بوگاتی: نه شاسی بلند، نه الکتریکی!

به گزارش وبلاگ مهدی، مدیر تازه بوگاتی می گوید این کارخانه در ده سال آینده قرار نیست یک مدل شاسی بلند یا الکتریکی داشته باشد و بر ساخت ماشین های سوپراسپرت تمرکز خواهد نمود.

بوگاتی: نه شاسی بلند، نه الکتریکی!

برنامه ساخت یک مدل برای رانندگی روزمره ابتدا به وسیله استفان وینکلمان، مدیر پیشین بوگاتی مطرح شد. او می خواست این مدل یک شاسی بلند یا یک ماشین چهار در باشد و احتمال الکتریکی بودنش هم مطرح شده بود. بعلاوه گفته شده بود که بخش هایی از این مدل با مدل های دیگر در گروه خودروسازی فولکس واگن مشترک است.

فولکس واگن اکنون سهم عمده بوگاتی را به ریماک، خودروساز نوپایی در کشور کرواسی فروخته است و به نظر می رسد ماته ریماک، مدیر نو بوگاتی این ایده را کنار گذاشته است. او در مصاحبه با نشریه آلمانی اتوموبیل وخه گفته در برنامه ده ساله بوگاتی هیچ مدل شاسی بلندی وجود ندارد. مدیر طراحی این شرکت هم در مصاحبه با نشریات بریتانیایی گفته که با حرکت به سمت ساخت یک شاسی بلند این خطر وجود دارد که اعتبار و خاص بودن بوگاتی کم گردد.

ماته ریماک مدیر نو بوگاتی همزمان مالک کارخانه ریماک است که ماشین های اسپرت الکتریکی فراوری می نماید

ماته ریماک در مصاحبه اش بعلاوه گفته که بوگاتی فعلا قصد ندارد ماشین الکتریکی فراوری کند و در محصولات بوگاتی تا سال 2032 از موتور بنزینی استفاده خواهد شد. بوگاتی به تازگی با عرضه یک مدل روباز به نام میسترال گفت که موتور شانزده سیلندر خود را بازنشسته می نماید. قرار است در مدل نو کارخانه که سال 2024 می آید از قوای محرکه هیبرید استفاده گردد.

تصمیم بوگاتی برخلاف مسیری است که بیشتر رقیبان این خودروساز فرانسوی در پیش گرفته اند. استقبال از ماشین های شاسی بلند حتی مدیران محافظه کار کارخانه ای مانند فراری را هم وسوسه نموده تا یک شاسی بلند به بازار عرضه نمایند. بعلاوه فشار قوانین حفظ محیط زیست بسیاری از خودروسازان را ناگزیر خواهد نمود تا انتها دهه جاری میلادی فراوری محصولات بنزینی را متوقف نمایند.

منبع: فوت و فن / bbc.com

به "بوگاتی: نه شاسی بلند، نه الکتریکی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوگاتی: نه شاسی بلند، نه الکتریکی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید