نحوه برگزاری کلاس های حضوری همراه با اجرای شیوه آموزش ترکیبی در دانشگاه یزد

به گزارش وبلاگ مهدی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذشده، دانشگاه ها موظفند بتدریج کلاس های آموزشی خود را به صورت حضوری با اولویت بخشی به دوره های تحصیلات تکمیلی و دروس کارگاهی و آزمایشگاهی برگزار نمایند.

نحوه برگزاری کلاس های حضوری همراه با اجرای شیوه آموزش ترکیبی در دانشگاه یزد

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ مهدی، محمدتقی صادقی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد با اشاره به مصوبه اخیر شورای هماهنگی آموزش عالی استان مبنی بر حضوری شدن تدریجی کلاس های آموزشی، گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذشده، دانشگاه ها موظفند بتدریج کلاس های آموزشی خود را به صورت حضوری با اولویت بخشی به دوره های تحصیلات تکمیلی و دروس کارگاهی و آزمایشگاهی برگزارنمایند.

صادقی ادامه رئیس دانشگاه یزد با تأکید بر استفاده از شیوه آموزش ترکیبی (حضوری-مجازی)، گفت: دانشگاه یزد از هم اکنون آمادگی دارد کلاس های آموزشی خود را با حضور دانشجویان بومی که احتیاج به خوابگاه ندارند به صورت حضوری برگزار کند.

وی اضافه نمود: آن دسته از دانشجویانی هم که در کلاس حضور ندارند کمافی السابق جریان کلاس را به وسیله ارتباط مجازی با استاد دنبال خواهند کرد.

قاسم بریدلقمانی با تشریح نحوه برگزاری کلاس به شیوه آموزش ترکیبی، گفت: در این شیوه استاد دقیقا همچون قبل و با همان تجهیزات آموزش مجازی، در کلاس درس حضور می یابد و همزمان کلاس خود را به صورت مجازی نیز ارایه خواهد نمود، اما این بار، نه از محل دفتر کار یا منزل، بلکه در فضای کلاس و با حضور تعدادی از دانشجویان بومی.

وی با اشاره به مزیت های شیوه ترکیبی نسبت به آموزش مجازی، حضور فیزیکی دانشجویان و ارتباط چهره به چهره با استاد توأم با امکان شکل گیری گفت و شنود های علمی در فضای کلاس و ارتقای کیفیت آموزش را از جمله فزونی های این شیوه نسبت به شیوه آموزش مجازی ذکر کرد.

وی از استادان خواست حتی المقدور، از هم اکنون کلاس های خود را به صورت ترکیبی برگزار نمایند. وی گفت کلیه استادان دانشگاه می توانند از امروز با هماهنگی دانشکده های آموزشی و دعوت از دانشجویان بومی، کلاس های خود را در محل ساختمان های آموزشی تشکیل دهند.

در ادامه این جلسه، محمدرضا صادقیان شاهی، معاون دانشجویی دانشگاه نیز با تأکید بر ضرورت توجه به دستورعمل های بهداشتی و مراقبت از سلامت دانشگاهیان، گزارشی از واکسیناسیون اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان و خدمات ارایه شده از سوی این حوزه برای تسریع در این امر و بعلاوه برنامه ریزی های انجام گرفته در مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی برای ارایه مشاوره های روانی برای مقابله با پیامد های نامطلوب و آسیب های ناشی از بحران کرونا در بین دانشجویان، ارائه کرد.

وی در عین حال از آمادگی خوابگاه های دانشجویی برای پذیرش و اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی معرفی شده از سوی دانشکده های آموزشی مشروط به تزریق دز دوم واکسن و ارایه کارت واکسن دیجیتال اطلاع داد.

وی اضافه نمود: چنانچه دانشکده های آموزشی برنامه ای کوتاه مدت و نوبت بندی شده برای حضور دانشجویان کارشناسی در کلاس های کارگاهی و آزمایشگاهی ارائه نمایند، این معاونت آمادگی دارد در چارچوب زمان بندی تعیین و کوتاه مدت امکان اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی را نیز در خوابگاه های دانشجویی فراهم کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نحوه برگزاری کلاس های حضوری همراه با اجرای شیوه آموزش ترکیبی در دانشگاه یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برگزاری کلاس های حضوری همراه با اجرای شیوه آموزش ترکیبی در دانشگاه یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید