بزرگ ترین شهر مینیاتوری جهان را در نقشه گوگل تماشا کنید

به گزارش وبلاگ مهدی، تماشای شهرهای مختلف جهان در نمای خیابانی نرم افزار نقشه گوگل کاری لذت بخش است. حالا شرکت گوگل تلاش کرده است تا این تجربه شیرین را برای بزرگ ترین شهر مینیاتوری جهان نیز امکان پذیر کند. با خبرنگاران همراه باشید تا از نماهای خیابانی شهر Miniatur Wunderland لذت ببرید.

بزرگ ترین شهر مینیاتوری جهان را در نقشه گوگل تماشا کنید

در نرم افزار نقشه گوگل (google map)، بخشی با عنوان نمای خیابان یا به عبارتی استریت ویوی گوگل وجود دارد. در نقشه گوگل می توانستید نقاط مختلف جهان را از بالا و به صورت عمودی مشاهده کنید، اما در نمای خیابانی این نرم افزار می توانید تصاویر واقعی تهیه شده از کوچه و خیابان های شهر را که به صورت افقی تصویربرداری شده است، ملاحظه کنید. در حال حاضر بخش جالبی به نمای خیابانی نقشه گوگل اضافه شده که در آن از شهرهای مینیاتوری ساخته شده، پرده برداری شده است. شهرهایی که در آن همه چیز به صورت بند انگشتی و دقیق شبیه سازی شده است. در این سروریس تازه، می توانید از بزرگ ترین راه آهن مینیاتوری جهان، بزرگترین فرودگاه مینیاتوری جهان و... بازدید کنید.

سرزمین عجایب مینیاتوری (Miniatur Wunderland) در شهر هامبورگ آلمان بنا شده است. این شهر بیش از 13000 کیلومتر جهت جاده کشی دارد و بیش از 200000 شهروند مینیاتوری در خود جای داده است. بسیاری از استان های کشور آلمان در این مجموعه مینیاتوری شبیه سازی شده اند. حتی مکان های معروف کشور آمریکا نیز در گوشه و کنار این مینیاتور بزرگ بازسازی شده اند. یک فرودگاه کامل همراه با تمامی جزئیات نیز در دل این شهر بند انگشتی جای گرفته است که بزرگترین نمونه مینیاتوری جهان به شمار میرود.

برای تصویربرداری از این جهانی شگفت انگیز، شرکت گوگل ماشین های کوچک شهر را به دوربین های بسیار ظریفی مجهز کرد تا با گشت و گذار در کوچه پس کوچه های شهر، تمامی جزئیات زیبای آن را ثبت کنند. همچنین روی ترن قطارها نیز دوربین های مشابهی سوار کرد تا تمامی خطوط ریلی به صورت کامل تصویربرداری شوند. شرکت گوگل تلاش کرده است که این شهر مینیاتوری را نیز همانند شهرهای واقعی، پوشش کامل تصویری بدهد.

در میان چشم انداز ها تصویربرداری شده، می توانید لحظات بکری را دیدن کنید. تصاویری از قبیل یک مسابقه فوتبال در ورزشگاه هامبورگ، مرکز شهر سنتی واقع در بخش مرکزی آلمان، مراسم جشن و پایکوبی، یک کنسرت موسیقی در شهر بایرن که در آن نوازندگان در حال نواختن هستند، دامنه های مخصوص اسکی سواری در اتریش و بسیاری از چشم انداز ها بکر دیگر. همانطور که قبلا اشاره شد، منطقه ها زیبای کشور آمریکا از قبیل دره کنیون، شهر لاس وگاس و منطقه ها طبیعی و کوهپایه های این کشور نیز در این مینیاتور سهمی دارند. شما می توانید در پیچ و خم های زیبای دره کنیون گشت بزنید و یا نورپردازی حیرت انگیز شهر لاس وگاس را هنگام شب دیدن کنید.

از آنجایی که کل شهر مینیاتوری از طریق دوربین های گوگل تصویربرداری شده است، شما می توانید با مراجعه به وب سایت، جزئیات بسیار زیادی را در بستر اینترنت مشاهده کنید. حتی مراجعه کنندگان حضوری شاید نتوانند چنین جزئیاتی را با دقت شما مشاهده کنند. جزئیاتی شبیه به غواص های زیر آب، کشاورزان در حال کشاورزی، مرد و زن جوانی در حال مراجعه به محضر و جمعیتی که در حال پایکوبی و پایکوبی در کنسرت های فضای باز هستند.

توصیه می کنیم برای دقایقی هرچند کوتاه از وب سایت شهر مینیاتوری گوگل دیدن فرمائید.

منبع: کجارو / amusingplanet.com

به "بزرگ ترین شهر مینیاتوری جهان را در نقشه گوگل تماشا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین شهر مینیاتوری جهان را در نقشه گوگل تماشا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید