فروش دویل می کرای 5 از 5 میلیون نسخه عبور کرد؛ پرفروش ترین بازی سری

به گزارش وبلاگ مهدی، شرکت کپ کام به صورت رسمی اعلام نمود که بازی دویل می کرای 5 (Devil May Cry 5) توانسته از مرز 5 میلیون نسخه فروش عبور کند و به این ترتیب برترین فروش را در میان سری بازی های دویل می کرای را به نام خود ثبت کند.

فروش دویل می کرای 5 از 5 میلیون نسخه عبور کرد؛ پرفروش ترین بازی سری

بیش از سه سال از عرضه جدیدترین قسمت این سری بازی اکشن هک اند اسلش معروف که دوباره به مردم یادآوری کرد که دویل می کرای واقعاً چه هیجان و لذتی را درون خود دارد، سپری شده است. دویل می کرای 5 ابتدا در 8 مارس 2019 برای پلتفرم های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی (به وسیله استیم) منتشر شد و سپس در 9 دسامبر برای پلتفرم آمازون یعنی لونا عرضه شد. این در حالی است که نسخه بهبودیافته و ویژه آن با نام کامل Devil May Cry 5 Special Edition در 10 و 12 نوامبر 2020 به ترتیب برای کنسول های ایکس باکس سری و پلی استیشن 5 عرضه شد.

در حالی که شرکت کپ کام به شکل مستقیم بیان ننموده است که آیا فروش Devil May Cry 5 Special Edition را هم در این آمار فروش 5 میلیونی محاسبه نموده است یا خیر اما می دانیم که فروش کلی بازی دویل می کرای 5 روی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر تا تاریخ 31 دسامبر 2021 چیزی حدود 4.8 میلیون نسخه بوده است و این بازی به صورت طبیعی در هر سه ماهه چیزی حدود 100 تا 200 هزار نسخه به نسخه های فروخته شده آن اضافه شده است.

با این آمار، دویل می کرای 5 برترین عملکرد را از نظر فروش در میان دیگر آثار این سری داشته است. البته، این اولین باری نیست که دویل می کرای به چنین رکوردی دست یافته است. از آنجایی که فروش دویل می کرای 4 و دویل می کرای 5 به هم نزدیک است، این قضیه عجیب نیست. هرچند از این به بعد انتظار می رود که این اختلاف فروش بیشتر هم گردد. در آخرین آمار رسمی اعلام شده به وسیله کپ کام، فروش نسخه عادی بازی دویل می کرای 4 چیزی حدود 3 میلیون نسخه و فروش نسخه ویژه آن 1.8 میلیون نسخه بوده است که در مجموع فروش کلی دویل می کرای 4 را به 4.8 میلیون نسخه می رساند.

پس از این دو بازی، بازی DmC ساخته شده به وسیله استودیو نینجا تئوری با فروش 3.8 میلیون نسخه ای قرار گرفته است و سپس دویل می کرای 3، دویل می کرای 1 و دویل می کرای 2 به ترتیب با فروش 2.3 میلیون، 2.1 میلیون و 1.7 میلیون نسخه در رتبه های بعدی قرار دارند. فروش بسته اچ دی سه گانه اول این مجموعه هم 1.2 میلیون نسخه فروش داشته است.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "فروش دویل می کرای 5 از 5 میلیون نسخه عبور کرد؛ پرفروش ترین بازی سری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش دویل می کرای 5 از 5 میلیون نسخه عبور کرد؛ پرفروش ترین بازی سری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید