پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 2 شهریور 1400

به گزارش وبلاگ مهدی، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و تا قسمتی ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش بینی می گردد. بعلاوه نقشه های پیش یابی هواشناسی از افزایش دو تا سه درجه ای دمای هوا تا اواسط هفته جاری خبر می دهند.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 2 شهریور 1400

فردا سه شنبه 2 شهریور ماه 1400 آسمان تهران صاف و غالبا آفتابی است و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

به گزارش وبلاگ مهدی، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و حداکثر و حداقل دما در تهران 34 و 26 درجه است.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و شش درجه به مرور و در طول روز به سی و چهار درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران بیان کرد: آسمان تهران فردا (2 شهریورماه) آفتابی با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (3 شهریورماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (1شهریور ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (2 شهریور ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (2 شهریورماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

دوشنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شمال هرمزگان، نیمه غربی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و شرق فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی در غرب اصفهان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

بعلاوه در بعضی نقاط مازندران، شرق گیلان و ارتفاعات در استان های سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل و آذربایجان شرقی هم افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

سه شنبه این شرایط در این منطقه ها به طور خفیف تری ادامه دارد و وزش باد درشمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش می یابد که در منطقه زابل باد و گرد و خاک انتظار می رود.

چهارشنبه در بعضی نقاط آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد، وزش باد شدید در نوار شرقی ادامه خواهد داشت. پنجشنبه و آدینه در غالب منطقه ها کشور آسمان صاف خواهد بود. در نیمه غربی افزایش نسبی دما و در نیمه شرقی وزش باد شدید پدیده غالب است.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 2 شهریور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 2 شهریور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید