مادورو: بایدن پول مسدود شده ونزوئلا برای خرید واکسن را آزاد کند

به گزارش وبلاگ مهدی، رئیس جمهور ونزوئلا از رئیس جمهور آمریکا خواست، پول مسدود شده ونزوئلا برای خرید واکسن کرونا به وسیله ساز و کار کوواکس را آزاد کند.

مادورو: بایدن پول مسدود شده ونزوئلا برای خرید واکسن را آزاد کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مهدی، دولت ونزوئلا دولت آمریکا را عامل مسدود شدن 10 میلیون دلار پول این کشور برای خرید واکسن به وسیله ساز و کار کوواکس خواند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مادورو روز آدینه (دیروز) اعلام نمود که آمریکا مانع آغاز فرایند خرید واکسن کرونا طریق ساز و کار کوواکس شده است.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی (CEPI)، اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن سازی (GAVI) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) است که در آن صندوق بچه ها سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواست که پول (مسدود شده ونزوئلا) را برای (خرید واکسن های کرونا) آزاد کند.

در بیانیه مادورو آماده است: من از طرف ونزوئلا از دولت جو بایدن می خواهم دست از مسدود کردن پول ونزوئلا برای واکسن های کوواکس بردارد، دولت جو بایدن پول (مسدود شده) بابت واکسن مردم ونزوئلا را آزاد کند.

خورخه آرزا وزیر خارجه ونزوئلا پنجشنبه هفته گذشته از توضیحات کوواکس به این کشور در مورد توقیف 10 میلیون دلار پول ونزوئلا خبر داده بود. طبق این توضیحات، 10 میلیون دلار به صورت پیروز از ونزوئلا به یک بانک سوئیسی واریز شد اما آمریکا این پول را مسدود کرد. ونزوئلا با ساز و کار کوواکس برای خرید 11 میلیون دوز واکسن به ارزش 120 میلیون دلار توافق نموده بود.

مادور در بیانیه روز گذشته خود اعلام نمود، کوواکس پول کافی برای آغاز فوری ارسال واکسن ها به ونزوئلا را در اختیار دارد. وی اضافه کرد: ساز و کار کوواکس هیچ بهانه ای برای نفرستادن واکسن ها به ونزوئلا ندارد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "مادورو: بایدن پول مسدود شده ونزوئلا برای خرید واکسن را آزاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: بایدن پول مسدود شده ونزوئلا برای خرید واکسن را آزاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید