محصولات گوشتی حدود 60% گاز گلخانه ای حاصل از تولیدات غذایی را تشکیل می دهد

به گزارش وبلاگ مهدی، بر اساس تحقیقات اخیر، کل سیستم تولید غذایی، از جمله استفاده از ماشین آلات کشاورزی، سمپاشی، کود و حمل و نقل محصولات سبب ایجاد 17.3 بیلیون تن گاز گلخانه ای در یک سال می شود.

محصولات گوشتی حدود 60% گاز گلخانه ای حاصل از تولیدات غذایی را تشکیل می دهد

به گزارش به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ مهدی به نقل از گاردین، تولید دنیای غذا مسئول ایجاد یک سوم گازهای گلخانه ای ایجاد شده از طریق فعالیت های انسانی است، که در این میان، استفاده از حیوانات برای مصرف گوشت آن ها، دوبرابرتولید محصولات غذایی گیاهی آلودگی ایجاد می کند.

بر اساس تحقیقات اخیر، کل سیستم تولید غذایی، از جمله استفاده از ماشین آلات کشاورزی، سمپاشی، کود و حمل و نقل محصولات سبب ایجاد 17.3 بیلیون تن گاز گلخانه ای در یک سال می شود.

این تحقیقات نشان می دهد استفاده از گاو، خوک و دیگر حیوانات برای مصرف غذایی آن ها به همراه غذایی دام ها، مسئول 57% از گازهای گلخانه ای حاصل از محصولات غذایی است.27% از این آلودگی مربوط به کشت مواد غذایی گیاهی است و مابقی از استفاده از زمین برای کشت پنبه و کائوچو حاصل می شود. گوشت گاو به تنهایی یک چهارم گازهای گلخانه ای حاصل از مواد غذایی را ایجاد می کند.

محققان می گویند کل گازهای گلخانه ای تولید شده در کشور آمریکا 35% کل گازهای گلخانه ای دنیا را تشکیل می دهد که بیشتر آن به علت مصرف زیاد گوشت قرمز در این کشور است. چرای حیوانات نیازمند استفاده از زمین های زیادی است، که اغلب در کشورهای غربی با با قطع کردن درختان ایجاد می شود.

طبق محسابات این پژوهش، اغلب زمین هایی که در دنیا با قطع درختان ایجاد شده است بیشتر از این که برای مصرف انسان ها باشد برای غذای دام ها بوده است. دام ها همچنین مقدار زیادی گاز متان تولید می کنند که یک گاز خطرناک گلخانه ای است. برای تولید 1 کیلوگرم گندم، 2.5 کیلوگرم گاز گلخانه ای ایجاد می شود. اما 1 کیلوگرم گوشت گاو به تنهایی 70 کیلیوگرم گاز گلخانه ای تولید می کند.

یکی از آثار بحران اقلیمی گشنگی است. محققان می گویند در صورتی که انتشار گازهای گلخانه ای با همین نرخ ادامه یابد، یک سوم محصولات غذایی با خطر نابودی روبرو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "محصولات گوشتی حدود 60% گاز گلخانه ای حاصل از تولیدات غذایی را تشکیل می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات گوشتی حدود 60% گاز گلخانه ای حاصل از تولیدات غذایی را تشکیل می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید