آلودگی هوای کلانشهرها، ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر

به گزارش وبلاگ مهدی، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ازانباشت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا از اوایل وقت امروز(29 آبان ماه) در منطقه ها صنعتی و پرجمعیت و ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور از بعدازظهر خبرداد.

آلودگی هوای کلانشهرها، ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر

صادق ضیاییان در گفت و گو با وبلاگ مهدی اضافه نمود: از بعدازظهر امروز (29 آبان ماه) با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور در بخش هایی از خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، ایلام و لرستان بارش باران همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد.

وی در ادامه گفت: یکشنبه (30 آبان ماه) بارش در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان، غرب فارس و بوشهر ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: دوشنبه (اول آذرماه) گستره سامانه بارشی افزایش می یابد و علاوه بر این نواحی در بخش هایی از زنجان، جنوب استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، تهران، البرز فعالیت خواهد داشت و در سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

به گفته ضیاییان سه شنبه (2 آذرماه) در بخش هایی از شرق، شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش پراکنده انتظار می رود. اوایل وقت چهارشنبه (3 آذرماه) سامانه بارشی از شرق کشور خارج خواهد شد. در این روز، برای سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می رود و در سایر نقاط کشور جوی پایدار پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: شنبه تا دوشنبه (29 آبان ماه تا اول آذرماه) غرب خلیج فارس و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (2 و 3 آذرماه) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (30 آبان ماه) قسمتی ابری و غبار صبحگاهی و در بعداز ظهر نیمه ابری با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و طی آدینه (اول آذرماه) نیمه ابری تا ابری و غبار صبحگاهی و در بعداز ظهر بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در خاتمه گفت: طی امروز و فردا (29 و 30 آبان ماه) بندرعباس با دمای 28 و 29 درجه سانتیگراد گرم ترین و همدان با دمای 8 و 9 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آلودگی هوای کلانشهرها، ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای کلانشهرها، ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید