کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران

به گزارش وبلاگ مهدی، رئیس پلیس پیشگیری تهران از کشف 750 عدد سکه عتیقه، سه آلبوم مخصوص به سکه های سه هزار سال پیش، یک کتاب قدیمی و تعدادی تجهیزات لازم برای حفاری از یک باند خرید و فروش عتیقه جات خبر داد.

کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران

به گزارش وبلاگ مهدی به نقل از باشگاه وبلاگ مهدی پویا؛ سردار کیوان ظهیری با اعلام خبر کشف سکه های سه هزار ساله در تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: با دریافت خبری مبنی بر اینکه پدری 70 ساله به همراه دو فرزند 47 و 37 ساله اش ساکن یکی از استانهای همجوار استان تهران با همکاری دو همدستش ساکن شهر تهران باندی پنج نفره برای فروش طلاجات و سکه های عتیقه تشکیل داده اند، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از مأموران متخصص کلانتری 105 سنایی قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: بررسی های اولیه حکایت از این داشت، این پدر و دو پسرش با استفاده از ابزار گنج یاب و حفاری های غیرمجاز، طلاجات و سکه های عتیقه را در یکی از استانهای همجوار استان تهران کشف کرده و پس از شناسایی خریدار، توسط دو همدستش در شهر تهران به فروش می رسانند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد که اخیراً این افراد تعدادی سکه قدیمی مربوط به سه هزار سال پیش را کشف کرده و قصد فروش آن را به یکی از خریداران در شهر تهران دارند.

وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، محل قرار اعضای این باند و خریدار در یکی از مراکز موسیقی شهر تهران شناسایی و با دستور قضائی دستگیری فروشندگان و خریدار عتیقه جات در دستور کار قرار گرفت و مراقبتهای ویژه پلیسی از محل قرار متهمان آغاز شد.

ظهیری اظهار داشت: مراقبتهای ویژه ادامه داشت تا اینکه شامگاه بیست و چهارم تیرماه اعضای این باند پنج نفره به محل قرار مراجعه کرده و با حضور شخص خریدار به انجام معامله پرداختند که مأموران عملیات کلانتری 105 سنایی در یک عملیات پلیسی پیروز شدند تمام اعضای این باند و همچنین خریدار سکه و طلاجات عتیقه را دستگیر کنند.

رئیس پلیس پیشگیری فاتب شرح داد: مأموران کلانتری سنایی در بررسی های بیشتر 750 عدد سکه عتیقه و سه آلبوم مخصوص به سکه های سه هزار سال پیش، یک کتاب قدیمی و تعدادی تجهیزات لازم برای حفاری را از متهمان کشف کردند.

به گفته وی، تمام عتیقه جات کشف شده برای ارزش گذاری به مرکز میراث فرهنگی تحویل شده است و هر 6 متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی گرفتند.

منبع: جام جم آنلاین

به "کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید