تکمیل پروژه موزه پاسارگاد جان تازه ای می گیرد

به گزارش وبلاگ مهدی، به دستور استاندار فارس، تأمین بخشی از منابع اقتصادی به وسیله اعتبارات استانی برای اجرایی شدن یکی از طرح های اولویت دار استان و پایگاه جهانی پارسه-پاسارگاد صادر شده است.

تکمیل پروژه موزه پاسارگاد جان تازه ای می گیرد

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، اسماعیل تبادار استاندار فارس با همراهی معاونین خود، از شرایط پروژه موزه پاسارگاد بازدید کرد.

بنابر این گزارش، وی در این بازدید از فرایند اجرای ساخت این پروژه، اعتبارات هزینه شده و اعتبارات مورد احتیاج جهت تکمیل ساختمان موزه آگاه شد.

تبادار با اطلاع از شرایط موجود، دستور تامین بخشی از منابع مالی، به وسیله اعتبارات استانی برای اجرایی شدن طرح پایگاه جهانی پارسه - پاسارگاد صادر و ابراز امیدواری کرد بخش دیگر هزینه های مورد احتیاج از اعتبارات ملی تخصیص یابد.

این موزه یکی از مهم ترین موزه های ایران، با هدف معرفی هنر و معماری دوران هخامنشی در جوار مجموعه جهانی پاسارگاد در استان فارس در دست ساخت است و به جز آن، موزه تخصصی هخامنشی در کشور وجود ندارد.

موزه پاسارگاد می تواند با معرفی آثار سایت های جهانی و باستانی تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم به عنوان یک جاذبه نو نقش مهمی در رونق گردشگری و مالی استان ایفا نماید.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "تکمیل پروژه موزه پاسارگاد جان تازه ای می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل پروژه موزه پاسارگاد جان تازه ای می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید