اخبار سیاسی

تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار برای برطرف محرومیت در چهارمحال و بختیاری

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از محل پیوست 23 قانون بودجه 100 میلیارد تومان اعتبار محرومیت زدایی به چهارمحال و بختیاری اختصاص می یابد تا برای برطرف محرومیت در استان توزیع گردد.

15 مهر 1401

راهیابی 37 هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی، پذیرش دستیاری 25 درصد افزایش یافت

وزیر بهداشت گفت: 20 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه ها فعالیت دارند و 66 هزار دانشجو در رشته پزشکی، 15 هزار و 500 دانشجو در رشته دندانپزشکی و 12 هزار دانشجو در رشته داروسازی مشغول به تحصیل هستند.

8 مهر 1401

اجرای موفقیت آمیز پروژه 11 کیلومتری دیوار آتش در رزمایش اخیر نزاجا

معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش از اجرای موفقیت آمیز پروژه 11 کیلومتری دیوار آتش در جریان رزمایش اقتدار 1401 نیروی زمینی ارتش اطلاع داد.

1 مهر 1401

نوری: اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا کلید می خورد

وزیر آموزش و پرورش از شروع رسمی فرآیند اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا (چهارشنبه 12 مردادماه) اطلاع داد و گفت: فرآیند اجرایی شدن قانون در حالی از فردا کلید می خورد که 10 ایراد آیین نامه رتبه بندی در جلسه هیأت دولت رفع شد.

14 مرداد 1401

موتور بازار مسکن قفل شد؟ رونق بازار مسکن منتظر چیست؟

آنالیز های آماری نشان می دهد که دو موتور اصلی بازار مسکن قفل شده؛ موتور اول فروش واحدهای مسکونی نوساز و موتور دوم ساخت و ساز است. بازار مسکن برای این که دوباره رونق بگیرد منتظر چیست؟

8 مرداد 1401

اولیانوف: مقام های ایران به صراحت فراوری سلاح هسته ای را رد نموده اند

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در پیامی توییتری به جنجال بعضی رسانه ها درباره پیشرفت های هسته ای ایران واکنش نشان داد.

5 مرداد 1401

استاندار: 70 درصد ثروت کشور در تهران است

استاندار تهران با بیان اینکه 70 درصد ثروت کشور در تهران است، گفت: این ظرفیت بسیار خوب مرکز است اما در این سال ها استفاده مناسبی از این ظرفیت ها نشده است.

29 تیر 1401

شناسایی 2 میلیون مؤدی نو از طریق کارتخوان بانکی

رئیس کل سازمان اقتصادیات با بیان اینکه بخش بزرگی از فعالان اقتصادی در نظام اقتصادیاتی ثبت نام نکرده اند، گفت: در دو و نیم ماه بالغ بر 2 میلیون مودی تازه از طریق معین تکلیف کارتخوان های بانکی شناسایی شدند.

26 تیر 1401

حل مسائل رانندگان تانکرها و افزایش ذخایر سوخت با تدبیر وزارت نفت

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: متاسفانه نیروگاه های کشور با کمبودی معادل 50 میلیون لیتر سوخت در روز برای استفاده از تمامی ظرفیتهای خود روبرو هستند.

23 تیر 1401

افزایش وسعت بیابان ها در کشور ، موج تازه گرد و غبار کدام استان ها را می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران، گرد و غبار بار دیگر در راه بعضی از شهرهای کشور است. آنطور که رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت 6 استان ممکن است طی سه روز آینده با گرد و غبار روبرو شوند.

21 تیر 1401

وزیر میراث فرهنگی بر توسعه همکاری های گردشگری ایران و ترکیه تاکید نمود

ایرنا/ براساس آخرین گزارش های بدست آمده، وزیر میراث فرهنگی بر توسعه همکاری های گردشگری ایران و ترکیه تاکید نمود.

14 تیر 1401

خبر بد برای بازنشستگان، چرا حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان افزایش نیافت؟

به گزارش خبرنگاران، در نشستِ چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتِ هیات دولت، بازهم افزایش مستمری بازنشستگان کارگری به تصویب نرسید؛ بازنشستگان حقوق اردیبهشت خود را بدون افزایش دریافت نموده اند و همچنان در انتظار تصویب افزایش مستمری ها هستند؛ بیش از دو هفته...

8 تیر 1401

راستا های راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران

راهپیمایی روز قدس در تهران روز جمعه از ساعت 10 صبح در راستا های ده گانه به سمت دانشگاه تهران برگزار می شود.

2 تیر 1401

دولت چگونه خود را از خاموشی های سال آینده نجات داد؟

تهران (پانا) - گزارش اخیر اتاق بازرگانی ایران نشان می دهد در شرایطی که سیاستگذار میلی به حذف رویه غلط قیمت گذاری دستوری در صنعت برق ندارد، بعضی اصلاحات در بودجه، راه را برای افزایش فراوری برق هموار می نماید. تهاتر بدهی فراوریکنندگان برق با محموله های...

1 تیر 1401

روز ملی اتریش ، اتریش از ابتدا تا به امروز

روز استقلال اتریش مبارک!روز ملی اتریش (26 اکتبر) خاتمه اشغال کشور اتریش پس از جنگ جهانی دوم و اعلام بی طرفی است.

1 تیر 1401

آصفری: در قیمت اینترنت مانند آنگولا هستیم

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در مقایسه قیمت اینترنت در ایران با سایر کشور های جهان، اظهار کرد: امروز می توان گفت که ما در قیمت اینترنت مانند کشور آنگولا هستیم و در آنگولا نیز اینترنت به همین گرانی ارائه می گردد که در ایران وجود دارد.

25 خرداد 1401

به زبان خارجی برای گردشگری فراوری محتوا کنید ؛از مالیات معاف می شوید

خبرنگاران : معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کسب وکارها و صنایع بزرگ و شرکت های دانش بنیان دعوت کرد برای معرفی جاذبه های گردشگری کشور به نهضت و پویش فراوری محتوا به زبان های خارجی بپیونند.

22 خرداد 1401

سرانجام نامه های دانشجویان فوق لیسانس و دکتری حمایت می شوند

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از اقدامات پژوهشگاه در سال 1401حمایت از انتها نامه های دانشجویان فوق لیسانس و دکتری است که آیین نامه های مربوط باید تا انتها فروردین ماه آنالیز و ابلاغ گردد.

21 خرداد 1401

پراید 200 میلیونی شد؛ شورای رقابت چه می نماید؟

در حالیکه سال گذشته، دبیر هیات تجدید نظر شورای رقابت اعلام نموده بود اگر شورای رقابت نبود، پراید 200 میلیون تومان قیمت داشت، آنالیز فرایند بازار روز های اخیر خودرو نشان می دهد که پراید تا 200 میلیون تومان هم پیش رفته است. باتوجه به اینکه قریب شش ماه قیمت...

19 خرداد 1401

وزارت خارجه: ایران از مذاکرات یمنی، یمنی بدون دخالت خارجی حمایت می کند

وزارت خارجه ایران در آستانه ورود به هشتمین سال از جنگ عربستان سعودی و امارات علیه یمن، گفت که ایران همانند گذشته از هر نوع تلاش و ابتکار عادلانه و عملی جهت رفع محاصره، برقراری آتش بس و آغاز مذاکرات یمنی- یمنی بدون دخالت خارجی حمایت می کند.

5 خرداد 1401
تعداد: (152)