نوری: اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا کلید می خورد

به گزارش وبلاگ مهدی، وزیر آموزش و پرورش از شروع رسمی فرآیند اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا (چهارشنبه 12 مردادماه) اطلاع داد و گفت: فرآیند اجرایی شدن قانون در حالی از فردا کلید می خورد که 10 ایراد آیین نامه رتبه بندی در جلسه هیأت دولت رفع شد.

نوری: اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا کلید می خورد

به گزارش تسنیم، حمید نوری وزیر آموزش و پرورش پس از نشست امروز (سه شنبه 11 مرداد) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در تشریح این جلسه، گفت: در نشست امروز 3 سوال مطرح شد که عمدتا در خصوص رفع مسائل آموزش و پرورش بود. نمایندگان واسط بین مردم و حاکمیت هستند که از همین طریق سوالات مردم را به دولت به عنوان دستگاه مجری منتقل می نمایند و در نشست امروز مسائل اصلی حوزه آموزش و پرورش مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشی از پاسخ ما به نمایندگان سوال نماینده ناظر به اقداماتی بود که تا به امروز اجرا شده و بخشی دیگر در خصوص مواردی بود که ناظر به آینده است.

وی درباره آخرین شرایط اجرای قانون رتبه بندی، گفت: آئین نامه قانون رتبه بندی در جلسه روز یکشنبه هیات دولت نهایی و ایرادات هیات تطبیق مصوبات طی دو جلسه مطرح و این ایرادات رفع شد.

نوری تاکید نمود: در واقع از فردا سامانه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان راه اندازی خواهد شد و برای اجرای این قانون میزکاری تشکیل خواهد شد تا ضمن راه اندازی هیات های ممیزه، اجرای رتبه بندی براساس آئین نامه تصویب شده برای همکاران فرهنگی کلید بخورد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا برای مشمول شدن معلمانی که 30 سال خدمت نموده اند و به آن ها گفته شده باید 2 سال دیگر در آموزش و پرورش بمانند تا مشمول رتبه بندی شوند، چاره اندیشی شده یا خیر، گفت: این موضوع مورد ایراد کمیسیون تطبیق مصوبات نیز واقع و پس از آنالیز در دولت رفع شد لذا نگرانی از این جهت برای همکاران فرهنگی وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص رفع 15 ایراد آیین نامه قانون رتبه بندی معلمان در دولت گفت: طی جلساتی که در دولت برگزار گردید، 10 ایراد آیین نامه رتبه بندی معلمان پس از تصویب در هیات دولت به هیات تطبیق مصوبات اعلام شد. برهمین اساس اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا شروع خواهد شد.

نوری توضیح داد: برای اجرای قانون رتبه بندی ابتدا ضروری است هیات های ممیزه ارزیابی و تشکیل و سپس مطابق آیین نامه اجرایی کانون های ارزیابی نظرات خود را عنوان نمایند. به طور طبیعی رتبه بندی در دانشگاه ها و آموزش و پرورش زمان بر خواهد بود ولی تمام کوشش خود را خواهیم کرد تا نسبت به ارتقای تعلیم و تربیت در کشور دقت لازم را به خرج دهیم.

منبع: فرارو

به "نوری: اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا کلید می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری: اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا کلید می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید