پیشنهاد نو پیونگ یانگ برای ازسرگیری مذاکرات صلح با سئول

به گزارش وبلاگ مهدی، کره شمالی پس از آزمایش های موشکی اخیر خود در حالی به کره جنوبی برای ازسرگیری مذاکرات پیشنهاد داده که قرار است امروز (پنجشنبه) شورای امنیت سازمان ملل درباره آخرین آزمایش موشکی این کشور نشستی برگزار کند.

پیشنهاد نو پیونگ یانگ برای ازسرگیری مذاکرات صلح با سئول

در روزهای اخیر، کره شمالی پس از 6 ماه آزمایش های موشکی خود را از سر گرفت.

کیم جونگ اون در حالی از علاقه پیونگ یانگ برای ازسرگیری مذاکرات صلح با سئول خبر داده که ارتش کره جنوبی پس از دو آزمایش موشکی کره شمالی در روزهای گذشته، به حالت آماده باش در آمده است.

در این سو هم منابع دیپلماتیک خبر دادند که شورای امنیت سازمان ملل در پی آزمایش های اخیر موشکی کره شمالی امروز - پنجشنبه - نشستی برگزار می نماید. شورای امنیت سازمان ملل متحد به دعوت ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه جلسه ای اضطراری را درباره آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی برگزار خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون دیروز با حضور در بین اعضای مجلس این کشور، صلح بین دو کره را از خواسته های شهروندان هر دو طرف خواند و گفت: احیای کانال های مذاکراتی به این هدف یاری خواهد نمود.

دو کره به مدت دو هفته، در تابستان امسال به مذاکرات خود ادامه دادند، اما پس از رزمایش سالانه نظامی بین سئول و واشنگتن، این مذاکرات از سوی پیونگ یانگ متوقف شد.

رهبر کره شمالی در سخنرانی دیروز خود با رد پیشنهاد آمریکا برای شروع دور تازه مذاکرات گفت: از زمانی که دولت تازه واشنگتن روی کار آمده، تهدیدهای نظامی و سیاست های خصمانه این کشور علیه ما هیچ تغییری ننموده، بلکه فریبنده تر شده است. این چندمین بار است که کره شمالی پیشنهاد آمریکا را تحت اسم اقدام فریب کارانه واشنگتن رد می نماید.

دولت جو بایدن پیش تر پیشنهاد مذاکرات بدون هیچ گونه پیش شرط را به پیونگ یانگ ارائه داد و گفت که هیچ گونه قصد مغرضانه ای در برابر کره شمالی ندارد و این کشور را دوباره به مذاکرات بدون پیش شرط دعوت کرد.

ارتش کره جنوبی هم پس از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی با صدور بیانیه ای، ضمن اعلام آماده باش اظهار داشت که پیونگ یانگ سه شنبه گذشته موشکی کوتاه برد را به سمت سواحل شرقی شبه جزیره کره پرتاب نموده و در اقدامی دیگر هم موشکی مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را در آب های ساحل شرقی کره فرود آورده است.

پس از نشست تاریخی کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده در سال 2018، امیدها برای خاتمه جنگ دو کره پر رنگ تر شد، اما با توقف این گفت وگوها در سال 2019، امیدها به یاس تبدیل شد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "پیشنهاد نو پیونگ یانگ برای ازسرگیری مذاکرات صلح با سئول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد نو پیونگ یانگ برای ازسرگیری مذاکرات صلح با سئول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید