اجرای نظارت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در توزیع برق فارس

به گزارش وبلاگ مهدی، با حضور نمایندگان وزارت نیرو، نظارت عالیه سیستم بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس اجرا شد.

اجرای نظارت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در توزیع برق فارس

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت: هرچقدر استفاده از برق در زندگی و صنعت افزایش می یابد، احتیاج به رعایت نکات ایمنی برق نیز بیشتر احساس می گردد.

حمیدرضا کریمی فرد با بیان اینکه آموزش نکات ایمنی به کارکنان سازمان به ویژه سیمبانان شرکت که اجرای کار را بر عهده دارند، یک امر حیاتی است، گفت: کارکنان صنعت برق بایستی چگونگی اجرای کار ها را به روش ایمن و مطمئن بدانند و مهارت های لازم و شرایط احراز مربوط به شغل مرتبط را دارا باشند که برای این امر فرایند آموزش و تشریح دستورالعمل های کاربردی، حائز اهمیت است.

او، موضوعات بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) را از عناصر مهم در برنامه ریزی ها مطرح کرد و گفت: موضوعات بهداشت، ایمنی و محیط زیست از موارد مهم جهت پیشگیری از بروز حوادث نامطلوب بوده و از احتیاج های پایه ای در طرح ریزی، اجرا و مدیریت و نگهداری است.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در ادامه این برنامه بر لزوم آموزش مستمر و بازآموزی آموزش های کارشناسان ایمنی تاکید نمود.

حمیدرضا جلایر گفت: امروزه ناملایمات جوی و تغییرات اقلیمی تفاوت نموده است که این امر، ضرورت بازنگری در آموزش های ایمنی و ارتقای سطح دانش و مهارت کارکنان و سیمبانان در این زمینه را دوچندان می سازد.

او تاکید نمود: بایستی افرادی که درگیر عادی سازی شبکه هستند، آموزش های لازم و اصولی را جهت کار درشرایط غیرعادی فراگرفته و آموزش ها نیز بازآموزی گردند.

مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع برق استان فارس هم گفت: پیرو دستور وزارت نیرو مبنی بر انجام نظارت عالیه حوزه HSE در تمام شرکت های توزیع نیروی برق کشور، نظارت عالیه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز در این حوزه طی روز های 28 و 29 آبان ماه 1401 اجرا شد.

وبلاگ مهدی فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای نظارت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در توزیع برق فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای نظارت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در توزیع برق فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید