بهره برداری از مسکن محرومان در خراسان رضوی به عدد 6711 واحد رسید

به گزارش وبلاگ مهدی، خبرنگاران/خراسان رضوی عصر امروز با حضور اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با افتتاح یک واحد مسکن محرومان در روستای علی آباد قوچان، تعداد واحدهای بهره برداری شده در این شهرستان به 590 رسید. بعلاوه با افتتاح این واحد تعداد واحدهای مسکن محرومان در خراسان رضوی عدد 6711 را پشت سر گذاشت.

بهره برداری از مسکن محرومان در خراسان رضوی به عدد 6711 واحد رسید

امین رضا مرآتی، فرماندار شهرستان قوچان، در حاشیه بازدید از روستاهای زلزله زده حادثه 22 شهریور ماه در شهرستان قوچان و افتتاح یک واحد مسکن محرومین و بعلاوه یک واحد بازسازی شده زلزله زدگان در جمع وبلاگ مهدی مطرح نمود: با توجه به این که مقرر بود 646 واحد ساختمانی در قوچان بازسازی و نوسازی گردد، بهره برداری از واحد شماره 590 نشان می دهد که پیشرفت خوبی در این زمینه داشته ایم.

وی اضافه کرد: از مجموع 646 واحد مسکن محرومان در شهرستان قوچان فونداسیون همه واحدها ریخته شده و اسکلت 617 واحد بر پا شده است. بعلاوه سقف هشت واحد نیز احداث شده و 590 واحد هم در مرحله گچ و خاک است.

مرآتی با تأکید بر اینکه برای ساخت این واحدها تسهیلات و اعتبارات خوبی برای شهرستان قوچان در نظر گرفته شده، گفت: در این پروژه برای اشتغال زایی و چرخش سرمایه مجموعا 41 میلیارد و 990 میلیون تومان هزینه شده که عدد قابل توجهی است. 25 میلیارد تومان از این رقم به صورت تسهیلات و مابقی به صورت بلاعوض به مردم پرداخت شده است.

وی با اشاره به افتتاح یک واحد بازسازی شده بر اثر زلزله شهریور ماه در قوچان اعلام کرد: در جریان آن زلزله 1049 واحد آسیب دید که از این تعداد 266 واحد نیازمند تعمیر و 783 واحد نیاز به بازسازی داشت. برای بازسازی تعدادی از این واحدها 430 پرونده تکمیل و برای 275 مورد نیز پروانه ساختمانی صادر شده است. بعلاوه 259 واحد هم برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده است.

فرماندار شهرستان قوچان اضافه کرد: علاوه بر این برای 195 واحد خسارت دیده پس از زلزله عقد قرارداد شده که برای 126 مورد آن پیگیری انجام شده است. در این مدت از 147 واحد آواربرداری شد و فونداسیون 79 واحد نیز اجرا گشت. بعلاوه برای 63 واحد بتن ریزی و عملیات اسکلت گذاری 55 واحد نیز به سرانجام رسیده است. در نهایت برای هشت واحد نیز سقف احداث شده است. در مجموع عملیات ساختمانی مزبور 8000 پاکت سیمان مصرف شده است.

علی آذری، نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه برای نخستین مرتبه در مجلس بیش از 20 هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی بودجه در نظر گرفته شده، مطرح نمود: به عنوان عضو کمیسیون عمران انتظار ما این است که نگاه ویژه ای به مسائل عمرانی داشته باشیم. امروز یکی از مسائل اصلی در این راستا تامین قیر است. روزگاری بود که قیر به عنوان پسماند یا آشغال نفت که ماده ای بسیار بی ارزش بود، شناخته می شد اما امروز تامین همین ماده کم ارزش کشور را درگیر نموده است؛ این در حالی است که ما کشوری برخوردار از نظر نفت هستیم و اصلا زیبنده نیست که کمبود قیر داشته باشیم.

وی با اشاره به مسافت بیش از 240 کیلومتری جاده های خاکی در حوزه انتخابیه قوچان و فاروج گفت: ساخت راه های روستایی در گذشته بسیار مقرون به صرفه بود اما امروز ساخت همین راه ها بین سه تا چهار میلیارد تومان هزینه دارد. به همین علت در مجلس یازدهم و کمیسیون عمران در پی تامین قیر رایگان برای حوزه های ضعیف و محروم هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهره برداری از مسکن محرومان در خراسان رضوی به عدد 6711 واحد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از مسکن محرومان در خراسان رضوی به عدد 6711 واحد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید