آموزش دوره کارشناسی به صورتمجازیبرگزار می گردد، در پی توسعه میان رشته ای ها هستیم

به گزارش وبلاگ مهدی، معاون آموزشی دانشگاه الزهرا با بیان اینکه برای برگزاری کلاس ها، از نظر امکانات آموزشی و حضور اساتید هیچ مسئله ای نداریم و بحث سلامت دانشجویان و کارکنان در اولویت ما است، گفت: نحوه آموزش در ترم آینده متاثر از ظرفیت خوابگاهی است.

آموزش دوره کارشناسی به صورتمجازیبرگزار می گردد، در پی توسعه میان رشته ای ها هستیم

دکتر سعید رضایی در گفت وگو با وبلاگ مهدی، با اشاره به انجام مرحله اول واکسیناسیون جامعه دانشگاهی اظهار کرد: برای ترم آینده، در کنار تصمیماتی که از سوی وزارت عتف اعلام می گردد، موردی که معین کننده شیوه آموزش است به ظرفیت خوابگاه ها مربوط می گردد. این در حالی است که در شرایط فعلی که کمتر از یک ماه به شروع کلاس ها به جای مانده است، در شرایطی نیستیم که از ظرفیت کامل خوابگاه ها استفاده کنیم . حداکثر می توان از ظرفیت یک سوم استفاده کرد و یک اتاق را به دو دانشجو اختصاص داد.

وی اضافه کرد: هم اکنون در حال رایزنی با معاونت دانشجویی دانشگاه الزهرا هستیم تا شرایطی ایجاد کنیم که دانشجویان واجد شرایط، به صورت حضوری مشغول تحصیل شوند که البته تعداد این دانشجویان زیاد هم نیست. ولی آنچه که تا کنون معین شده، این است که دوره کارشناسی به صورت مجازی برگزار می گردد.

معاون آموزشی دانشگاه الزهرا با بیان اینکه نمی توان گفت برخی درس ها مجازی باشد و برخی دیگر حضوری، اظهار داشت: اگر آموزش ترکیبی ارائه گردد، تفاوتی در شرایط خوابگاه ها به وجود نمی آید. به اسم مثال دانشجویی که از بندرعباس به دانشگاه الزهرا می آید، باید برای او خوابگاه فراهم کرد. پس نمی توان گفت نیمی از درس های چنین دانشجویی حضوری باشد و نیمی دیگر مجازی. چرا که این شیوه مسئله ای را حل نمی کند.

وی با اشاره به تغییر در سرفصل دروس گفت: سال گذشته، تغییراتی در سرفصل دروس اعمال شد و وزارت علوم درخواست تغییر و روزآمدسازی دروس را به همه دانشگاه ها اعلام نمود تا همه دانشگاه ها برنامه های درسی خود را تغییر دهند، ما هم تغییراتی را اعمال کردیم. اما مسئله ای که وجود دارد، خود آموزش مجازی است . چراکه برنامه ریزی ها در سطح کلان این است که برای دوران پساکرونا هم از ظرفیت های آموزش مجازی استفاده گردد.این عوامل می تواند سبب تغییر درس گردد. البته تاکید اصلی بر روزآمدسازی منابع دروس است تا 16 هفته ترم به نوعی باشد که هم یادگیری موثری برای دانشجویان حاصل گردد و هم دانشجویان برای جذب در بازار کار اطلاعات روزآمد داشته باشند.

دکتر رضایی با تاکید بر اینکه آموزش در دانشگاه الزهرا متاثر از ظرفیت خوابگاهی است، توضیح داد: یکی از برنامه های اصلی ما این است در زمینه ارائه دروس عملی و آزمایشگاهی، دانشجویان در آستانه فارغ التحصیلی در اولویت قرار بگیرند تا بتوانند این دروس را بگذرانند. البته این واحدهای عملی و دروس آزمایشگاهی به صورت مجازی ارائه شده اما دانشجویان هنوز درس عملی را در محیط کارگاهی نگذرانده اند و این نمی تواند جایگزین کار عملی باشد. پس ما آماده ایم که به محض بهبود شرایط کرونا در کشور، این دروس را به صورت عملی و حضوری به همه دانشجویان ارائه دهیم.

معاون آموزشی دانشگاه الزهرا با اشاره به اضافه شدن گرایش های میان رشته ای تازه در این دانشگاه برای ترم پیش رو اظهار کرد: در دانشگاه الزهرا، در پی توسعه رشته های میان رشته ای هستیم چراکه یک رویکرد بین المللی است. بسیاری از رشته هایی که در این دانشگاه وجود دارد، هم ماهیت میان رشته ای دارد. به اسم مثال، رشته مطالعات آرشیوی در مقطع کارشناسی ، کاملا ماهیت میان رشته ای دارد. در حال حاضر هم در پی این هستیم که مقطع کارشناسی ارشد، میان رشته ای ها را توسعه دهیم. حتی ایجاد دانشکده ای به نام دانشکده میان رشته ای هم در دانشگاه الزهرا به تصویب رسیده است که اولین رشته آن مدیریت آی تی است که بخشی از این رشته مدیریتی و بخشی دیگر مربوط به کامپیوتر است و جنبه های مختلفی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آموزش دوره کارشناسی به صورتمجازیبرگزار می گردد، در پی توسعه میان رشته ای ها هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش دوره کارشناسی به صورتمجازیبرگزار می گردد، در پی توسعه میان رشته ای ها هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید