ظریف: آمریکا مانعی در راستا مبارزه با کرونا است

به گزارش وبلاگ مهدی، وزیر امور خارجه ایران ضمن تقدیر از درخواست های جامعه بین الملل برای لغو تحریم های آمریکا علیه تهران، واشنگتن را مانعی در راستا مقابله با کرونا توصیف کرد.

ظریف: آمریکا مانعی در راستا مبارزه با کرونا است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مهدی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی توییتری ضمن انتقاد از تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه ایران توضیح داد که واشنگتن مانعی در جهت مقابله با ویروس کرونا است.

وزیر خارجه ایران ضمن تقدیر از مقام های بین المللی به دلیل درخواست از واشنگتن برای لغو تحریم های ایران در پی شیوع ویروس کووید-19 گفت: مردم ایران کمپین روزافزون دنیای دولت ها و رهبران جامعه مدنی را که خواهان لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا هستند، تقدیر می نمایند.

وی سپس به بی توجهی دولت آمریکا به درخواست های جامعه دنیای برای لغو تحریم های ایران اشاره نمود و نوشت: آمریکا گوش نمی نماید و مانعی در جهت مقابله با کووید-19 ایجاد می نماید. تنها راهکار: مقابله با اقدام آمریکا در مجازات جمعی (مردم ایران) است. این یک اقدام ضروری اخلاقی و عملگرایانه است.

طی یک ماه اخیر به دنبال شیوع بیماری کووید 19 در کشورهای دنیا و ایران، شمار زیادی از سران کشورها مانند ترکیه، روسیه و پاکستان و چین خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شده اند. تحریم های آمریکا باعث شده است ارسال تجهیزات و مواد لازم برای مقابله با ویروس کرونا با مشکل روبرو گردد.

دبیرکل حزب الله لبنان نیز طی سخنرانی خود، درباره شیوع بیشتر کرونا در ایران به دلیل تحریم ها هشدار داد و گفت که این تحریم ها جنایت علیه بشریت است.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیراً گفت که با لغو تحریم های این کشور علیه ایران مخالفت است. آمریکا به رغم مطالبات دنیای برای لغو تحریم ها، طی چند روز گذشته چند شخصیت و شرکت ایرانی را تحریم نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف: آمریکا مانعی در راستا مبارزه با کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا مانعی در راستا مبارزه با کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید