بیماران کرونایی اتباع خارجی رایگان پذیرش می شوند، توقف جمع آوری معتادان متجاهر

به گزارش وبلاگ مهدی، استاندار تهران نتایج جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور را تشریح کرد.

بیماران کرونایی اتباع خارجی رایگان پذیرش می شوند، توقف جمع آوری معتادان متجاهر

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ مهدی، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در سرانجام جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور با اشاره به شرایط اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران اظهار کرد: فاصله گذاری اجتماعی از ابتدا در مواردی مثل تعطیلی نماز آدینه، مدارس، دانشگاه ها، مسابقات ورزشی و غیره دنبال شد که البته کافی نبود و احتیاج به اقدامات تکمیلی وجود داشت بر این اساس طرح فاصله گذاری اجتماعی یا به عبارت بهتر فاصله گذاری فیزیکی دنبال شد.

وی ادامه داد: هدف از اجرای طرح این است تا چرخه بیولوژیکی ویروس را در سطح جامعه به صفر برسانیم که در خانه ماندن، رعایت نکات بهداشتی و عدم حضور در مراکز، تجمعات و سفر برابر با محو این بیماری است.

پیش بینی اثرگذاری مطلوب طرح فاصله گذاری اجتماعی

استاندار تهران سپس مطرح نمود: این طرح از جامعیت و ویژگی های علمی برخوردار است چراکه فاصله گذاری اجتماعی چرخه بیولوژیک ویروس را به حداقل می رساند و با توجه به رصدی که انجام شده قابل پیش بینی است که طرح مطلوب و اثرگذاری موثری داشته باشد.

استمرار طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین

محسنی بندپی با بیان اینکه با موافقت رئیس جمهور این طرح تا 20 فروردین تداوم دارد اضافه نمود: هر روز پایش و رصد صورت می گیرد، منتها بعضی افراد هنوز متقاضی سفر و بعضی مغازه های غیرضروری نیز مشغول فعالیت هستند که باید اعمال قانون در این طرح با جدیت دنبال گردد.

سیزده بدر در خانه بمانیم تا هم بیمار نشویم و هم افراد دیگری را بیمار نکنیم

وی با اشاره به ضرورت در خانه ماندن به ویژه در روز سیزده فروردین تاکید نمود: در 13 فروردین طبق سنت هر سال مردم در بیرون از منزل حضور دارند منتها سال جاری در راستای جلوگیری از شیوع کرونا باید در خانه بمانیم تا هم بیمار نشویم و هم افراد دیگری را بیمار نکنیم.

استاندار تهران ادامه داد: طبق توصیه های علمی و اعلام سازمان بهداشت جهانی این ویروس تا به امروز واکسن و داروی قطعی ندارد البته بعضی داروها برای تقویت سیستم ایمنی بدن وجود دارد اما اثربخش ترین اقدام در جلوگیری از انتشار ویروس، در خانه ماندن می باشد.

محسنی بندپی سپس اعلام کرد: فرماندهی انتظامی تهران عظیم و شرق و غرب اعلام کردند با کسانی که بخواهند روز سیزده فروردین در طبیعت و رودخانه ها یا پارک ها باشند برخورد قانونی می گردد و توصیه می کنیم که افراد حتما در خانه بمانند.

وی در خصوص شرایط اجرای این طرح در چهارمین روز گفت: روز گذشته 856 خودرو در محورهای تهران شمال، آزادراه تهران قم و جاده قدیم قم برگشت داده شده و 34 خودرو جریمه شدند همجنین یک خودروی توقیفی داشتیم به علاوه در محور فیروزکوه و دماوند 130 خودرو جریمه شدند و 420 خودرو بازگردانده شدند.

استاندار تهران با بیان اینکه روز گذشته 339 واحد صنفی متخلف پلمپ شدند توضیح داد: قابل پیش بینی است که این طرح اثربخشی مطلوبی خواهد داشت البته با توجه به اینکه بر اساس گزارش وزیر راه و شهرسازی 298 هزار ماشین پلاک تهران هنوز در شهرستان های استان دیگر هستند برای برگشت این افراد پایش، رصد و اقدامات لازم صورت می گیرد.

توقف طرح جمع آوری معتادان متجاهر و بچه ها کار جهت جلوگیری از شیوع کرونا

محسنی بندپی در ادامه در خصوص شرایط معتادین متجاهر و بچه ها کار توضیح داد: در خصوص معتادین متجاهر در خصوص آنهایی که تا به امروز پذیرش و جمع آوری شدند، دستورالعمل های بهداشتی اجرایی می گردد، اما طرح جمع آوری معتادان متجاهر و همچنین طرح جمع آوری بچه ها کار جهت جلوگیری از شیوع کرونا متوقف شده است.

پذیرش رایگان بیماران کرونایی اتباع خارجی

وی همچنین اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد ملی همه اتباع خارجی که در کشور زندگی می نمایند چنانچه دچار بیماری کرونا شوند، پذیرش آنها در بیمارستان های دولتی رایگان خواهد بود.

استاندار تهران در خصوص بیمارانی که بیمه ندارند گفت: 90 درصد هزینه های درمان بیماران کرونایی توسط بیمه و 10 درصد توسط افراد پرداخت می گردد اما افرادی که بیمه ندارند طبق دستور رئیس جمهور مقرر شده که به آنها یاری گردد تا تخفیفات ویژه برای آنها در نظر گرفته گردد یا هزینه ها به حساب دولت صورت گیرد تا بعدها به سازمان بیمه پرداخت گردد.

انتهای پیغام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "بیماران کرونایی اتباع خارجی رایگان پذیرش می شوند، توقف جمع آوری معتادان متجاهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران کرونایی اتباع خارجی رایگان پذیرش می شوند، توقف جمع آوری معتادان متجاهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید