راهیابی 37 هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی، پذیرش دستیاری 25 درصد افزایش یافت

به گزارش وبلاگ مهدی، وزیر بهداشت گفت: 20 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه ها فعالیت دارند و 66 هزار دانشجو در رشته پزشکی، 15 هزار و 500 دانشجو در رشته دندانپزشکی و 12 هزار دانشجو در رشته داروسازی مشغول به تحصیل هستند.

راهیابی 37 هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی، پذیرش دستیاری 25 درصد افزایش یافت

بهرام عین اللهی گفت: سال جاری 37 هزار دانشجو در رشته های مختلف وارد دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور شدند. بعلاوه از اقدامات مناسبی که سال جاری صورت گرفت، افزایش ظرفیت دستیاری بود؛ به طوری که در مرحله اول، 4 هزار دانشجوی دستیاری، پذیرفته شدند.

وی اضافه نمود: پذیرش آزمون دستیاری در مرحله دوم با رویکرد بومی گزینی انجام می گردد که در مجموع می توان گفت سال جاری، ظرفیت آزمون دستیاری و پذیرش آن، افزایش 25 درصدی داشته و ظرفیت بعضی رشته ها مانند بیهوشی، عفونی، بچه ها، داخلی و طب اورژانس که در سال های قبل تکمیل نمی گردد، تکمیل شده است.

وزیر بهداشت بعلاوه از افزایش 8 درصدی ظرفیت خوابگاه های دانشجویی در نخستین سال دولت سیزدهم اطلاع داد و گفت: در یکسال گذشته، سه هزار و 347 تخت نو خوابگاهی به ظرفیت کشور اضافه شده که 4 درصد از این افزایش ظرفیت، مربوط به خوابگاه های متاهلی است.

دکتر عین اللهی ادامه داد: سال جاری 33 واحد خوابگاه متاهلی در کشور مورد بهره برداری نهاده شد و 68 واحد دیگر، آماده بهره برداری است. بعلاوه 12 سالن و زمین ورزشی به مجموعه دانشگاه های کشور اضافه نموده شده و معتقدیم که باید فضا هایی برای ورزش و نشاط دانشجویان، ایجاد کنیم.

وبلاگ مهدی علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راهیابی 37 هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی، پذیرش دستیاری 25 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی 37 هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی، پذیرش دستیاری 25 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید