کره گیاهی بخوریم یا کره حیوانی؟

به گزارش وبلاگ مهدی، اگر بخواهیم کره حیوانی را با کره گیاهی مقایسه کنیم، نمی توان گفت که کدام سالم تر است، بلکه باید بگوییم کدام یک کمتر ضرر دارد. برای پاسخ به این سؤال باید کره حیوانی را انتخاب کنیم.

کره گیاهی بخوریم یا کره حیوانی؟

کره حیوانی و کره گیاهی تقریباً به یک اندازه کالری و چربی دارند؛ به ازای هر قاشق غذاخوری 100 کالری و 11 الی 12 گرم چربی. تفاوت اصلی میان این دو، نوع چربی موجود در آن ها است. کره گیاهی اندازه بیشتری از چربی ضدالتهاب و چربی اشباع نشده دارد. این در حالی است که کره حیوانی سرشار از چربی های اشباع شده است. چربی های اشباع شده بر روی سلامت قلب و کلسترول تأثیر منفی دارد.

با این حال کره حیوانی حتی با اندازه بالای چربی های اشباع شده، هنوز از کره گیاهی بهتر است. دلیل چیست؟ زیرا بسیاری از کره های گیاهی یک چربی بسیار خطرناک تر دارند و آن هم چربی ترانس است. این نوع چربی ناسالم ترین نوع چربی محسوب می گردد و بر روی سلامت قلب بیشترین تأثیر منفی را دارد. این چربی با بیماری های جدی تری ارتباط داده شده است.

در نهایت هیچ کدام از این دو نوع کره خوب نیست. بهتر است یک جایگزین سالم تر برای کره پیدا کنید، مانند ماست یونانی یا آووکادو. با این حال اگر واقعاً نمی توانید بدون کره زندگی کنید و می خواهید از بین این دو نوع، یکی را انتخاب کنید، از چربی های ترانس خودداری نموده و کره حیوانی را انتخاب کنید.

منبع: فوت و فن

به "کره گیاهی بخوریم یا کره حیوانی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره گیاهی بخوریم یا کره حیوانی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید