چگونه می توان به برگه مالیاتی اعتراض کرد؟

به گزارش وبلاگ مهدی، چگونه می توان به برگه مالیاتی اعتراض کرد؟

چگونه می توان به برگه مالیاتی اعتراض کرد؟

ایسنا نوشت، طبق ماده 238 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم از 13 دی ماه چنانچه مؤدی نسبت به اوراق تشخیص/مطالبه/استرداد مالیات صادره، معترض باشد، می تواند به مدت 30 روز از تاریخ ابلاغ، شخصاً یا به وسیله وکیل تام الاختیار خود به وسیله پنجره واحد خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.my.tax.gov.ir یا روش پستی و یا مراجعه مستقیم به باجه خدمات مؤدیان ادارات امور مالیاتی، اعتراض خود را همراه با دلایل، اسناد، مدارک و مستندات مربوط به ادارات کل امور مالیاتی مربوطه ارائه و تقاضای رسیدگی مجدد کند.

در این زمینه، سازمان در اطلاعیه ای اظهار داشت: مؤدیان می توانند همزمان با ثبت اعتراض به برگ تشخیص، مطالبه و استرداد مالیات، با توجه به نوع فعالیت خود، از میان مراجعی مانند اتاق های اصناف، بازرگانی، صنایع، معادن، کشاورزی، تعاون، مجامع حرفه ای و حسب مورد سایر مراجع قانونی، یکی را به عنوان نماینده خود جهت شرکت در هیأت حل اختلاف مالیاتی معرفی نمایند. در غیر اینصورت؛ سازمان امور مالیاتی با توجه به نوع فعالیت مؤدی یا موضوع مورد رسیدگی از بین نمایندگان مراجع مذکور، یک نفر را انتخاب خواهد نمود.

رسیدگی به اعتراض های مالیاتی طی 45 روز

مسئول یا مسئولان مربوط در سازمان امور مالیاتی، باید حداکثر ظرف چهل و پنج روز از تاریخ ثبت درخواست(اعتراض) مودی، به اعتراض وی رسیدگی و نتیجه را به مودی اعلام کند.

چنانچه مؤدی نتیجه رسیدگی مسئولان ذیربط را پذیرفته و مراتب پذیرش خود را به اداره امور مالیاتی اعلام کند، پرونده از لحاظ عایدی، ماخذ یا اعتبار مالیاتی، قطعی خواهد بود. در غیر این صورت، پرونده مودی برای رسیدگی به هیأت حل اختلاف مالیاتی ارجاع خواهد شد.

در خصوص اعتراض مالیاتی موضوع ماده 238 قانون مالیات های مستقیم و نیز ارجاع پرونده به هیات های حل اختلاف مالیاتی توجه به نکات زیر لازم است:

- فارغ از زمان اعلام نتیجه به وسیله اداره امور مالیاتی، مؤدی در مهلتی که بیش از 45 روز از زمان ثبت اعتراض اولیه وی نباشد، فرصت دارد نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش نتیجه رسیدگی مجدد، اقدام کند.

- مواردی از اعتراض مؤدی که در مرحله اجرای مفاد ماده 238 قانون مالیات های مستقیم مورد پذیرش مسئول/مسئولان مربوط قرار گرفته است؛ در مراحل بعدی دادرسی مالیاتی، مورد رسیدگی مجدد قرار نخواهد گرفت.

ثبت شکایات در پنجره واحد خدمات الکترونیکی

در اجرای مفاد دستورالعمل اجرایی موضوع تبصره (1) ماده (238) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم، صرفاً اعتراضاتی که به وسیله پنجره واحد خدمات الکترونیکی تسلیم شوند به عنوان اعتراض قابل رسیدگی مجدد است. لیکن به منظور تسهیل فرآیند ثبت اعتراض و تکریم ارباب رجوع، صرفاً تا تاریخ 1401/02/17، علاوه بر اعتراضات واصله به وسیله سامانه، سایر اعتراضاتی که کمافی السابق به وسیله پستی و یا به صورت حضوری به اداره کل امور مالیاتی ارائه شده اند، نیز قابل رسیدگی مجدد هستند.

منبع: تجارت نیوز

به "چگونه می توان به برگه مالیاتی اعتراض کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه می توان به برگه مالیاتی اعتراض کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید