کشف کمربند قرون وسطایی با تصویر جانوران عجیب الخلقه

به گزارش وبلاگ مهدی، زبانه انتهایی یک کمربند از جنس نقرۀ طلاکاری شده در همپشایر انگلستان کشف شده است که در هر دو سمتش تصویر جانورانی عجیب به چشم می خورد.

کشف کمربند قرون وسطایی با تصویر جانوران عجیب الخلقه

وبلاگ مهدی |این زبانه انتهایی کمربند مربوط به قرن چهاردهم است و 27.6 میلی متر طول آن است. مسئولان طرح آثار باستانی قابل حمل انگلستان جزئیات بیشتری در خصوص موجودات غیرعادی روی آن ارائه نموده اند.

به گزارش وبلاگ مهدی ؛ در قسمت جلو، یک جانور مرکب عجیب را می بینیم که در سمت چپ ایستاده، دو پای عقب و یک دُم پردار آویزان به سمت پایین دارد و یک گردن دراز با صورت انسانی نیز دارد که به سمت بالا نهاده شده و به نوعی پیچ خورده به نظر می رسد. قسمت جلوی بدن و قاعده گردن با پارچه پوشیده شده و پشت سر یک زمینه هاشورخورده ظریف وجود دارد.

قسمت بالای پانل دارای یک طاق نوک تیز سه پره به سبک گوتیک است. اما در قسمت پشت پانل یک سگ شکاری را از پشت به تصویر کشیده است؛ پا های پرنده مانند سگ در گوشه پایین سمت چپ و سر سگ در بالا و وسط نمایش داده شده است.

سبک تزئینی این زبانه انتهایی کمربند با جانوران اساطیری که در نسخه های خطی تذهیبی قرن 14 ترسیم شدند، قابل قیاس است. در حالی که قسمت داخلیِ زبانه انتهایی کمربند توخالی است، محققان داخل آن آثاری از الیاف یک کمربند پارچه ای را یافتند.

این شئ زینتی به وسیله بَری کوُل حین فلزیابی کشف شد. بنیاد فرهنگی همپشایر امیدوار است این یافته در یک موزه محلی نمایش داده گردد. موسسه آثار باستانی قابل حمل اخیراً گزارش سالانه اش را منتشر نموده است. در این گزارش اشاره شده که چگونه 2665 نفر در آن سال اقلامی را پیدا کردند که بیشترشان (96 ٪) افراد فلزیاب بودند. سال 2021 پایگاه داده های باستانی قابل حمل در دسترس 381021 بازدیدکننده نهاده شد و این افراد می توانستند آزادانه به اطلاعات بیش از 1608000 شی دسترسی داشته باشند.

هارتویگ فیشر، مدیر موزه بریتانیا می گوید: موزه بریتانیا به نقش خود در اجرای طرح آثار باستانی قابل حمل و نظارت بر اجرای قانون گنج 1996 در انگلستان مفتخر است. فوق العاده است که در سال 2021 یافته های بسیاری ثبت شده اند و بسیاری از مهم ترین آن ها حالا برای منافع عمومی در اختیار موزه ها نهاده شدند و مردم سراسر کشور می توانند از تماشای آن ها لذت ببرند.

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید

به "کشف کمربند قرون وسطایی با تصویر جانوران عجیب الخلقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کمربند قرون وسطایی با تصویر جانوران عجیب الخلقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید