گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت گذاری دستوری شدند

به گزارش وبلاگ مهدی، تهران (پانا) - رئیس سازمان حمایت گفت گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت تثبیتی شده و ستاد تنظیم بازار ما را مکلف به قیمت گذاری نموده است که به همین دلیل دریافت مستندات قیمتی از وزارت جهاد کشاورزی درخواست شده است.

گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت گذاری دستوری شدند

عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: درج قیمت تولیدکننده بر روی محصول، مشکل قیمت گذاری دلالان را حل می نماید. ما در پی حذلف دلالان و تأمین کنندگان اقتصادی نیستیم.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه نمود: ما با شرکت های پخش جلساتی داشتیم و در خصوص ضرایب سود به یک جمع بندی رسیدیم؛ ما به دلالان خرده ای نمی گیریم اما می گوئیم دلالی که نمی تواند وظیفه خود را انجام دهد و بخشی از وظیفه خودش را بر گردن دیگری می اندازد، حق ندارد فراتر از 13 درصدی که برایش معین شده، هزینه ای را بر دوش مردم تحمیل کند.

معاون وزیر صمت در خصوص شرایط قیمت ها نیز توضیح داد: از 7 هزار قلم کالایی که تا به امروز مشمول طرح درج قیمت تولیدکنندگان شده اند، 2000 قلم آن کاهش قیمتی 5 تا 65 درصدی داشته است؛ به طور مثال قیمت نوشابه از حدود 15 هزار تومان پس از اجرای این طرح در ابتدا به حدود 11 هزار تومان و سپس به حدود 10 هزار تومان و اکنون 9,500 تومان رسیده است و اگر 30 درصد سود آن را محاسبه کنیم قیمت مصرف کننده آن حدود 12 هزار و 350 تومان شده است لذا فقط در هر نوشابه حدود 3,500 تومان به نفع مصرف کننده می گردد.

رئیس سازمان حمایت گفت: توزیع کننده در کالاهای مصرفی 30 درصد و در کالاهای سرمایه ای 20 درصد مجاز به افزایش قیمت است.

گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت گذاری شدند

تابش اضافه نمود: بعلاوه گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت تثبیتی شده است و ستاد تنظیم بازار سازمان حمایت را مکلف به قیمت گذاری نموده است؛ به همین دلیل با وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه کردیم تا مستندات قیمت این دو گروه کالایی را به ما ارائه بدهند تا کارشناسی کنیم و به ستاد تنظیم بازار تحویل دهیم و قیمت ها در آنجا مصوب گردد.

وی گفت: با آنالیز مستندات وزارت جهاد و انجمن ها به یک جمع بندی در خصوص قیمت منطقی برنج و گوشت مبنای گران بودن آن می رسیم.

تابش توضیح داد: در حال حاضر قیمت برنج در کف بازار کیلویی 75 هزار تومان است. البته شاید کالای به خصوصی در یک شبکه توزیع به خصوصی 90 هزار تومان شده باشد نه تأیید می کنم نه تکذیب می کنم اما در حال حاضر ما قیمت منطقی را نمی دانیم و منتظر مستندات وزارت جهاد هستیم.

وی در خصوص فرایند خرید و قیمت گذاری میوه شب عید هم گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سنوات گذشته پای ثابت میوه شب عید و قیمت گذاری آن بوده است؛ اما سال جاری سازمان حمایت در این فرایند که به چه قیمتی خریداری شده و از کجا خریداری شده است؛ نیست.

تابش اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی و وزارت جهاد کشاورزی سال جاری مکلف شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت گذاری دستوری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت گذاری دستوری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید