کوجیما پروداکشنز و ایکس باکس برای خلق یک بازی نو با هم همکاری می نمایند

به گزارش وبلاگ مهدی، بالاخره پس از شایعه هایی که از مدت ها پیش و با گفته های جف گراب مبنی بر همکاری کوجیما و ایکس باکس منتشر شده بود، در جریان رویداد ایکس باکس و بتسدا 2022 به صورت رسمی این همکاری تأیید شد و کوجیما صحبت های جدیدی درباره پروژه خود در همکاری با استودیوهای بازی ایکس باکس بیان نمود.

کوجیما پروداکشنز و ایکس باکس برای خلق یک بازی نو با هم همکاری می نمایند

در اواخر مراسم ایکس باکس و بتسدا فیل اسپنسر از کوجیما دعوت کرد تا درباره این همکاری توضیحاتی ارائه کند. کوجیما در پیغام ویدئویی خطاب به هواداران گفت: سلام به همه. بله، یک بازی وجود دارد که من همواره می خواستم این فرصت را پیدا کنم که آن را بسازم. این یک بازی کاملاً تازه است که هیچ کس قبلاً آن را تجربه ننموده یا ندیده است. من خیلی منتظر روزی بودم که بالاخره بتوانم کار روی آن را آغاز کنم. با فناوری ابری پیشرفته مایکروسافت و تغییر در فرایند صنعت، اکنون این امکان وجود دارد که خودم را برای خلق این مفهوم که قبلاً دیده نشده است، به چالش بکشم. ممکن است کمی طول بکشد، اما من مشتاقانه منتظر همکاری با استودیوهای بازی ایکس باکس (Xbox Game Studios) هستم و امیدوارم در آینده اخبار هیجان انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورم! سپاسگزارم!

در واقع، حضور کوجیما در این کنفرانس فقط به همین جملات خلاصه شد و نه چیز بیشتری درباره پروژه مشترک آن ها اعلام شد و نه تریلری از بازی او برای ایکس باکس را دیدیم. حتی نمی دانیم اینکه بیان شده بازی بر اساس سرویس ابری ساخته می گردد، دقیقاً قرار است چه معنایی داشته باشد. این ها نشان می دهد که به احتمال زیاد پروژه ی ایکس باکس و کوجیما در مراحل بسیار ابتدایی خود به سر می برد. جف گراب هم که مدت ها پیش برای اولین بار از این همکاری خبر داده بود، چند وقت پیش بیان نمود که پروژه کوجیما و ایکس باکس اخیراً به پایان رسیده و مراحل آغازین خود را پشت سر می گذارد.

چندی پیش هم گزارشی به وسیله تام هندرسون منتشر شد که از لو رفتن تریلر یک بازی از کوجیما با نام (نام رمز) اوردوز (Overdose) خبر می داد. پس از اینکه آن تریلر را در جریان رویداد جشن بازی تابستانی جف کیلی ندیدیم، احتمال دادیم که این تریلر در کنفرانس مایکروسافت و بتسدا نشان داده گردد و در واقع مربوط به همان اثری باشد که کوجیما با همکاری ایکس باکس می سازد. با این حال، در کنفرانس ایکس باکس هم آن تریلر نشان داده نشد.

اکنون نمی دانیم آیا این پروژه احتمالی بازی اوردوز به همان پروژه مایکروسافت مربوط است یا یک پروژه مجزای دیگر است. این در حالی است که نورمن ریدس اخیراً در مصاحبه ای اشاره نموده بود که آن ها کار روی دث استرندینگ 2 را هم آغاز نموده اند. در حال حاضر، درباره بازی های در دست توسعه به وسیله کوجیما ابهام هایی وجود دارد که به احتمال زیاد تا ماه های آینده برخی از آن ها برطرف گردد.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "کوجیما پروداکشنز و ایکس باکس برای خلق یک بازی نو با هم همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوجیما پروداکشنز و ایکس باکس برای خلق یک بازی نو با هم همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید