خبرنگاران شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی تشکیل شد

به گزارش وبلاگ مهدی، تهران- خبرنگاران- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای شورای سیاستگذاری و دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را منصوب کرد.

خبرنگاران شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی تشکیل شد

به گزارش وبلاگ مهدی از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی در احکامی اعضای شورای سیاستگذاری و دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را منصوب کرد.

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در احکامی کیوان آقامحسنی، نرگس ذاکرجعفری، احمد صدری، حمیدرضا عسگری و محمدعلی مرآتی را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران منصوب کرد.

معاون امور هنری همچنین در حکمی محمدعلی مرآتی را به عنوان دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران منصوب کرد.

محمد علی مراتی متولد 1351 کرمانشاه، نوازنده کمانچه و آهنگساز دارای کارشناسی ارشد موزیکولوژی از دانشگاه مارسی فرانسه و دکترای اتنوموزیکولوژی از دانشگاه پاریس است که برای سرانجام نامه دکترای خود درباره فرم های فوندامونتال در موسیقی کردی پژوهش کرد. مرآتی نوازنده تخصصی ساز کمانچه است و به نواختن سازهای تنبور، سه تار و دف نیز آشنایی دارد. وی تا به امروز کنسرت های پژوهشی متعددی برگزار نموده و مقالاتی را در کنفرانس های پژوهشی و علمی موسیقی ارائه نموده است. مرآتی عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی نیز بوده است.

کیوان آقا محسنی متولد سال 1360 از نوجوانی یادگیری موسیقی و ساز قانون را شروع کرد. آقامحسنی کارشناسی موسیقی از دانشگاه سوره، کارشناسی ارشد اتنوموزیکولوژی از دانشگاه سینما، تئاتر و رسانه هانوفر آلمان و دکترای اتنوموزیکولوژی از آلمان دارد.

آقامحسنی پژوهش ها و مطالعاتی را درز مینه موسیقی نواحی داشته و مقالاتی را نیز منتشر نموده و در دهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران مدیر بخش پژوهش جشنواره بوده است.

نرگس ذاکرجعفری ضمن فراگیری موسیقی در دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره دکترای پژوهش هنر از همین دانشگاه می باشد. وی مقالات متعددی در موضوعات موسیقی کلاسیک ایران، تاریخ موسیقی ایران، سازشناسی و موسیقی مناطق ایران نگاشته که در نشریات علمی ـ پژوهشی، فصلنامه موسیقی ماهور، کتاب سال شیدا و دایره المعارف عظیم اسلامی منتشر شده است. او همچنین تألیف دو کتاب با عنوان های حیات سازها در تاریخ موسیقایی ایران و موسیقی نظری ایران را در کارنامۀ پژوهشی خود دارد. وی هم اکنون عضو هیئت علمی گروه موسیقی دانشگاه گیلان است.

احمد صدری کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر با گرایش موسیقی و درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. صدری دارای سوابق و تجارب پژوهشی، علمی و آموزشی متعددی از جمله قائم مقامی ریاست گروه موسیقی فرهنگستان هنر و عضویت تحریریه فصلنامه خیال را در کارنامه خود دارد و تا به امروز کتاب ها و مقالات متعددی از او منتشر شده است. صدری همچنین مدرس هنرهای ایرانی در دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه هنر بوده است. دبیر علمی بخش موسیقی همایش بین المللی حکمت و فلسفه هنر، عضو هیئت علمی همایش های بین المللی؛ معنای زیبایی، کمال الدین بهزاد، سلطان محمد، طبیعت در هنر شرق و همایش های تخصصی موسیقی؛ صفی الدین ارموی، عبدالقادر مراغه ای، قطب الدین شیرازی، فارابی از فعالیت های دیگر علمی و پژوهشی صدری است.

صدری همچنین تا به امروز دبیر و داور جشنواره ها و همایش های مختلفی در حوزه هنر و موسیقی و دبیر دهمین تا سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بوده است.

حمید عسگری، دکترای موسیقی شناسی از انستیتوی هنرهای زیبای آموزشگاه ملی علوم ارمنستان است. او تا به امروز قطعات بسیاری را آهنگسازی نموده است و آلبوم طرح نو و کتاب شیوه های تنظیم آوازهای محلی برای گروه کُر از جمله آثار منتشرشده اوست. عسگری رهبر گروه کر اردیبهشت است و در کارنامه هنری و اجرایی او ریاست دانشکده موسیقی دانشگاه هنر، رهبری گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران و داوری جشنواره موسیقی فجر دیده می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید