آنچه باید از لکنت زبان بدانیم

به گزارش وبلاگ مهدی، لکنت زبان نوعی اشکال در صحبت کردن است که در آن گفتن برخی کلمات خاص یا صداها سخت است. افرادی که لکنت زبان دارند ممکن است، کلمات، صداها و یا بخش هایی از کلمات را تکرار نمایند. بعلاوه ممکن است بیش از اندازه طبیعی بین کلمات و صداها مکث نمایند. آنها بیش از معمول چشمک می زنند، چانه ها یشان را تکان می دهند و زمانی که لکنت دارند دست هایشان را حرکت می دهند.

آنچه باید از لکنت زبان بدانیم

آنچه باید از لکنت زبان بدانیم

ترجمه: مژگان کریمی

لکنت زبان چیست؟

لکنت زبان نوعی اشکال در صحبت کردن است که در آن گفتن برخی کلمات خاص یا صداها سخت است. افرادی که لکنت زبان دارند ممکن است، کلمات، صداها و یا بخش هایی از کلمات را تکرار نمایند. بعلاوه ممکن است بیش از اندازه طبیعی بین کلمات و صداها مکث نمایند. آنها بیش از معمول چشمک می زنند، چانه ها یشان را تکان می دهند و زمانی که لکنت دارند دست هایشان را حرکت می دهند.

چه کسی مبتلا به لکنت می گردد؟

هر کسی ممکن است دچار لکنت گردد اما معمولا در بچه ها کوچک که در حال یادگیری حرف زدن هستند بیشتر اتفاق می افتد. لکنت در خیلی از بچه ها قبل از رسیدن به بزرگسالی رفع می گردد.

چگونه بفهمم که کودکم دچار لکنت است؟

والدین معمولا به مشکل کودک خود در صحبت کردن پی می برند. گاهی پزشک کودک در حین ویزیت ها به این مشکل پی می برد. پزشک حتما به شما می گوید که آیا این مشکل خود به خود رفع می گردد و یا احتیاج به درمان های بیشتری دارد.

لکنت چگونه درمان می گردد؟

درمان خاصی برای لکنت زبان وجود ندارد، اما می توان به کودک یاری کرد تا بهتر صحبت کند. حتی اگر لکنت زبان کودک خیلی زیاد نباشد ممکن است پزشک شما بخواهد برای پیشگیری از لکنت بیشتر درمان هایی برای کودک شما انجام دهد.

گاهی ضروری است کودک برای درمان بیشتر به متخصص گفتار درمانی ارجاع داده گردد.

پزشک بعلاوه به شما می گوید که چگونه می توانید برای اینکه کودکتان بهتر صحبت کند به او یاری کنید.

مثلا والدین نباید با کودک تند صحبت نمایند یا حرف های او را قطع نمایند.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون

به "آنچه باید از لکنت زبان بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه باید از لکنت زبان بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید