حرف های جالب پاپ درباره مارادونا و فوتبال

به گزارش وبلاگ مهدی، پاپ فرانسیس در گفت وگو با روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلو اسپورت درباره اسطوره فوتبال آرژانتین که اخیراً بر اثر ایست قلبی در سن 60 سالگی درگذشت، گفت: در سال 2014 و در جریان بازی صلح بود که دیه گو مارادونا را دیدار کردم. با لذت تمام آنچه که دیه گو برای اسکولاس آکیورنتس، بنیادی که از نیازمندان در سراسر دنیا حمایت می نماید، انجام داد را به یاد می آورم. مارادونا در زمین یک شاعر بود، قهرمانی که به میلیون ها نفر در آرژانتین و در ناپولی شادی بخشید. او همچنین مردی بسیار لطیف بود.

حرف های جالب پاپ درباره مارادونا و فوتبال

وی اضافه نمود: یک خاطره شخصی از جام دنیای 1986 دارم، جامی که آرژانتین به لطف درخشش مارادونا در آن قهرمان شد. در آن مقطع که دوره سختی برایم بود، من در فرانکفورت آلمان دانشجو و در حال مطالعه زبان و جمع آوری موارد لازم برای سرانجام نامه ام بودم. حتی نتوانستم بازی فینال جام دنیای را ببینم و تنها روز بعد از فینال بود که وقتی یکی از همکلاسی های ژاپنی ام در کلاس زبان آلمانی روی تخته سیاه نوشت زنده باد آرژانتین، تازه متوجه شدم که آرژانتین پیروز به شکست آلمان غربی شده است.

رهبر کاتولیک های دنیا توضیح داد: من شخصاً آن را به عنوان پیروزی تنهایی به خاطر می آورم، چون کسی را نداشتم که بتوانم لذت آن پیروزی ورزشی را با او سهیم شوم. تنهایی باعث می گردد که شما احساس ناخوشایندی داشته باشید، در حالی که آنچه باعث زیباییِ شادی می گردد این است که می توانید آن را به اشتراک بگذارید. زمانی که خبر درگذشت مارادونا را به من دادند، برایش دعا کردم و یک تسبیح به همراه چند خط نوشته که باعث تسلی خاطرشان می شد را برای خانواده اش فرستادم.

پاپ همچنین در یادآوری دوران کودکی اش که در خیابان های بوینس آیرس فوتبال بازی می کرد، گفت: در آن زمان چرم گران بود و از آنجایی که ما فقیر بودیم، توپی از تکه های لاستیک درست نموده بودیم که همان برای ما کافی بود تا از بازی کردن با آن و انجام بازی های معجزه آسا در میدان نزدیک خانه مان لذت ببریم.

وی در تکمیل صحبت هایش یادآور شد: من جزو بهترین بازیکنان نبودم! در واقع، من همان چیزی بودم که آنها در آرژانتین پاتا دورا می نامند که به معنی پا قوی است، به همین دلیل آنها همواره مرا در درون دروازه قرار می دادند. دروازه بان بودن البته مدرسه فوق العاده ای برای من بود. در واقع دروازه بان باید آماده واکنش نشان دادن به خطراتی باشد که از تمامی جهات ممکن است بیایند.

منبع: فرارو

به "حرف های جالب پاپ درباره مارادونا و فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های جالب پاپ درباره مارادونا و فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید