ترامپ از عدم لغو تحریم های ایران علیرغم کرونا اطلاع داد

به گزارش وبلاگ مهدی به نقل از سی ان بی سی، رئیس جمهوری آمریکا گفت که تحریم ها علیه تهران را علیرغم شیوع ویروس کرونا در ایران لغو نخواهد کرد.

ترامپ از عدم لغو تحریم های ایران علیرغم کرونا اطلاع داد

دونالد ترامپ آدینه شب در نشستی خبری در پاسخ به اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و غرب آسیا تحریم ها علیه تهران را لغو خواهد نمود یا نه، این تهدید را مطرح نمود و گفت: آنها پاسخ این سوال را می دانند. مقامات ایران جواب پرسش شما را می دانند.

این در حالی است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی اتهامات خود علیه چین، روسیه و ایران را تکرار کرد و این کشورها را به انتشار اطلاعات گمراه کننده درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرد.

پمپئو در ادامه مدعی شد که اطلاعات گمراه کننده درباره ویروس کرونا از چین، روسیه و ایران منتشر می گردد.

به ادعای پمپئو، ایران، چین و روسیه با انتشار این اطلاعات در کوشش هستند تا اقدامات آمریکا در مقابله با شیوع کرونا را کم اهمیت جلوه دهند.

وزیرخارجه آمریکا همچنین مدعی شد که تحریم ها علیه ایران بر یاری های بشردوستانه برای این کشور تأثیر گذار نیست و در این ارتباط گفت: همه دنیا باید بدانند که راستا یاری رسانی های بشردوستانه به ایران باز است.

مایک پمپئو همچنین با ادعای آنچه نقش مخرب ایران در عراق خواند، اضافه نمود: شبه نظامیان در عراق توسط ایران حمایت می شوند و ما از ایرانی ها خواسته ایم که این کار را انجام ندهند.

ادعای وزیرخارجه آمریکا درباره عدم تأثیر تحریم ها بر یاری های بشردوستانه مورد احتیاج ایران در حالی است که پیش از این بسیاری از مقامات سیاسی دنیا از جمله در چین و پاکستان خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا شده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ از عدم لغو تحریم های ایران علیرغم کرونا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از عدم لغو تحریم های ایران علیرغم کرونا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید