برترین موزه های شهر نیویورک

به گزارش وبلاگ مهدی، نیویورک، شهری بزرگ و برجسته به شمار می رود که جاذبه های آن در فیلم ها و سریال های زیادی به تصویر کشیده شده است. با این حال، از جمله جاذبه های کمتر شناخته شده شهر نیویورک، می توان به موزه های آن اشاره نمود.

برترین موزه های شهر نیویورک

در این مطلب، قرار است به معرفی برترین موزه های شهر نیویورک بپردازیم. همراه با ما باشید.

12. موزه ترانزیت

New York Transit Museum

مطمئنا زندگی در شهر بزرگ نیویورک بدون سیستم متروی آن بسیار سخت یا حتی غیرممکن می بود. تونل های زیادی در زیر سطح شهر نیویورک وجود دارند که نقاط مختلف این شهر را به یکدیگر متصل می نماید. موزه ترانزیت شهر نیویورک نیز داستان مترو در این شهر را به نمایش در می آورد. این موزه، به تاریخچه طولانی مترو و بعلاوه آینده آن می پردازد. اشیاء، آثار هنری و مدل های مختلفی در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

11. موزه بروکلین

Brooklyn Museum

موزه بروکلین در ساختمانی زیبا و به سبک بیوکس آرتس واقع شده است؛ موزه بروکلین، دومین موزه بزرگ شهر نیویورک محسوب می گردد و در آن، بیش از یک و نیم میلیون اثر هنری واقع شده است. از همین رو، در بازدید از موزه بروکلین نباید تردید کرد. یکی از برترین مجموعه های مصر باستان در سراسر دنیا در درون موزه بروکلین واقع شده است. این موزه، تاریخ سه هزار ساله هنر را به نمایش در آورده است. جدای از آثار باستانی، آثار هنری بسیار خوبی نیز در موزه بروکلین وجود دارد.

10. موزه و کتابخانه مورگان

Morgan Library & Museum

موزه و کتابخانه مورگان، موسسه ای شگفت انگیز است که در سال 1906 میلادی درب های خود را به روی عموم باز کرد و در آن، آثار جمع آوری شده به وسیله جی پی مورگان به نمایش گذاشته شدند. معماری این موزه واقعا تماشایی است و کتابخانه آن نیز بخش قابل توجهی از آن محسوب می گردد که سقف آن پر از کنده کاری و نقاشی است. بعضی از قدیمی ترین نسخه های خطی در این موزه و کتابخانه نگهداری می شوند. آثار هنری ای از هنرمندان برجسته ای همانند لئوناردو داوینچی، رافائل و مایکل آنجلو در این موزه وجود دارند.

9. موزه ویتنی هنر آمریکایی

Whitney Museum of American Art

موزه ویتنی هنر آمریکایی، نمایی شگفت انگیز نسبت به رودخانه هادسون و بعلاوه منطقه میت پکینگ دارد و در آن، مجموعه خارق العاده ای از آثار هنری مختلفی از سراسر آمریکا در آن به نمایش درآمده است. این موزه روی آثار هنری مدرن و امروزی آمریکا تمرکز دارد. این آثار هنری برجسته در درون ساختمانی قرار دارند که خودش نیز از لحاظ معماری تماشایی و دوست داشتنی است.

8. موزه تنمنت

Tenement Museum

موزه تنمنت به شهر نیویورک و مردمان آن اختصاص یافته است. این موزه، زندگی و تاریخ مهاجرانی از طبقه کارگر را به نمایش گذاشته است که در قرن نوزدهم و بیستم میلادی به نیویورک آمده اند. شهر نیویورک، با وجود همین مهاجران بود که توانسته تا به این شهر پر رونق و برجسته امروزی تبدیل گردد. در این موزه، آثاری وجود دارند که داستان ها و افرادی که ساکن نیویورک بودند را نشان می دهند/

7. موزه دریا، هوا و فضا

Intrepid Sea, Air & Space Museum

این موزه، که به عنوان موزه اینترپید نیز شناخته می گردد، تصویری جالب توجه از تاریخچه نیروی نظامی و دریایی آمریکا را به بازدیدنمایندگان ارائه می نماید. در این موزه، بعضی از جالب توجه ترین ادوات و ماشین های نظامی در معرض نمایش گذاشته شدند. تجربه بازدید از هواپیماها و تجهیزات نیروی هوایی آمریکا می تواند بسیار جالب توجه باشد.

6. مجموعه فریک

Frick Collection

مجموعه فریک در ساختمانی زیبا در آپر ایست ساید شهر نیویورک واقع شده است و موزه ای شگفت انگیز محسوب می گردد. در این موزه، آثار هنری برجسته ای واقع شده است و علاوه بر این، یک موسسه تحقیقاتی در سطح دنیای به شمار می رود. نقاشی ها، مجسمه ها و تزئیات به نمایش درآمده در این موزه واقعا مجذوب نماینده هستند.

5. موزه الیس آیلند ایمگریشن

Ellis Island Immigration Museum

موزه الیس آیلند ایمگریشن، داستان جزیره الیس و مهاجرانی را بازگو می نماید که این جزیره را به مقصد آمریکا ترک کردند. این موزه، اسناد و مدارکی را نشان می دهد که هویت افرادی را به تصویر می کشد که این سفر و علتشان برای انجام این سفر و ترک خانه شان را تعیین نموده است. بیش از 12 میلیون نفر از جزیره الیس به آمریکا آمدند تا زندگی جدیدی را آغاز نمایند؛ البته، بعضی آن ها به علت نداشتن مدارک لازم یا ناسالم بودن، مجبور بودند تا به جزیره الیس بازگردند.

4. یادبود 11 سپتامبر

September 11 Memorial

این مکان برجسته، هم یادبود و هم موزه ای برای حملات 11 سپتامبر سال 2001 میلادی به شمار می رود، حملاتی که باعث تغییرات و اتفاقات بزرگی در دنیا شدند. این موزه و یادبود در محلی واقع شده است که زمانی برج های دوقلو قرار داشتند. این موزه، به آنالیز رویدادهای این روز سرنوشت ساز می پردازد که تاثیر قابل توجهی روی مردم نیویورک گذاشته بود.

3. موزه تاریخ ملی آمریکا

American Museum of Natural History

موزه تاریخ ملی آمریکا، بازدیدنمایندگان را به سفری شگفت انگیز به شگفتی های طبیعی دنیا می برد. این موزه، شما را به 3 و نیم میلیارد سال قبل خواهد برد و موضوعات جالب توجهی را به شما نشان خواهد داد. این موزه سرشار از بخش های جالب توجه است که گردش خانوادگی عالی ای را برای همه رقم خواهد شد. بخش دایناسورها در این موزه تاریخ ملی آمریکا، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

2. موزه هنر مدرن

Museum of Modern Art

موزه هنر مدرن، همانطور که از نامش پیدا است، وقف آثار هنری امروزی شده است. این موزه، از جمله محبوب ترین موزه های شهر نیویورک به شمار می رود و در آن، طیف وسیعی از نقاشی ها، مجسمه ها و طراحی ها در معرض نمایش قرار گرفته اند. نقاشی ها و آثار هنری شاهکاری در گالری های مختلف این موزه در معرض نمایش هستند که مطمئنا توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. آثاری از ون گوگ و دالی در این موزه به نمایش گذاشته شدند.

1. موزه هنر متروپولیتن

Metropolitan Museum of Art

موزه هنر متروپولیتن، بزرگترین موزه هنر دنیا به شمار می رود و از همین رو، نباید در بازدید از آن تردید کرد. بیش از دو میلیون اثر هنری در موزه هنر متروپولیتن وجود دارد که شامل نقاشی ها، مجسمه ها و دیگر اشیاء است که هر بازدیدنماینده ای را مبهوت خود می نماید. گردش در درون گالری های تمام نشدنی موزه هنر متروپولیتن، برای علاقه مندان به هنر، تجربه ای فراموش نشدنی و نفس گیر را رقم خواهد زد. جدا از آثار هنری امروزی، آثاری از مصر، یونان و روم باستان نیز در این موزه وجود دارد.

منبع: فوت و فن / touropia.com

به "برترین موزه های شهر نیویورک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین موزه های شهر نیویورک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید