پنهان کاری ابتلاء به کرونا تا یک سال حبس دارد

به گزارش وبلاگ مهدی، مدیرکل پیشگیری های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از تحت تعقیب قرار دریافت نقض کنندگان توصیه های پیشگیری از شیوع کرونا اطلاع داد.

پنهان کاری ابتلاء به کرونا تا یک سال حبس دارد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ مهدی، مسعودی فر، گفت: عدم رعایت توصیه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی قابل تعقیب کیفری است.

وی اضافه کرد: با توجه به امکان شیوع گسترده این ویروس در تجمعات انسانی چنانچه برگزار کنندگان نمایشگاه ها، جشنواره های فروش و فروشگاه ها تدابیر لازم را برای پیشگیری از انتشار ویروس پیش بینی نکنند و به تذکرات وزارت بهداشت توجه نداشته باشند؛ با اعلام وزارت بهداشت یا دانشگاه های علوم پزشکی استان به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و مطابق ماده 688 قانون مجازات اسلامی مجازات شوند.

مسعودی فر تاکید نمود: مطابق قانون مزبور اقدام علیه بهداشت عمومی تا یک سال حبس دارد.

مدیرکل پیشگیری های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ادامه داد: همچنین افرادی که با علم و اطلاع از مبتلا بودن به کرونا اقدامات پیشگیرانه مثل قرنطینه یا مراجعه به مراکز درمانی را انجام ندهند و موجب انتشار و ابتلاء دیگران شوند نیز ممکن است مشمول مجازات مقرر در قانون عنوان شده قرار گیرند.

وی توضیح داد: با توجه به ضرورت حفظ جان شهروندان، انجام اقدامات پیشگیرانه وظیفه همگانی است و افراد نباید تفریح، خرید یا گردش خود را به بهای بیماری دیگران انجام دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پنهان کاری ابتلاء به کرونا تا یک سال حبس دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنهان کاری ابتلاء به کرونا تا یک سال حبس دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید