اینستاگرام برای یاری به پیدا شدن بچه ها ربوده شده به هشدار امبر مجهز شد

به گزارش وبلاگ مهدی، سامانه هشدار امبر (Amber Alerts) ابزار مهمی برای یاری به پیدا کردن بچه ها ربوده شده در ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای دنیا تلقی می گردد. این هشدار که از سال 1996 در ایالات متحده آمریکا شروع به کار کرد، در کانال های رادیویی، شبکه های تلویزیونی و سایر رسانه ها پخش می گردد تا به پیدا شدن بچه ها گمشده یاری کند. به همین دلیل، اینستاگرام میخواهد تا هشدار آمبر را وارد فید اصلی خود کند. در حال حاضر قابلیت مذکور برای کاربران آمریکایی فعال شده و اینستاگرام اعلام نموده که طی دو هفته آینده کاربران 25 کشور دیگر دنیا نیز می توانند از هشدار امبر استفاده نمایند. این اقدام در واقع نشان می دهد که چگونه اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام به زیرساخت های ارتباطی اساسی در دنیای مدرن امروزی تبدیل شده اند.

اینستاگرام برای یاری به پیدا شدن بچه ها ربوده شده به هشدار امبر مجهز شد

اضافه نمودن هشدار امبر به فید اصلی اینستاگرام چند علت منطقی دارد. اول اینکه، کاربران نسل جوان ممکن است پیغام های متنی را نادیده بگیرند، اما به طور منظم اینستاگرام را چک می نمایند. دوم، در حالی که هشدارهای متنی افراد را ملزم می نماید تا برای دریافت اطلاعات و عکس های بیشتر از کودک گمشده روی لینک ارسال شده کلیک نمایند، اما هشدارهای اینستاگرام مستقیماً این اطلاعات را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. بنابراین احتمال پیدا شدن بچه ها از این طریق بیشتر از قبل خواهد بود. اما باید اشاره کنیم که این هشدار به صورت نوتیفیکیشن به کاربران اعلام نمی گردد و تنها در فید اصلی قرار می گیرد.

در سال 2015، فیس بوک نیز هشدار آمبر را به فید خبری خود اضافه نمود. این هشدارها که به وسیله مجریان قانون و طبق دستورالعمل های دقیق و سخت گیرانه ای پخش می شوند، تنها به کاربرانی نمایش داده خواهند شد که در نزدیکی محل آدم ربایی قرار دارند. اینستاگرام در توضیحات مربوط به این قابلیت آورده: اگر هشداری را دریافت کردید، به این معنی است که در نزدیکی شما، کودکی گم شده و کوشش برای پیدا کردن آن به وسیله پلیس در حال اجرا است. برای اینکه بدانیم این هشدارها را به چه کاربران نشان دهیم، از سیگنال های مختلفی مانند شهری که در پروفایل شما ثبت شده، آدرس IP و موقعیت مکانی شما (اگر آن را روشن نموده باشید) استفاده می کنیم.

در نهایت باید اشاره کنیم که به گفته مدیران این پلتفرم متعلق به متا، قابلیت هشدار امبر به زودی برای کاربران کشورهایی نظیر آرژانتین، استرالیا، بلژیک، بلغارستان، کانادا، اکوادور، یونان، گواتمالا، ایرلند، جامائیکا، کره، لیتوانی و … در دسترس قرار خواهد گرفت.

پلتفرم محبوب اینستاگرام در سال گذشته با افزودن قابلیت های تازه و بسیار کاربردی به اپلیکیشن خود توانست بر تعداد مخاطبین خود بیافزاید و سال جاری هم این شرکت میخواهد تا فرایند خوب را با ارائه قابلیت های کاربرپسند بیشتری ادامه دهد. به همین دلیل، اینستاگرام قابلیت تازهی را برای کاربرانش عرضه نموده که به طور اتوماتیک زیرنویس را به ویدیو ها اضافه می نماید. این قابلیت تازه در حال حاضر تنها برای بعضی زبان ها فعال شده ولی اینستاگرام وعده داده که به زودی زبان های بیشتری را به این قابلیت اضافه خواهد نمود.

این قابلیت از فناوری هوش مصنوعی بهره می برد، بنابراین در ابتدا ممکن است زیرنویس ها کامل نباشد ولی به مرور و با یادگیری هوش مصنوعی، کیفیت آن ها بهتر خواهد شد و زبان های بیشتری به آن اضافه می گردد.اضافه شدن زیرنویس اتوماتیک برای کاربرانی که از مسائل شنوایی رنج می برند بسیار مفید است. بعلاوه پیش از این تولیدنمایندگان محتوا مجبور بودند به صورت دستی زیرنویس به محتوای ویدیویی خود اضافه نمایند که اکنون با این ویژگی بسیار خوب، فرآیند کار آن ها ساده تر خواهد شد.

در تازهترین گزارشات به این نکته اشاره شده که این پلتفرم متعلق به متا به زودی قابلیت جمع آوری یاری اقتصادی را به بخش ریلز اپلیکیشنش اضافه خواهد نمود. کاربران بیش از 30 کشور در سراسر جهان می توانند با قرار دادن لینک مخصوص به بیش از 1.5 میلیون موسسه خیریه در جهان یاری اقتصادی نمایند. ویژگی تازه دیگری که به این پلتفرم محبوب اضافه شده، لایک خصوصی استوری ها است. این قابلیت به کاربران این اجازه را می دهد تا استوری های فالورهای خود را به طور مستقیم با ضربه زدن روی آیکون قلب لایک نمایند.

منبع: TheVerge

منبع: دیجیکالا مگ

به "اینستاگرام برای یاری به پیدا شدن بچه ها ربوده شده به هشدار امبر مجهز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام برای یاری به پیدا شدن بچه ها ربوده شده به هشدار امبر مجهز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید