانه پنگوئن ها، مرغ های دریایی و انواع مختلفی از گل ها و گیاهان هستند.

این جزایر به علت گدازه ای که از دهانه آتشفشان جاری است و بعلاوه به علت آب و هوای غیرقابل پیش بینی، به روی عموم مردم بسته است.

جزیره نورث بوردر، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

در میانه یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیا، جزیره پنج هکتاری وجود دارد که ورود به آن ممنوع است.

در این جزیره زمانی بیمارستانِ مبتلایان به امراض مسری وجود داشت. این جزیره اکنون به طبیعت واگذار شده و به زیستگاه پرندگان تبدیل شده است. در حال حاضر دسترسی به این مکان فقط برای اهداف دانشگاهی و تحقیقاتی امکان پذیر است.

معبد ایسه، ژاپن

معبد ایسه در جزیره هونشو واقع شده است و یک مجموعه معبد شینتو محسوب می شود که برای آماتراسو، الهه آفتاب در قرن چهارم پیش از میلاد ساخته شده است.

این معبد که گفته می شود محل نگهداری از نوعی آینه مقدس است و عموم مردم اجازه ورود به آن را ندارند، فقط به روی راهبان و اعضای خانواده سلطنتی ژاپن باز است.

جزیره سنتینل شمالی، هند

این جزیره در خلیج بنگال واقع شده است و خانه قبیله سنتینلیها است که دست کم در 30هزار سال اخیر در این جزیره زندگی نموده اند.

این قبیله به شکلی داوطلبانه در انزوا نسبت به سایر مردم دنیا زندگی می نمایند و بر اساس دستور دولت محلی، سفر به این جزیره ممنوع شده است و کسی نباید از شعاع 9 متری به آن نزدیک شود. نیروی دریایی هند نیز از این منطقه حفاظت می نماید.

بومیان این قبیله به سمت قایق هایی که به جزیره نزدیک شوند، تیر پرتاب می نمایند؛ در دو دهه اخیر دو نفر به علت شکستن قانونِ نزدیک نشدن به این جزیره، کشته شده اند.

جزیره نیهاو، هاوایی، ایالات متحده آمریکا

سرشماری سال 2020 ایالات متحده امریکا، جمعیت این جزیره که در 28 کیلومتری جنوب غرب کائوآئی واقع شده را فقط 84 نفر اعلام نموده است.

این جزیره که از آن به عنوان جزیره ممنوعه یاد می شود در سال 1846 میلادی از طریق یک کشاورز اسکاتلندی از پادشاهای هاوایی به مبلغ 10هزار دلار خریداری شد.

دسترسی به این جزیره فقط برای نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، مقامات دولتی و نوادگان مالک آن، امکان پذیر است.

Pravcicka Brana، جمهوری چک

در قسمتی از کوهستان البه (Elbe) که بین آلمان و جمهوری چک واقع شده است، طاق سنگ آهکی طبیعی وجود دارد که با نام Pravcicka Brana شناخته می شود و 16 متر ارتفاع دارد.

این مکان که زمانی یکی از مقاصد جهانگردی محسوب می شد، از سال 1982 به روی عموم مردم بسته شده است. به گفته مقامات محلی، تعداد زیاد بازدیدنمایندگان فرایند فرسایش این مکان را تسریع نموده و نگرانی هایی درباره فروریختن آن به وجود آمده است. البته این طاق در نهایت روزی ریزش خواهد نمود، اما علت آن احتمالا عوامل طبیعی خواهد بود.

سورت، ایسلند

در نزدیکی سواحل جنوبی ایسلند جزیره ای وجود دارد که در فاصله سال های 1963 تا 1967 به لطف فوران آتش فشانی زیرآبی به وجود آمده است.

ورود عموم مردم به این جزیره ممنوع است و فقط محققان برای تحقیق درباره این که چطور زیست بوم می تواند بدون دخالت بشر توسعه پیدا کند، می توانند وارد آن شوند.

دانشمندان تخمین می زنند این جزیره در قرن آینده زیر موج دریا ناپدید شود.

دژ بانگاره (Bhangarh)، راجستان، هند

البته بازدید از این دژ باستانی در طول روز برای جهانگردان و بازدیدنمایندگان امکان پذیر است، اما پس از غروب آفتاب ورود به این دژِ قرنِ شانزدهمی ممنوع است. این ممنوعیت از افسانه های قومی نشأت گرفته است که بر اساس آن، کسانی که در تاریکی وارد این مکان شده اند هرگز دوباره دیده نشده اند.

منبع: دنیای سفر

به "مکان هایی که هرگز اجازه ورود به آنجا را ندارید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان هایی که هرگز اجازه ورود به آنجا را ندارید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید