بارش شدید باران در 11 استان

به گزارش وبلاگ مهدی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه سامانه بارشی جدیدی از روز چهارشنبه (28 اسفند) به کشور وارد می گردد، گفت: بارش باران در 11 استان کشور شدت خواهد داشت.

بارش شدید باران در 11 استان

صادق ضیائیان در گفت وگو با وبلاگ مهدی، با اشاره به اینکه امروز (26 اسفند) در نیمه شرقی کشور بارش باران گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می دهد، اظهار کرد: عمده بارش در بعضی نقاط استان های خراسان جنوبی، یزد و کرمان خواهد بود. بعد از ظهر نیز در سواحل دریای خزر و در شمال غرب بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: فردا 27 اسفند نیز در نوار شمالی و بعد از ظهر این روز در شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد. همچنین طی روز چهارشنبه (28 اسفند) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران در شمال غرب و غرب و در ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه به تدریج سامانه بارشی کل نیمه غربی کشور را فرا می گیرد، گفت: در این روز در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، قزوین، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال خوزستان بارش شدت بیشتری دارد و آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها پیش بینی می گردد.

به گفته ضیائیان روز پنجشنبه (29 اسفند) در شمال غرب، دامنه های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب و نوار شمالی کشور بارش رخ می دهد.

وی با بیان اینکه روز آدینه (1 فروردین) با تقویت فعالیت سامانه بارشی در مناطق مذکور گستره فعالیت آن نیمه جنوبی کشور را فرا می گیرد، توضیح داد: روز شنبه (2 فروردین) این سامانه در کل کشور فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (27 اسفند) نیمه ابری، گاهی ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد در روز چهارشنبه (28 اسفند) نیز نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بارش شدید باران در 11 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شدید باران در 11 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید