ایران در ساخت و تولید کدام خودرو خودکفا می شود؟

به گزارش وبلاگ مهدی، خبرنگاران: طبق تفاهم نامه امضا شده میان ایران خودرو و بانک تجارت، پروژه خودکفایی در ساخت و تولید قطعات و خودروهای باری و مسافری در ایران خودرو دیزل آغاز شد.

ایران در ساخت و تولید کدام خودرو خودکفا می شود؟

به گزارش وبلاگ مهدی به نقل از ایسنا، عصر امروز (سه شنبه) نشستی با حضور مدیران عامل بانک تجارت، شرکت ایران خودرو، ساپکو ، ایران خودرودیزل و نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، جهاد دانشگاهی، دانشگاه شریف، موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی، انجمن سازندگان قطعه و انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه وقطعه سازی ایران برگزار گشت.

محمد زالی -مدیرعامل ایران خودرو دیزل- در همین رابطه به ایسنا، گفت: هدف از این گردهمایی هم افزایی همه اعضای زنجیره تأمین و تولید و همچنین برطرف کردن موانع حرکت جهادی برای تحقق جهش تولید در صنعت خودروهای کار و تجاری بوده است. وی افزود: براساس تفاهم نامه ای که در این نشست میان ایران خودرو دیزل و بانک تجارت امضا شد، پروژه خودکفایی در ساخت و تولید قطعات و خودروهای باری و مسافری در ایران خودرو دیزل آغاز خواهد شد.

زالی اظهار داشت: با ادامه این حرکت جهادی، با همکاری بانک عامل، شرکت های تولیدکننده قطعه و نهادهای دولتی و خصوصی، حرکت ما در جهت خودکفایی در تولید خودروهای کار آغاز شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با کوشش و کوشش مضاعف همه اعضای خانواده گروه صنعتی ایران خودرو، منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی و جهش تولید محقق شود.

بر اساس این تفاهم، تولید و خودکفایی خودروهای تجاری همچون باری، مسافری و محصولات بنز در ایران، اولویت اول شرکت ایران خودرو دیزل قرار گرفت.

گفتنی است شنبه گذشته، شهرداری تهران قرارداد خرید 250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس را با شرکت ایران خودرو دیزل امضا کرد. در این مراسم، تفاهم نامه استمرار همکاری در زمینه نوسازی و بازسازی خودروهای باری و مسافری نیز به امضای طرفین رسید.

منبع: اقتصادنیوز

به "ایران در ساخت و تولید کدام خودرو خودکفا می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در ساخت و تولید کدام خودرو خودکفا می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید