وزارت میراث فرهنگی مسئولیت مهمی را در حوزه درآمدهای غیر نفتی برعهده دارد

به گزارش وبلاگ مهدی، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، وزارت میراث فرهنگی مسئولیت مهمی را در حوزه درآمدهای غیر نفتی برعهده دارد.

وزارت میراث فرهنگی مسئولیت مهمی را در حوزه درآمدهای غیر نفتی برعهده دارد

میثم لطیفی در همایش تفویض اختیار به مدیران استانی گفت: گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان درآمدهای مالی را شکل می دهد. در حوزه درآمدهای غیرنفتی مسئولیت مهمی برعهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه نمود: دولت شعارهایی را در این ایام مطرح نموده است که اولین شعار مهم عدالت محوری و مبارزه با فساد است. شعار دوم دولت، مردمی سازی است، زیرا ما احتیاج داریم مردم وارد کار شوند و توفیق نصیب همه گردد. شعار سوم تحول خواهی است. ما تشنه استقرار دولت اسلامی هستیم و همه ارکان دولت باید در این زمینه یاری نمایند. شعار دیگر دولت جوان گرایی است که می تواند به امر گردشگری و به میراث فرهنگی یاری کند و موضوع را تسریع کند.

باید به سمت دولت هوشمند و الکترونیک برویم

لطیفی در ادامه افزود: در سازمان اداری استخدامی دنبال این سه شعار هستیم؛ نخست عدالت، عدالت در جذب و استخدام و برخورداری از امکانات دولت. اینها موضوعاتی است که باید در تصمیمات خود لحاظ کنیم. شعار دوم بهره وری است؛ عدالت و بهره وری باید با هم اتفاق بیفتد، اما متاسفانه طی سالهای گذشته بهره وری نداشتیم. مطالبه مردم بیش از آنکه افزایش حقوق باشد، این است که تورم را کنترل کنید بنابراین بهره وری در بخش دولتی و خصوصی باید افزایش پیدا کند. شعار سوم رضایت مردم است. اگر این سه شعار محقق گردد پیروز خواهیم شد.

وی در ادامه گفت: برای تحقق این شعارها چند راهبرد وجود دارد؛ باید به سمت دولت هوشمند و الکترونیک برویم تا دیگر لازم نباشد مردم برای کار اداری بیرون بیایند. در حال حاضر بیش از 85 درصد از نسخه های پزشکی به صورت الکترونیک صادر می گردد. راه اندازی سامانه سرمایه انسانی و مدیران فردا به وسیله وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تسهیل امور یاری می نماید.

رئیس سازمان امور استخدامی کشور گفت: در ادبیات علمی سه رکن وجود دارد که معلومات و اطلاعات رکن اول آن است. سامانه های الکترونیک کنترل را هوشمند می نمایند و ما آماده همکاری با وزارت میراث فرهنگی هستیم. در استانها افراد توانمند وجود دارند که می توانند کارها را راهبردی نمایند.

منبع: همگردی

به "وزارت میراث فرهنگی مسئولیت مهمی را در حوزه درآمدهای غیر نفتی برعهده دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت میراث فرهنگی مسئولیت مهمی را در حوزه درآمدهای غیر نفتی برعهده دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید